Paypal

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Evo, dobil danes na mail. Je ali ni? Mislim , da bi nekdo rad moje geslo za račun.Saj še ne zna pravilno napisat PAYPAL, pa bi rad nekaj ribaril.
stupid-1.gif



Dear Customer,
Your peypal account has been suspended for the following reason:

Our system detected unusual charges to a credit card linked to your account.
(Your case number for that reason is the PP0180-0419)

Follow the procedure to recovery account:

Click on the link below to open a secure browser window.
Confirm that you are the account holder and follow the instructions.
Recovery your account now




--------------------------------------------------------------------------------
Copyright Š 2013 PeyPal, Inc. All rights reserved.

PeyPel is located at 2211 N. irst St., San Jose, CA 95131.
 

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Po mojem nima smisla se z njim jebat. Gremo naprej z mislijo, " previdnost je mati modrosti".
wink-1.gif
 

Dejan80

Zelenc'
13. jan 2013
10
0
1
Maribor
Imam eno vprašanje
Prodal bom objektiv v nemčijo. Kupec mi hoče nakazati denar preko paypal-a. Potem mu jaz z pošljem stvar. On stestira in potem kaj? Če je stvar vredu poberem denar na svojo master oz na trr? Je možno, da jaz ne morem do tega denarja dokler on nekak ne potrdi...
Je možno da jaz ostanem brez objektiva in brez denarja? Gre pa za cca. 900EUR.

Hvala za bilo kakšen odg. ker se moram hitro odločiti
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Ne, do denarja lahko dostopaš takoj, ampak on ima možnost, mislim da 90 dni ali pa 45, da požene t.i. "dispute" na paypalu.

Obvezno mu moraš poslati s sledilno pošto, torej da se bo videlo, da si poslal in da je prejel.

Če se ne motim, lahko v pogojih prodaje napiše, da "posluješ" zgolj s tistimi, ki imajo vsaj 99% rating ali nekaj takega...
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Tako je obvezno daj z povratnico. Pa naj ti nebo škoda dati nekaj € za zavarovanje paketa.
Dobro ga zaščiti in pošlji. In če res pošiljaš tisto kar prodajaš se nimaš kaj bati.

Ja lahko napišeš oz. omejiš v nastavitvah da lahko od tebe kupijo samo tisti ki imajo vek kot x feebackov in pozitivno oceno.

Lahko tudi zbišeš kako ponudbo če ti ne odgovarja(scam)
 

Dejan80

Zelenc'
13. jan 2013
10
0
1
Maribor
Sem mislil bolj na to, ali obstaja kako varovalo za mene da dobim nazaj objektiv in potem njemu vrnem denar.
Glede stanja oz. delovanja objektiva- je nov, neuporabljen. Tak da si lahko samo on kaj zmisli.
 

Dejan80

Zelenc'
13. jan 2013
10
0
1
Maribor
Prodaja poteka izključno kot fizične osebe, ker imam oglas na wilhaben.at(avstrijska bolha) ampak hoče nakazat prek paypala. Zato sem mislil, da lahko imam kak problem.
Hvala
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
On ti naj nakaže, ti pošlješ(tako kot sem zgoraj napisal). Brez da imaš denar na paypalu ne pošiljaj.
On lahko uveljavlja Refund . Dobro je da imaš shranjenje vse maile ter dokazila o pošiljanju/prejetju paketa)
Če mu nebo všeč naj pošlje nazaj ko zadevo dobiš tako kot si poslal mu vrneš €.

Re:Berem pa po spletu da naj PP ne krije če pošlješ denar kot darilo, kar je logično saj nič ne zasluži..
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.493
6.589
113
Aja, tega pa nisem vedel, da PP ne zaračuna provizij, če se denar pošlje kot Gift?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.547
9.229
113
Aja, tega pa nisem vedel, da PP ne zaračuna provizij, če se denar pošlje kot Gift?

[/QUOTE]
Nisi prav prebral po moje. Ne krije dispute, če je kot Gift, ne da ne vzame provizije
evil.gif
.

Še glede objektiva: POSLIKAJ ODPRT PAKET, V KATEREM SE VIDI OBJEKTIV, ZAPRT PAKET IN ko boš to poslal (seveda, ko je denar na Paypalu) mu pošlji slike. Kot so napisali obvezno paket s sledljivostjo. Vse te stroške zaračunaj kupcu.
Pa še to: kolikor vem, če si začetnik v uporabi PayPala- ti le ta zadrži izplačilo denarja, dokler kupec ne potrdi, da je vse ok. Ne vem pa, če ni to zgolj v navezavi s prodajo preko Ebay-a.
 

rupa

Pripravnik
28. feb 2008
137
1
18
imam debetno kartico netteler in v eurih lahko plačujem brez provizije

kupil sem nekaj na ebayu iz UK in ko na ebayu hočem plačat je cena v funtih, kako se lahko to spremeni,
da plačam v evrih, ker imam na kartici glih toliko denarja kot sem dobil avkcijo in ne tudi za provizijo
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.547
9.229
113
Če jo lahko registriraš na Paypal lahko tam izbereš konverzijo. Samo te Paypal fajn obere pri tečaju.
 

rupa

Pripravnik
28. feb 2008
137
1
18
sem potem našel in je glih 7 centov razlike med inofmativnim na ebayu in potem na paypalu, in mi gli 4 cente zmanka da plačam

frown-1.gif