Partizani požigali slovenske vasi

Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Kot kaže, so partizani poleg raznih gradov in dvorcev (še prej so verjetno temeljito izpraznili vsebino), med drugo svetovno vojno požigali slovenske vasi, kar je bil zločin, ki smo ga do sedaj pripisovali izključno okupatorju.

Dne 13. januarja 1945 so 'borci za svobodo' osvobodili vaščane 'suhokrajinske' vasi Hinje njihovega nepremičnega premoženja, saj so jih prisilili, da so se v zelo kratkem času zbali sredi težkih vremenskih razmer in pobrali samo najnujnejše, nato pa so kolono, ki so jo sestavljali predvsem starčki, ženske in otroci, nagnali iz vasi, cerkev in hiše pa zminirali ter požgali. Baje zato, ker so bili vaščani 'izdajalci' (kako točno naj bi 'izdaja' potekala, ni znano, baje naj bi bila v cerkvi v tabernaklju - to mislim, da je tista omarica s hostijami- skrita radijska postaja
hysterical-1.gif
), ni pa pojasnjeno, kakšno 'izdajalsko' držo so zavzemali otroci, ženske in betežni starčki. Aja, nad vasjo so se sicer že prej nekaj znašali okupatorji (le kako to, če so pa baje delali za njih, kje je tu logika), sicer pa so se vanjo radi hodili 'nažirat' partizani. Aja pa baje naj bi v enem 'boju' v bližini vasi padlo nekaj partizanov...

mogoče so pa 'borci' uporabili enake 'fore' kot okupator...požig slvoenskih vasi kot maščevanje sovražniku.

Aja, kmalu zatem so partizani nadaljevali s svojo 'borbo proti okupatorju', tako, da so požgali še eno bližnjo vas Žvirče. Bojda so 'zakurili' še tretjo vas v bližini, nek Hrib ali podobno.

Mogoče je šlo pa za 'preventivno' rušenje in požiganje vasi, da se ne bi slučajno ducat orožnikov nastanilo v kakšno hišo, ne vem, kolikor je meni sicer znano, potojank okupatorja v teh vaseh takrat (in najbrž tudi poprej) ni bilo. Če bi bil, seveda 'borcev za svobodo' (pri takih zločinih težko pišem drugače kot v narekovajih), ne bi bilo v vas
 
Nazadnje uredil moderator:

Floki

Guru
6. sep 2007
9.903
3.024
113
baje so , baje so.......kak link, list, slika? sicer ne dvomim da nebi kaj takega naredil ampak napisal si skoraj tako kot da je baje Janez dobil podkupnino pa baje jo je spravil na tujih računih. Bojda so ti računi na cipru......
 

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
To, da so partizani požgali vas Hinje, je dejstvo, podprto tudi s pričanji preživelih. In še najmanj eno vas, kot kaže, pa dve. Zakaj so naredili ta zloæin, pa meni ni točno znano.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.903
3.024
113
Zakaj bi rabilo biti tebi znano stieber, kje si pa bil ti v času zločina?
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.917
5.461
113
Citat:
Uporabnik Floki pravi:
Zakaj bi rabilo biti tebi znano , kje si pa bil ti v času zločina?

Tudi ČE me ni bilo.......me zanima, da se ne ponovi več ob naslednji priložnosti.....
 

B81

22. jul 2007
34.533
8.975
113
Uh pri nas še zdaj vedo za ljudi ki so "izdajali"...tudi takšni, zaradi katerih so kateri "najebali" po nedolžnem...pa se ti ljudje kar prosto sprehajajo ker jih nihče še ni okoli kepe...
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.300
-8.463
113
Seveda, ženske itak nimajo daru govora. Kje pa. Otrok se pa tudi še nikoli ni poslalo kam prenesti informacije.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Precej patetičen postajaš, ko želiš na vsak način kriminalizirati partizane in NOB.

05maribor.jpg

primer kako so zavezniki sneli Maribor

tudi na lokaciji moje hiše so uničili prejšno zgradbo do tal (bila je šola)... pa ne vojaška...

Sicer pa izdajalec ima tudi pomočnike, ki ga hranijo, oblačijo ali kako drugače pomagajo.

Če v vojni nisi temeljit, se ti nedoslednost hitro maščuje.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Seveda, ženske itak nimajo daru govora. Kje pa. Otrok se pa tudi še nikoli ni poslalo kam prenesti informacije.

Filmski primer: "enemy at the gates"

Bogi ruski deček, ki je delal za ene in druge po sili razmer.
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Citat:
Uporabnik jest5 pravi:
Seveda, ženske itak nimajo daru govora. Kje pa. Otrok se pa tudi še nikoli ni poslalo kam prenesti informacije.

Filmski primer: "enemy at the gates"

Bogi ruski deček, ki je delal za ene in druge po sili razmer.

Saj je bilo tega tudi pri nas. Poznam, oz. sem poznal žensko, ki je kljub temu umrla lani, stara 88 let.

Tistega, ki jo je poslal s pismom k Nemcem so pa seveda fentali. Kar je tudi prav.
 

2CV

Pripravnik
16. avg 2012
505
12
18
Citat:
Uporabnik 8888 pravi:
Nič baje, tam se rdeče gnide še danes ne upajo stopiti na tista tla, ljudje niso pozabili.

Ja res je, baje so še skoraj vsi živi.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Sej sem rekel. Eni imajo čas, pa bi mal radi zgodovino menjal (kot gate) in sami sebi dopovedujejo nelogične stvari, kako smo sami sebe okupiral, svoje otroke , žene, starejše streljal in sami svoje vasi požigal.
stupid-1.gif

In to 74 let po začetku 2ww, ko še "novodobnih zgodovinarjev " v jajčkih ni bilo. Zanima me samo, kaj bi radi dosegli. ahaa... nekdo je napisal "resnico" . Kakšno?? Takšno resnico, ki jim odgovarja?! Napumpani u 3PM. Začnite se raje ukvarjati s prihodnostjo.

Ja, najboljše, da začnemo trditi, da je bil pred mnogimi leti tukaj Kuvajt in da nam pripadajo miljarde $ od nafte
bonk.gif
 

telex

Fizikalc
24. dec 2007
5.832
47
48
Citat:
Uporabnik lanos pravi:
Sej sem rekel. Eni imajo čas, pa bi mal radi zgodovino menjal (kot gate) in sami sebi dopovedujejo nelogične stvari, kako smo sami sebe okupiral, svoje otroke , žene, starejše streljal in sami svoje vasi požigal.
stupid-1.gif

In to 74 let po začetku 2ww, ko še "novodobnih zgodovinarjev " v jajčkih ni bilo. Zanima me samo, kaj bi radi dosegli. ahaa... nekdo je napisal "resnico" . Kakšno?? Takšno resnico, ki jim odgovarja?! Napumpani u 3PM. Začnite se raje ukvarjati s prihodnostjo.

Ja, najboljše, da začnemo trditi, da je bil pred mnogimi leti tukaj Kuvajt in da nam pripadajo miljarde $ od nafte
bonk.gif
Komunisti so praktično edina ideologija, katere niti pokol nad lastnimi otroci in/ali starši in/ali brati/sestrami in/ali sorodniki in/ali prijatelji in /ali... ne zaustavi v njihovi zločinskosti. Tako se komunisti niso borili za nas ampak za Stalina. Tako komunisti niso sami sebe okupirali ampak so nas skupaj okupirali z nacisti in Ruskimi boljševiki (kasneje so v lastnem strahopetnem in zahrbtnem stilu obrnili hrbet tako nacistom, kot boljševikom).
Če gledamo zločine nad lastnim narodom, so nacisti, fašisti in ostali zločinski režimi prave nedolžne ovčke, proti komunistom. Na Kitajskem, Rusiji, Jugoslaviji.... so komunisti poklali več lastnega naroda, kot vsi ostali skupaj tujega.
stupid-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
38
A res ne veš?

Komunisti. Potem so pa prišli nacisti in fašisti ter nas skupaj z domobranci osvobodili.
 
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.