Parkiranje Bled

jtfc

Guru
24. jul 2007
19.622
2.456
113
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
dubrovnik 200 kun na uro ali nekaj takega mi kolega danes pove.....

Zadnjič sem ga v gradcu v garažo parkiral za 1h42min... lih da me ni fršlok 8€.
hysterical-1.gif
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.438
2.299
113
Ja, konec je free parkinga. Povsod drugod je zastonj
smile-1.gif

Jaz pač plačam. 130 km ? in 2 h vožnje ne bom vrgel stran zaradi 5€. Bom pač tam jedel, k je ceneje. Na Bledu bom pač šel samo s.c.a.t.
Giro okol jezera je zastonj!!!
 

helltom

Pripravnik
17. maj 2013
67
1
8
Sem bil danes s otroci in ženo v Zaki, totalna gužva, ampak... se je gospa na zadnjem parkingu potrudila, da je najdla plac še zame, čeprav je imela že trak napeljan za poln parking. Hvala, čeprav sem bil ob 5€.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.878
3.403
113
40
Lj
Citat:
Uporabnik jtfc pravi:
Citat:
Uporabnik Jado pravi:
dubrovnik 200 kun na uro ali nekaj takega mi kolega danes pove.....

Zadnjič sem ga v gradcu v garažo parkiral za 1h42min... lih da me ni fršlok 8€.
hysterical-1.gif

Podobna cena je tudi v Ljubljani v garažni zraven kliničnega.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.765
2.052
113
za šankom
ta klanec je vedno poparkiran,300m stran pa celodnevni parking 4€,ampak 25€ je očitno premila kazen da bi ljudje negemlali in parkirali na označenih mestih
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik msenjur pravi:
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Torej na bledu je se mozno kje parkirat da te ne lupjo?

kaj je zate lupljenje? pač ne moreš pričakovat, da boš v prestolnici slovenskega turizma parkiral za 0,20€ na uro.

kot sem že rekel, za hotelom v centru se da čisto lepo parkirati za 1€ al pa 1,20€ na uro...

Drugače pa je zgoraj na železniški postaji 4€ za cel dan... pač je treba it pa peš v klanec domov grede...

sicer pa če se greš turizem, ponavadi ne gledaš na vsak €.

Fantje lohk me pojeste ampak vedno bom probal parkirat free in dosedaj to se laufa.

Nevem pa za kje govorite da je park 4eur, to je ko prides na bled ko se konca klanec nasproti petrola? In se eden je omenil da je 4eur samo cez vikend cez teden pa zastonj, ce je tko je to kr vredu ne.

Sploh mi j epa po drugi strani v bohinju res neumno, da mi nekdo racuna 5eur(kar je spremeljivo) ampak da mi to racuna na nekem travniku, al pa parking ure instalirane sred sodra ali travnika in avti parkirani eden cez drugega se pa malo hebi. Ce racunas naredi asfalt lepo boxe pa seveda imej to zavarovano, tako te pa olupijo in spizdijo ko vidijo da ni vec navala oz da sonce nebo se dolgo na nebu. To je za mene lupljenje.
 
Nazadnje urejeno:

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Dejstvo je, da so naši "biseri" infrastrukturno povsem v ku.cu. Do Bleda, Bohinja vodi kolovoz glede na količino prometa. Prav tako so okoliške ceste praktično pod povprečjem glede na ostalo Slovenijo (denimo, da jo mahneš v Vintgar). Človek se vpraša, kam zgine ta denar od turizma.
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.374
303
83
parkiram pod Voglom, grem z bicikli okrog jezera z otrokom
kje je problem?
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.649
244
113
4€ je pri zelezniski. sm pa vidu zanc da so za hotelom podrazili... ocitno sezonska tarifa...

sicer pa glede lupljenja, mas vse prav, sam jeba.t ga, oni majo jezero, in mi hocemo biti tam... pac pozres in placas in se gres cimprej namocit. lupi se povsod v turizmu, niso glih socialna ustanova....
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.318
-8.445
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Dejstvo je, da so naši "biseri" infrastrukturno povsem v ku.cu. Do Bleda, Bohinja vodi kolovoz glede na količino prometa. Prav tako so okoliške ceste praktično pod povprečjem glede na ostalo Slovenijo (denimo, da jo mahneš v Vintgar). Človek se vpraša, kam zgine ta denar od turizma.
Vprašej "zavedne okoljevarstvenike"(ki drugače veselo degradirajo blejsko obalo z namakanjem svojih riti tam kjer se ne sme), ki ne pustijo ureditve cest, kaj šele izgradnjo obvoznice.
Kakšen preplah je bil malo nazaj med njimi, ko so delali pločnik na cesti mimo vrtca, oni pa so uspeli sproducirati, da se je na skrivaj začela graditi severna obvoznica
hysterical-1.gif
 

Ralliart

Fizikalc
26. sep 2007
4.765
3
38
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Človek se vpraša, kam zgine ta denar od turizma.

Ja na bledu me samo zanima kaj so naredili v zadnjih 30 letih? Kar vidim novega so 3 klopce vec, tisto srce za slikat se pa mislim da nic vec, aja pa vc so dal za plazo tam pri merkatorju. Razen seveda da je vsaka park luknja sedaj za placat, torej kam gre denar od turizma in parkingov?
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.718
145
63
Isto bi morala naredit Ljubljana. Dovolilnice za vstop v mesto. Vsi občinski parkingi bi morali bit plačljivi. Lastniki nepremičnin in najemniki seveda 90% popust.
Pa da bi s tem denarjem pri nas kak pločnik naredili pa kanalizacijo potegnili.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.438
2.299
113
Dovolilnica za Lj? Govorimo o parkingu. V Lj za cel dan izleta NE prideš pod 7€. Lahko se motim.
Ja, v hišah pa lupjo! To pa.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Ralliart pravi:
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Človek se vpraša, kam zgine ta denar od turizma.

Ja na bledu me samo zanima kaj so naredili v zadnjih 30 letih? Kar vidim novega so 3 klopce vec, tisto srce za slikat se pa mislim da nic vec, aja pa vc so dal za plazo tam pri merkatorju. Razen seveda da je vsaka park luknja sedaj za placat, torej kam gre denar od turizma in parkingov?

in zakaj bi morali kaj narediti? a mi migrantje v ljubljano kaj placamo in kaj imajo ljubljancani od tega, da se cca 60.000 vozil vsak dan vozi po celovski v center in ozjo okolico centra?
res ne vem zakaj je tezko doumeti, da se veliko ljudi pac ne strinja z mnozicnim turizmom in imajo radi svoj mir. potem pa itak svoje sendvice s kekec pasteto vzamete iz ruzaka in lasko iz hladilne torbe, po konzumaciji fuk.nete v najblizje grmovje, se userjete in je bil super dan. domacini imajo pa za vami samo delo....

ne boste verjeli ampak v sloveniji obstajajo se kraji kjer je lepo in kjer turiste celo privabljajo. slovenija ni samo bled, portoroz in triglav. tle je vsega dreka se prevec in se nas otepajo.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.507
1.157
113
Citat:
Uporabnik brane_new pravi:
Dovolilnica za Lj? Govorimo o parkingu. V Lj za cel dan izleta NE prideš pod 7€. Lahko se motim.
Ja, v hišah pa lupjo! To pa.

Seveda prideš. Med vikendom je parking v Tivoliju zastonj.
 

merdzo

Majstr
6. avg 2007
3.718
145
63
Je.i ga. vsako mesto, občina se znajde po svoje. Tako kot Bled želi, da dnevni obiskovalec pride za 2 uri, hitro poje kremšnito, spije kafe in se pobere,da da prostor naslednjemu. Tako ima LJ in vsako drugo mesto pravico zakasirat nerezidentom. Verjamem, da bi prebivalci LJ raje imeli mir pred dnevnimi migranti.
Upam pa, da imajo Blejci kaj od tega in, da bom tudi jaz imel kaj od vstopnine v LJ.
Še v svojem naselju bi postavil rampo in uvedel dovolilnice; domačini zastonj, vsi ostali plačajte.

lp
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.230
4.712
113
Za tako razmišljanje bi morala Lj uvesti referendum. Če uspe, se mora tak sistem uvesti.
Seveda pa se mora potem glavno mesto države s svojimi institucijami prestaviti v drug kraj. Kdor hoče imeti mir, ne more bivati v glavnem mestu in prav je, da se ta želja prebivalcev upošteva.