Partizani požigali slovenske vasi

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:
Tudi to, da je moja stara mama šivala doma za partizane in da je oficir nemške vojske k nam hodil po mleko za svojega sina.

Zgodilo se je celo, da so se enkrat partizani in nemški oficir (Wermacht ne SS, da ne bo kdo pameten)srečali na pragu. Na srečo je prevladala pamet in so šli vsak svojo pot. (vso družino bi lahko pobili, tako eni kot drugi)

Po vojni se je nemški oficir še nekakrat oglasil pri nas. Vedno je bil hvaleže za to, da so se stvari razpletle kot so se in ni bilo nobenih žrtev.

Nadaljevanje sledi, ...
In to v sebi skriva bistvo vsega.
Večina ljudi v vojni je bilo bolj kot ne normalnih. Se je pa na vsaki strani našlo nekaj izmečkov, ki so metali slabo luč na celotno skupino.
In sedaj se prav tako najdejo izmečki, ki bedarije neke skupine potencirajo na vse pretege, bedarije druge pa skrijejo pod preprogo.
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
Kaj, a si moral po okrepčilo v obliki piva, da boš lahko naprej pisal pravljice? nick BLABLABLA ti dobro pristoji- ni naključno izbran, kajneda?
cheer.gif

No ti bom pa še za starega očeta po mamini strani napisal.
Stari oče je umrl lani takle čas, v starosti 100 let in pol. (bil je šošolec znanega slovenskega prevjalca Janka Modra)

Ko je moja hči dobila v šolo nalogo, naj vprašajo stare starše (zanjo je bil praded), kaj so počeli med drugo svetovo vojno ji je moj stari oče lepo odgovoril. "Jaz se nisem nič vojskoval ampak sem delal doma na kmetiji"

Njegov oče (moj praded) je umrl na soški fronti, kjer je bil bolničar in je šotor zadela granata. Kje je pokopan (če je sploh kje) moj stari oče kljub neizmerni želji ni nikoli izvedel. Ko mu je umrl oče je bil star 2 leti.

Žena mojega starega očeta je imela sestro, ki je bila poročena z bratom Ivana Mačka Matije. (Ja tistega iz Zadobrove). Tako, da mi je tudi ta stran zelo dobro poznana tudi ta plat.

Ivan Mašek Matija je poskrbel, da družinske žage ni nasledil njagov najstarejši brat Lojze.

Moj oče ve povedati tudi tole zgodbo: Moj stari oče po mamini strani (takrat še ni bil tast mojemu očetu), je beležil obvezno oddajo krompiraja po vojni. Z očetom sta morala peljati krompir v klet Pirnatove hiše v Beričevem. Med potjo sta krompir zmetala dol z voza (ne vsega), tako da sta ga na poti nazaj spet pobrala in s tem preprečila, da bi doma stradali.

Krompir ki so za vzeli z obvezno oddajo je pa ves segnil v kleti.
evil.gif
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
kaj si hotel povedati?? Pišeš o družiskih zadevah ....
Brez zamere, ampak... zakaj pišeš kdo je bil sošolec tvojega starega očeta??
Marsikdo ni vojskoval in je s tem naredil manj škode, kot bi se priključil okupatorju
Žal se za marsikoga ne ve, kje mu je grob.. ne samo za tvojega pradeda. Žal
Žena tvojega starega očeta... si mislil tvoja stara mama, a ne??
Spor Mačkovih okol žage je družinska zadeva. Takšni spori so, tud če nisi politično dejaven..
Včasih se je dajal živež državi, danes se daje denar. (davek)
To, da je (kot praviš) segnil, je skoraj enako, kot da danes plačaš davek, s tem težko preživiš... tvoj denar pa nekdo pobaše v svoj žep (kot bi segnil)
 

Gatto

Guru
19. jul 2007
18.746
887
113
tu in tam
JP...takih družinskih zgodbic je ogromno, BLABLA jo je pa delil z nami..nima to veze s pojavom belogardizma..in ne, ta pojav nima prav veliko veze z malim človekom, kot so BLBLA-jevi sorodniki, ampak segajo višje, v LJ. nadškofijo in slovenceljsko politiko tistega časa (oportunistično).
 

BLABLABLA

Guru
28. sep 2007
2.230
717
113
Zakaj nebi pisal o družinskih zadevah? O tem imam vso pravico pisat. Saj pišem na lastno odgovornost.

Pišem zato, ker eni nažigajo, da gre za pravljice.

Pišem samo, kako so zadeve prepletene.
 

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.183
2.415
113
v lokalni ostariji
bom povprsšal Mačkovga kaj in kako... drugače pa a na Kardeljovo pepco si pa čist pozabil? pa bunker?

eh ja...

seveda so v vojski taki in drugačni... imajo pa bosanci "pregovor" ima ludih i poslije rata...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:

Pišem samo, kako so zadeve prepletene.

Ne pricakuj od levakov (tako in drugace) da bodo v teh zgodbah vidli kakrsnokoli prepletanje...

Mi je pa gatto zanimiv....se mu pozna NKVD šola iz rusije....takoj ko mu predstavis dejstva ki niso v smeri v katero so mu pral glavo v Mockbi bo zacel spilat klovna in te probal spravit na isti nivo
smile-1.gif
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.021
5.728
113
blizu močvirne prestolnice
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Citat:
Uporabnik BLABLABLA pravi:

Pišem samo, kako so zadeve prepletene.

Ne pricakuj od levakov (tako in drugace) da bodo v teh zgodbah vidli kakrsnokoli prepletanje...

Mi je pa gatto zanimiv....se mu pozna NKVD šola iz rusije....takoj ko mu predstavis dejstva ki niso v smeri v katero so mu pral glavo v Mockbi bo zacel spilat klovna in te probal spravit na isti nivo
smile-1.gif

aplauz.gif
bom še sam povedal eno zgodbico, so se po Golovcu sprehajali oboji in ko so se zagledali, so le umaknili pogled drug od drugega in lepo šli vsak svojo pot. Večina se je itak poznala pa tudi nihče ni hotel umreti. Me pa fascinira, da rdeči nočejo sprevideti, da so vaške straže nastale zaradi rdečega terorja ne pa s strani napadalcev.
 

Sijan

Fizikalc
3. sep 2007
2.265
0
36
@stieber? Imaš ti lajf? Kaj ti ni jasno? Nekateri se močno trudite, da bi spremenil zgodovino in dejstva... Ti plačujejo?
 

zajbel

Pripravnik
17. dec 2008
859
1
18
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
@stieber? Imaš ti lajf? Kaj ti ni jasno? Nekateri se močno trudite, da bi spremenil zgodovino in dejstva... Ti plačujejo?
A pa si ti prepričan, da samo ti poznaš pravo verzijo zgodovine?
Npr. se komunisti odločijo, da bodo ubili nekaj Slovencev. Zakaj je potrebno to izvest v popolni tajnosti? A ni normalno, da če je vojna in so na nasprotni strani, da se jih pač ubije normalno? Mogoče še sami morilci nisi bili prepričani, da je njihova smrt upravičena.
Ali pa zakaj je treba pri povojnih pobojih ljudi dat v jamo in jamo zazidat z veliko debelimi zidovi, vmes nasut jalovino in ilovico. Če so bili vsi pobiti sodelavci okupatorja, je normalno, da se jim po koncu vojne sodi in se jih pravično kaznuje. In mrtve se pokoplje in ni treba nič prikrivat.
A ti misliš, da bodo taki ljudje, ki so že ves čas vojne nekaj prikrivali, potem napisali pravično zgodovino?
 

membrain

Majstr
4. jun 2014
2.863
283
83
Citat:
Uporabnik zajbel pravi:
Citat:
Uporabnik Sijan pravi:
@stieber? Imaš ti lajf? Kaj ti ni jasno? Nekateri se močno trudite, da bi spremenil zgodovino in dejstva... Ti plačujejo?
A pa si ti prepričan, da samo ti poznaš pravo verzijo zgodovine?
Npr. se komunisti odločijo, da bodo ubili nekaj Slovencev. Zakaj je potrebno to izvest v popolni tajnosti? A ni normalno, da če je vojna in so na nasprotni strani, da se jih pač ubije normalno? Mogoče še sami morilci nisi bili prepričani, da je njihova smrt upravičena.
Ali pa zakaj je treba pri povojnih pobojih ljudi dat v jamo in jamo zazidat z veliko debelimi zidovi, vmes nasut jalovino in ilovico. Če so bili vsi pobiti sodelavci okupatorja, je normalno, da se jim po koncu vojne sodi in se jih pravično kaznuje. In mrtve se pokoplje in ni treba nič prikrivat.
A ti misliš, da bodo taki ljudje, ki so že ves čas vojne nekaj prikrivali, potem napisali pravično zgodovino?
Da "povojni poboji" niso bili zakoniti je že zdavnaj priznala partizanska stran.
Kaj pa poboji, ki so jih izvedli domobranci? So vsem tem pobitim prej pravično sodili? Zakaj so tudi oni umore prikrivali, in jih še danes? Bodo domobranci potem pisali bolj pravično zgodovino?

Kdaj bodo pa domobranci priznali sodelovanje z okupatorjem, da so se borili za nemško državo pod nemškim poveljstvom in prisegli Hitlerju? Kdaj bodo priznali njihove poboje - žrtev na partizanski strani je bilo 3x več kot na doobranski,vključno s povojnimi poboji? Kdaj bodo priznali, da so ravno oni prvi začeli z "povojnimi poboji" pred boroveljškim mostom, no čeprav mislim da bi bilo, ko govorimo o "povojnih pobojih" bi bilo korektno, da najprej definiramo, kdaj je bilo konec vojne za domobrance, kdaj so podpisali predajo in kdaj so položili orožje. Ker mislim da se vojna konča, ko poraženec podpiše predajo in položi orožje. Kdaj je bilo to?

Kaj pa tistim par stotisočim civilistom v Hirošimi, so Američani prej pravično sodili, preden so jim vrgli bombo na glavo?
Isto velja za Angleže v Dresdenu in drugin mestih? V Dresdnu je v samo 3 dneh od 13 - 15 feb.1945 od bombandiranja umrlo 3x več ljudi kot v Sloveniji med celo vojno, uglavnem samo civilisti. Kdaj bodo pa tem morilcem sodili? Kaj praviš?
 

rdecagamad

Pripravnik
15. jan 2015
112
0
16
Boljševiški množični pomori v Mozlju med 12.-15.10.1943: ubitih vsaj 114 slovenskih jetnikov, med njimi tudi ženske.
 

rdecagamad

Pripravnik
15. jan 2015
112
0
16
Kot veste, so boljševiki v imenu revolucije pobili, izgnali ali po krivem obtožili tudi vse podjetnike, izobražence, veljake, oblastnike. Požgali uspešne tovarne, pobili lastnike, nacionalizirali.... Cvet slovenstva, ki bi nas po 2 sv. vojni naredil za PRVO Švico, je iz naroda izpuhtel neznano kam...Če boljševikov ne bi bilo, bi nas bilo danes 3 milijone - ogromno sposobnih, zavednih, pridnih Slovencev, ki bi nas danes v Evropi postavili med prve v uspešnosti.

Ciril Šifrer: še en od mnogih uspešnih predvojnih slv. podjetnikov, za katere nas je oropala komunistična blaznost.

Nesojeni tast Vinka Lipovca je bil Ciril Šifrer, slv. podjetnik iz Stražišča. Jeseni 1943 so ga obglavili partizani.

VIR:


https://twitter.com/Miran7777/status/558306427727384576/photo/1

To je samo eden izmed podjetnikov, katerih je bilo na stotine....
 
Nazadnje urejeno:

rdecagamad

Pripravnik
15. jan 2015
112
0
16
Ob 100-letnici Vinka Lipovca se spomnimo njegove žene Mare, rojene Šifrer. Tudi ona je doživela strahote boljševizma
 

rdecagamad

Pripravnik
15. jan 2015
112
0
16
Boljševiki nas še danes prepričujejo, da smo Slovenci za hlapce rojeni za hlapce vzgojeni.

To ni res.

Ljubo SIRC, po vojni na insceniranem boljševiškem procesu obsojen na smrt - sin lastnika NAJVEČJE TEKSTILNE TOVARNE V EVROPI, ki se je nahaja v Kranju.

Boljševiki so spet uporabili svojo magijo - danes tam, kjer je bila tovarna, je le še zanemarjen travnik.

Franjo Sirc: njegova tekstilna tovarna v Kranju pred WW2. Zdaj tam menda raste trava. Tako gre to v SRS.

Slike in dejstva:

https://twitter.com/Miran7777/status/538002211645980672
 

rdecagamad

Pripravnik
15. jan 2015
112
0
16
Če boste razumeli, kdo in zakaj so preganjali uspešne podjetnike, in to združili z navadami njihovih potomcev, boste razumeli, zakaj je naše gospodarstvo danes tako barabinsko.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.