paypal v sloveniji

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
mene zanima ali to v sloveniji že deluje ali ne
slišal sem, da naš bančni sistem oziroma nekaj povezanega z njim (možno, da zakonodaja???) tega zaenkrat še ne dovoli??? je to res???

hvala vam
lp
pikc
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
se pravi da je možno na svoji spletni strani omogočat plačila preko tega

govorim na pamet ...
verjetno si moraš pri paypalu ustvarit račun in nato na spletni strani nudit povezavo do glavne strani paypala, kjer ti potem kupci naredijo plačilo na tvoj račun???

a gre to tako ali kako drugače???

kolikšne pa so provizije??? in varnost???
 

OldSkul

gps navigator
20. jul 2007
1.866
12
38
Ja paypal denarja še ne moreš prenest na naše bančne račune, lahko ga preneseš samo na Viso! Mastercard ne prime.

Provizija je recimo za 5eur, 0,42EUR! Zdej pa računaj...
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
no, saj to me zanima???
zakaj jih ne moreš prenest na naše bančne račune??

so naši na bankah preveč leni, da bi to poštimali, al se zakonodaja ne klapa???
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
sej ni problema,si pač zrihtaš viso...je pa najbolš,da si nabereš čimveč denarja na računu,ker ti ob nakazilu na viso odbijejo še 2€,to pa je kar dosti,če si misliš nakazat 10€
mam pa še sam eno vprašanje,zadnjič sem dobil obvsetilo od paypala,da jim moram lifrat dokaz (sliko,naslov),baje da tako zahteva evropska zakonodaja glede pranja denarja.dobi te podatke tudi naš DURS?
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Najprej kontaktiraj paypal, če ni prevara. Jaz nisem dobil nobenga maila od paypala za kakšno sliko...
 

pikec85

Pripravnik
24. jul 2007
840
0
16
38
www.lajsta.si
kaj pa če gre npr. za plačilo avansa za prenočitev (rezervacija sob -> avans!)

še vedno ne razumem!

na primer:
jst mam spletno stran kjer ponujam svoje sobe
vsak ki hoče rezervirat more plačat 10% avansa
ali moram met na spletni strani link do paypala (mojga računa tam)? ali gostom po mejlu posredujem podatke o mojem računu, narejenem pri paypalu, da tja in tja nakažejo svoj denar - dejansko na mojo visa kartico???

a gre to tako???
 

ThorZEN

Fizikalc
18. avg 2007
2.303
32
48
Za plačilo je dovolj tvoj email, lahko pa si bolj fancy s kakšnim PayPal gumbom. V praksi pa sam še tega nisem delal.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
kolikor razumem tvoje vprašanje,lahko na tvoji strani pustiš samo email naslov,ki ga imaš za paypal.oni plačajo in to je to.ne rabiš nobenga linka,če nočeš.kdor zna uporabljat paypal,bo že plačal,tisti,ki pa ga ne uporablja,pa dvomim,da ga bo za plačilo sobe,saj so še drugi načini.
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
najprej moraš imeti odprt račun na paypalu.potem pa,če plačuješ,ker si kupil preko ebaya,greš samo na pay now(jetzt bezahlen...),pa samo slediš postopku.drugače pa rabiš prodajalčev email naslov,ki ga ima na paypalu,se logiraš in nakažeš denar.simpl ko pasulj
smile-1.gif
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
men se zdi,da zelo.je pa res,da nobena stvar ni 100%
kolikor sem prebral v njihovih navodilih,moraš paziti na par stvari (ključavnica v kotu,pravi naslov,pa še ene par stvari v zvezi z dobivanjem njihovuh mailov),pa ni skrbi,da bi te kdo okol prinesel.
sam plačujem z njim že kar nekaj časa,sedaj ko lahko še prejemamo denar,je pa sploh dobr.čeprav so pa kr provizije...
 

Gamero

Majstr
13. avg 2007
5.021
118
63
okolica mesta
Citat:
Uporabnik cunctator pravi:
najprej moraš imeti odprt račun na paypalu.potem pa,če plačuješ,ker si kupil preko ebaya,greš samo na pay now(jetzt bezahlen...),pa samo slediš postopku.drugače pa rabiš prodajalčev email naslov,ki ga ima na paypalu,se logiraš in nakažeš denar.simpl ko pasulj
smile-1.gif

Koker sem nekaj bral on dobi denar ko ti dobiš zadevo
rolleyes-1.gif
 

cunctator

Pripravnik
18. jul 2007
294
0
16
to pa ni res,ker sem enkrat že pogorel na ta način in tudi svetoval paypalu,naj začno delovati na ta način.
tudi sam sem denar dobil tisti trenutek,ko je kupec nakazal in bi lahko še isti trenutek dal zahtevek za nakazilo na moj račun.
bi bilo pa to res fer do kupca.
 

kavboj

Fizikalc
30. avg 2007
2.219
0
36
Ampak problem je potem da ti lahko rečeš da nisi dobil zadeve in on ne dobi denarja. Zakaj bi on tvegal če pa ti kupuješ.