paypal v sloveniji

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
če pošlješ priporočeno imaš dokaz,ko prevzame.seveda pa v primeru navadnega pošiljanja to odpade.vendar možnost obojestranskega zadovoljstva obstaja.
sam sem enkrat ostal brez 230€,ko me je nat.... prodajalec.kaj mi pomaga,če je paypal ugodil mojemu zahtevku,če pa denarja nisem dobil,ker ga on ni imel več na računu.zato bi morala vsaj obstajati neka možnost,da prodajalec ne more vzeti denar iz svojega računa,dokler kupec ne dokaže da je dobil predmet. v drugem primeru pa se pregleda claim in dosodi kdo ima prav...
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
Denar dobis takoj - to je dejstvo. Lahko pa Paypal naknadno obremeni tvojo kreditno kartico, s katero moras biti prijavljen. Denar lahko zadrzi za stalno (ce presodi, da si ti nategnil kupca) ali zacasno (ce presodi, da ga nisi nategnil).

Vec o tem na: www.paypalsucks.com

In ja, uporabljam Paypal ze nekaj let (odkar so omogocili posiljanje placil iz Slovenije), za zdaj imam kar dobre izkusnje - boljse kot pri neposrednih bancnih placilih, kjer je precej nategov in to ravno v drzavah, kjer bi tega najmanj pricakoval (Nemcija - po drugi strani pa nobenega problema z Rusijo, Ukrajino, itd.), pa se njihovo (nemsko) tozilstvo niti ne premakne potem, ko je bila zadeva prijavljena (njihovi) policiji in so policaji zbrali podatke in jih dali naprej. Videti je torej da se goljufi bolj bojijo Paypala zaradi moznosti obremenitve njihove kartice, da se jim ne splaca za relativno majhne zneske (do par sto EUR) goljufat.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
v mojem primeru je bilo dokazano,da nisem prejel predmeta in da je bil prodajalec nategator,pa še vedno nisem prejel nobenega denarja,ker ga uprabnik ni imel na svojem paypal računu.na kartico pa mislim,da se ne morejo obesit.
kako pa si prijavil uporabnika v tujini? sam imam probleme s tipom iz Francije,kako bi ga lahko prijavil nekomu?
 

Radirko

Fizikalc
18. avg 2007
6.242
0
36
eBay.de je to naredil potem, ko sem ga prijavil njim. Potem se je (cez precej casa) oglasil en policaj, pa je spet malo trajalo, da mi je nekdo vse skupaj prevedel v anglescino da sem razumel kaj sploh hoce, potem sem mu dal podatke, cez nekaj casa je sporocil, da so zadevo dali naprej in da je zanje stvar ad acta. eBay je mutil glede izplacila zavarovanja, s katerim naj bi bili (a niso) zasciteni kupci, tako da tudi od tega ni bilo nic. V glavnem ... edina posledica je, da so ga odstranili z eBaya.

Ce bi zdaj to pocel se enkrat, bi sel na lokalno policijo pri nas, prosil za kontakt z nekom, ki se ukvarja z internetnim kriminalom pa naj se potem on ubada s tem naprej. Rezultat bo verjetno enak (nikakrsen). Ce bi slo za vecji znesek, bi razmislil o tem ali bi se odpeljal na izlet, za nizko vrednost pa se niti ne splaca.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
jah,verjetno je vse brezveze.tudi sam bi za večji znesek verjetno šel v tujino,za 230€,pa se mi ne splača. vsakašolanekajstane.press
 

iGE

Pripravnik
1. okt 2007
239
0
16
A je kdo že dvignil na Viso, ker sem klical na "mojo" SKB, pa so rekli da na Viso ne morem spejemat nakazil.
Težava je v tem da se mi je na paypal accju nabralo že kar nekaj €, pa bi jih rad dol pobral, pa ne vem kako.
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Glih na VISA kartice gre sprejemat.
To, da na banki nimajo pojma o "novostih" pri plačilih (pač nisi spraševal o položnici ali BN02) je za našo državo normalno.

Preprosto se prijaviš v PayPal račun, nato klikneš Withdraw, ter izbereš opcijo Withdraw funds to your card.

Kaj pa prodajaš, če ni skrivnost?
 

iGE

Pripravnik
1. okt 2007
239
0
16
To je blo men itak vse jasno, sam ko sem pa na banki "SKB" spraševal za Viso, pa da bi prejemal gor nakazila, pa me je gledala ko "teliček v nova vrata". Prodajam pa vse živo na Ebayu.
Grem zdej vlogo za Viso oddat.
wink-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
Ma ja ... na bankah mislijo, da so to vse "plačilne" kartice
smile-1.gif


Jaz imam sicer samo za VISO odprt račun pri A-banki, kjer sem vzel zastonj VISA Electron, iz katere lahko porabiš toliko, kot imaš na računu. Uporabno za plačila preko interneta.
 

iGE

Pripravnik
1. okt 2007
239
0
16
Citat:
Uporabnik Apachi pravi:
Jaz imam sicer samo za VISO odprt račun pri A-banki, kjer sem vzel zastonj VISA Electron, iz katere lahko porabiš toliko, kot imaš na računu. Uporabno za plačila preko interneta.
Fino, uporabna rešitev, pa hvala za info.
zmaga.gif
 

Apachi

gps navigator
Osebje foruma
21. jul 2007
2.190
10
38
Murska Sobota
ne.. samo visa pa visa electron delata.
Razlika med njima je samo to, da z viso electron lahko plačaš toliko, kot imaš na računu.


LP