Parkiranje "pod Kofcami"

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Dobro....se posipam z pepelom....upam da vam ga tržiški veter ne natrosi kam kamor nočete....

Drugače pa v vadi za Dolžanovo imaš direktno pot gor na Kofce....da ne bo kdo 10km hodil do Jebendola

Če ne bi bil užaljen, bi še šlo, tako pa si samo še bolj zamešal. 10 km je do Matizovca, ne Jelendola. Mešaš Podljubelj in Jelendol.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Borg

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
A je sneg na vrhu? Ali pa na Kriški? najbrz je. je fajn imeti dereze...
Jabe

Situacija v soboto: Kofce, malo snega, Veliki vrh meter in skoraj pol zraven (pod vrhom), danes je (predvidevam da) še huje. Dereze brez veze, niso pomagale, bi moral met krplje ... pa koča na Kofcah je bla prejšnji vikend zaprta.
Kriška, ravnokar bil gor, no 3 ure nazaj: snega ni (bilo) veliko, zelo pa drsi, še posebno zadnji klanec, dereze za dol skor mus ... je pa malce snežilo, ko sem šel in gor in dol ... čudovito

p.s. če kdaj greš gor, sva se mogoče celo srečala
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
misliš takele "niše"?


ne vem zakaj tu ne bi smel parkirat

Kaj je bilo? Je "prjatla" kdo preganjal?
Ja, točno take ...
Ne, samo en kmet (dobesedno, ne podcenjujoče) je rekel, da bo policijo poklical. Pa me je samo zanimalo, no, kolega je zanimalo :evil: , če lahko kaj naredijo.
Aja, pa nič bat, bo kolega :evil: drugič kovančke s seboj vzel ...
Plačam pod Ratitovcem (Easy park), pa pod Zelenico, pa pod Stolom, pa na Pokljuki (tam je blo 6€, samo za info), zato ne vem, zakaj ne bi plačal tudi tu?
Je blo pa res malo nerodno, ker pred 2 mesecema še ni blo za plačat, rampa je že bla, pa je bila pokrita, tako da nisem vedel, kako bo s plačilom. S kartico pa nisem mogel plačat. Ja, lahko pa s kartico plačaš na Kofcah :)
p.s. pod Kriško je parking plac zaenkrat še zastonj ;)
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Na Pokljuki je na vojaškem parkingu zastonj. Folk sicer plačuje, ker se drži skupaj s plačljivim, ampak treba pa ni. Enako na Ljubelju. Na desnem pred tunelom in zadaj za kompasom in pred mostičkom pod hotelom ni treba plačat.

Pišem o parkingih, ne o puščanju avta v nišah ob cesti. O tem imam sicer ločeno mnenje, samo mislim da mi ga ni treba deliti.

Zadnji del na kriški je jajc, zdaj bo do maja ledeno, še takrat ko bo povsod drugje že druga košnja. Bolje prideš skoz če parkiraš pod kamnolomom in po strmi direkt gor in dol.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Na Pokljuki je na vojaškem parkingu zastonj. Folk sicer plačuje, ker se drži skupaj s plačljivim, ampak treba pa ni. Enako na Ljubelju. Na desnem pred tunelom in zadaj za kompasom in pred mostičkom pod hotelom ni treba plačat.

Pišem o parkingih, ne o puščanju avta v nišah ob cesti. O tem imam sicer ločeno mnenje, samo mislim da mi ga ni treba deliti.

Zadnji del na kriški je jajc, zdaj bo do maja ledeno, še takrat ko bo povsod drugje že druga košnja. Bolje prideš skoz če parkiraš pod kamnolomom in po strmi direkt gor in dol.
Ja, na Pokljuki sem pol videl, ko sem se vračal. Ampak sem parkiral čisto proti koncu, kjer je za plačat.
Pod Zelenico je pa na desni strani asfaltni parking takoj poln, ga raje zapeljem dol na makadam. Sej ni sile.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
hm, se pravi tisti ta velk parkirplac je zdej na rampo? lani še ni bil...al to še vedno govorite za matizovca?
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
hm, se pravi tisti ta velk parkirplac je zdej na rampo? lani še ni bil...al to še vedno govorite za matizovca?
Točno tako. Parking pod Matizovcem. Rampa je postavljena cca. 3 mesece, delujoča pa približno dober mesec.
Pa pripravi drobiž (4€), kartic avtomat namreč ne sprejema, prav tako ne gre za sistem Easy Park :(
Očitno je bila rampa postavljena kot investicija lastnika parkirišča.

In ker je tipičen gorenjc, se je odločil za najbolj pocen varianto :evil:

p.s so tudi že "ročno" rampo malce višje "odlomili", ker je bila zaklenjena. Sedaj je raje kar odklenjena. Se pa najde kak heroj, ki jo dvigne in parkira "malo višje". Sicer opažam, da ti avti nato dobijo listke z opozorilom, kaj več pa se ne zgodi.
Očitno je tako, kot sem napisal prvič: noben policaj se ne bo šel jebat s tem. Bi se pa (tudi očitno) lahko.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Točno tako. Parking pod Matizovcem. Rampa je postavljena cca. 3 mesece, delujoča pa približno dober mesec.
Pa pripravi drobiž (4€), kartic avtomat namreč ne sprejema, prav tako ne gre za sistem Easy Park :(
Očitno je bila rampa postavljena kot investicija lastnika parkirišča.

In ker je tipičen gorenjc, se je odločil za najbolj pocen varianto :evil:

p.s so tudi že "ročno" rampo malce višje "odlomili", ker je bila zaklenjena. Sedaj je raje kar odklenjena. Se pa najde kak heroj, ki jo dvigne in parkira "malo višje". Sicer opažam, da ti avti nato dobijo listke z opozorilom, kaj več pa se ne zgodi.
Očitno je tako, kot sem napisal prvič: noben policaj se ne bo šel jebat s tem. Bi se pa (tudi očitno) lahko.

Je kar prav da so omejili in zaklenili. Najprej (15 let nazaj) je bila samo tabla, potem neke vrste "premakljiva" ranta, potem odklenjena rampa,....vse to je folk ignoriral in rinil gor do kmetije in bi še dlje če bi šlo. Ob vsakem lepem vremenu je to pomenilo totalno zabasan zadnji km ceste, na vrhu se ni dalo obrnit, srečat se pa tudi nihče ni več mogel ker so bili avtomobili tudi na cesti. Travnik pa zaprašen kot kamnolom.

V resnici so "krivi" sami, koče se širijo, vse koče bi bile koče leta, teraso razširiš za faktor 5, hrano na veliko dobro in poceni, pol moraš nekako pričakovat da bo tudi spodaj gužva. Lokacija je pač top šit, sončna, snežena in lahko in hitro dostopna, da leze gor vse med 1 in 99 let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.351
379
83
Ne ravno na temo parkiranja: ce se ze guzvate do Kofc, se splaca podaljsat slabe pol ure po vlaki naprej (na vzhod) do taborniskega doma. Hrana je top, oskrbnik preseneti tudi s kaksnim razsirjenim naborom jedi (poleti npr. rad zakuri tudi podpeko), ima precej bogato vinsko klet, edino FB stran se splaca preverit ali poklicat prej, ce je koca slucajno zaprta.
 

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Se strinjam, samo da je tale taborniški dom na Šiji zaprt (ne glede na letni čas in vreme), razen če ni slučajno odprt. In če je slučajno odprt mora biti še slučajno shramba polna in slučajno štedilnik zakurjen in še ene par slučajnih pogojev mora biti pokljukanih, da ne bo šel človek lačen mimo. Hočem povedat, če greste tja, pojdite s polnim nahrbtnikom.
 
  • Haha
Reactions: Garfildd

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.316
1.339
113
Odnos nekaterih pri hoji v hribe/gore je pri nas itak svojevrstni fenomen. Gledam moje someščane, ki hodijo na Pohorje (Trikotna, Belvi). Nekateri pri tej svoji "športni" dejavnosti, ko bi človek mislil, da je zaželjeno, da naredijo še nekaj dodatnih metrov, ker bo vadba še boljša, svoj avto vseeno parkirajo direktno pod stadionom/fisko. Urejena parkirišča so ene 200 m vstran, na enem 2 uri zastonj parkiranja, na drugem vse zastonj, če greš na pijačo/uporabiš gondolo.

Kaki je to športnih al pohodnik, če se mora pripeljati direktno na izhodišče in tam parkirati svoj velecenjen voz.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in zakon

jello

Guru
22. sep 2008
9.691
3.575
113
Ja, v teoriji je vse super in nič ni tako hudo (samo preveriš če napotnica velja in če je res četrta sobota po polni luni...), v praksi pa človek trikrat proba, četrtič gre pa raje kam drugam.
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.109
485
83
kranj
no, ko smo bili zadnjič tam gori, je bilo kar nekaj junakov parkiranih ob strani ceste. seveda nazaj grede čisto vsi (cca 30 avtov) polepljeni z listkom redarja. seveda samo od znaka prepovedano parkiranje naprej (po zakonu).
ampak, ajde, če je "glavn" parkirplac pač na rampo, se pa parkira 100 metrov nižje ob cesti. kot večina, ki pač pride ob 11h ali kasneje. tistih par minut na celodnevno (ali pa le nekjurno) turo nč ne pomeni.