Parkiranje "pod Kofcami"

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Torej, potrebujem info nekoga, ki ve, kje je to "parkirišče" (Podljubelj, pod Matizevcem), seveda pa to ne bo dovolj, če ne bo zraven še malce pravno podkovan:

višje gor je parkirišče z rampo, malce nižje pa par "niš", kjer lahko mirno parkiraš svoje vozilo. Ne oviraš dostopa, so pač kot nekakšne odstavne niše (ki to v praksi niso), in je dovolj prostora za parkirat.
Zanima me, a je kje kaka pravna podlaga, da se tam ne sme parkirat? Gre za "obgozdne" površine. Nikakor ne gre za TNP, kjer vemo, da je z odločbo prepovedano parkirat.

Torej, je tam prepovedano ali se sme parkirat?

Slik ne bom lepil, naj odgovori tisti, ki ve, o kateri lokaciji pišem.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.912
5.461
113
Parkiras v Dovžanovi soteski...na makedamu ob reki?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.370
5.405
113
nočeš 4 evrov plačat, a? :evil:

ne smeš parkirati. ampak ker ni javna površina (domnevam) lahko samo kmet policijo kliče, da motiš na vem kaj. Ali te enostavno zaparkira za dobršen del dneva in ti kličeš policijo, da on moti tebi ne vem kaj. Ko ga boste našli naslednji dan, bo seveda takoj umaknil traktor ali slično... če ga ne moti in mu pohodniki ne gredo na živce, pa ni blema
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.912
5.461
113
Tržič
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.714
-1.017
113
145 km SZ od Opatije
Po mojem mi je že Jabe čist dobr odgovorila. Tako sem mislil tudi sam, ja ... lahko kličejo policijo, samo ne vem, kaj lahko policija naredi. In tudi močno dvomim, da bi se policija spuščala v to.
Gre pa za povsem preprosto zadevo: plačaš 4€, ampak MORAŠ imet drobiž. Čisto zares. Ni Easy parka, ni kartic ... tole se je nekdo na svojo roko spomnil in začel molst. Očitno je šel enkrat v LJ in videl, da so parkirplaci zlata jama.
Sicer pa, ne morem reč, da nima prav, saj se parkira na njegovi zemlji ... ampak, človek božji, daj uredi možnost plačila (ne samo s kovanci).
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.912
5.461
113
Jebendol....
10 Jelendol

Nehi jamBrat....zdej veš vse!
 
  • Haha
Reactions: AndrejEnej

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.223
4.703
113
Malo trolanja, ker se sicer tema ne bo razvila :fredi:.
Gre približno tako:
1. Zemljišče od nekoga je. Kaj pravi lastnik na parkiranje? Če ga dovoli, je vprašanje, kaj pravi država / občina, ki je gotovo lastnik ceste, kaj se sme v neposredni bližini ceste.
2. V pasu ob cesti je tudi na lastnem zemljišču po neki zakonodaji, ki se bolj malo upošteva, prepovedano delati marsikaj. Denimo orati preblizu ceste itd. Zato bi me čudilo, če bi bilo dovoljeno v "vplivnem območju ceste" parkirati vozilo. Vemo, da država poskuša vplivati tudi na območje več 10 metrov od ceste (primer pravil glede reklamnih panojev).
V praksi pa je marsikje po Sloveniji tako, da te pustijo pri miru, če ni znaka, da je parkiranje prepovedano. Je pa plačal pred več leti že kolega v Beli Krajini, ker je parkiral ob robu ceste in so ga občinski redarji oglobili po nekem občinskem odloku. Ni šel več v Belo Krajino :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejEnej

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.912
5.461
113
Po mojem mi je že Jabe čist dobr odgovorila..
Gre pa za povsem preprosto zadevo: plačaš 4€, ampak MORAŠ imet drobiž. Čisto zares. Ni Easy parka, ni kartic ... tole se je nekdo na svojo roko spomnil in začel molst. Očitno je šel enkrat v LJ in videl, da so parkirplaci zlata jama.
S čim si mel pa namen štruklje na Kofcah plačat?
 
  • Všeč mi je
Reactions: zakajaltersuxu

Borg

Fizikalc
25. jun 2020
494
-540
28
Jao, jao kaj vse ne prebereš. In potem dobiš take paciente po planinah.
Ostante doma al pa pojdite v Ljubljani na nebotičnik, bo vsaj mir. Če bi vedel in dobil takega pacienta dobi ziher avto na klocnih :gorjaca: že samo zaradi takih komentarjev.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
Jao, jao kaj vse ne prebereš. In potem dobiš take paciente po planinah.
Ostante doma al pa pojdite v Ljubljani na nebotičnik, bo vsaj mir. Če bi vedel in dobil takega pacienta dobi ziher avto na klocnih :gorjaca: že samo zaradi takih komentarjev.

hehe, blagor enim, da samo s papirnatimi poslujejo! :) :)


no, jest imam en lonček v avtu in notri nekaj drobiža ... ravno za take primere...
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
misliš takele "niše"?


ne vem zakaj tu ne bi smel parkirat

Kaj je bilo? Je "prjatla" kdo preganjal?