Nakup preko Ebay/Paypal in phishing

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Nabavim danes eno malenkost preko Ebay-a in plačam s Paypal-om, nakar že čez ene pol urice dobim jako sumljiv e-mail s strani:

service@web12.sircon.net

Update your account information
Hello Dear customer,
You Must Confirm Your Information!
It's easy:
Click the link below to open a secure browser window.
Confirm that you're the owner of the account, and then follow the instructions.

click here
Thank You.

Jasno mi je, da gre za nateg, samo ni pa mi čisto jasno, kako so me tako hitro dobili ??? Pa sporočilo sem dobil na mail, ki ga imam povezanega s ebay-em, medtem ko imam paypal račun povezan s povsem drugim elektronskim naslovom.
confused-1.gif
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.336
5.853
113
pri taščici
Enako tudi jaz pred nekaj urami. Pravzaprav sem dobil na nek email naslov ki ni najbrž nikjer objavljen. Je pa res da imam mejle ki jih dobivam tja fwd na drug email naslov ki pa je objavljen na paypalu/ebayu.
Nazadnje sem plačeval na aliexpresu pred cca 3 dnevi z VE, prej pa pred dvemi tedni na ebay s pp.
Zanimivo da na PP in ebay objavljen email naslov nisem dobil še nič.
 
Nazadnje urejeno:

Master_of_Disaster

Pripravnik
20. okt 2008
314
20
18
Saj to me matra, ali je zgolj naključje da sem ga dobil takoj po nakupu ali nekako nadzorujejo promet na ebay-ju. Če je druga opcija je vse skupaj malo strašljivo
evil.gif
 

B81

22. jul 2007
34.502
8.957
113
Za pazit je mail iz paypala, ki zgleda dokaj pristno dokler ne pogledaš pošiljatelja : @e.paypal.com.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ne moreš kar tako narediti subdomene (e.paypal.com). Ker če je fejk (kar verjetno je) bi bilo bolj efektivno da kar paypal.com uporabijo...
 

MnenjeLjudi

Zelenc'
17. dec 2012
10
0
1
Zelo zelo podoben mail sem dobil tudi jaz pred pol urce (in ko sem šel guglat "web12.sircon.net paypal" sem naletel na tole temo, pa sploh nimam nobenea paypal računa in ga tudi nikoli nisem imel. Dobil sem pa to na en gmail račun, ki ga zelo zelo redko uporabljam in ga tudi že dolgo nisem uporabil. Imam pa ta gmail račun tudi za prijavo na demonoid (ki spet deluje, če tega še niste vedeli) in tudi youtubov račun imam tam aktiven pa še na mailing listo nekega italijanskega jazz cluba sem tam prijavljen. Ima mogoče še kdo drug podobno povezavo? Mail je prišel z naslova paypal@web12.sircon.net in ne s paypalove domene. Takole zgleda:

paypal.png
 

wolffstein

Pripravnik
5. maj 2011
47
21
8
Tudi jaz sem ga dobil danes, kmalu po nakupu s paypalom. Označil sem ga za nezaželeno in izbrisal. Mislim, da je najpomembneje,da tovrstnih mailov ne odpiraš.
 

iMM

Fizikalc
9. okt 2010
1.240
0
36
Podavadi majo kake paypal.tralala.com, ali pa paypall.com itd. Sicer pa gmail meni zelo efektivno take stvari meče v spam. Že 2 leti nič kaj takega ni prišlo v inbox mapo, v spam pa veliko.
Pa tudi če karkoli pride iz paypala jaz nikoli nič ne klikam, grem na paypal.com in vse tam urejam, je najbolj bulletproof metoda.
 

MnenjeLjudi

Zelenc'
17. dec 2012
10
0
1
Saj nisem ziher, ampak mislim, da samo odpiranje maila še ni nevarno, verjetno je njihova ideja v tem, da klikneš "Click here to Confirm Your Account Information", tam pa moraš potem verjetno izdati svoje paypal geslo in tako dobijo dostop do tvojega Paypala in s tem do tvojega denarja. LP!
 

map

Guru
6. jul 2008
7.790
1.929
113
najrajš na babi
Tist e.paypal se mi zdi pristen, saj te preusmeri na uradno paypalovo stran, ravno tako kot bi v iskalnik vpisal paypal. No prijavljal se vseeno nisem.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
Za merkat je zadnje čase.
Tudi jaz sem dobil od paypala, ravno tako mati.
Pa od Deutsche Telekoma tudi, da imam še nek račun za poravnat
smile-1.gif

To sem že 2x dobil, enkrat na služben mail enkrat pa na privat.