Par legalnih zadev okoli d.o.o. in nakup opreme

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Zanima me par tehničnih rešitev, da je vse po predpisih in kako zadeve sploh potekajo, ker se do sedaj nisem nikoli niti rabil zanimat.

Ustanovi se d.o.o. brez zaposlenih, 2 partnerja, delež 50/50. En kos opreme imam jaz trenutno fizično v lasti in bi to prenesel/prodal d.o.o.-ju kot fizična oseba. Recimo za ustanovni kapital ali kaj podobnega, če je opcija. Zadevo se pač mora spraviti na d.o.o.. Kako najlažje in z najmanj kolombocij?

Druga zadeva pa je, da bi se verjetno šlo še v nakup rabljene opreme iz tujine (EU). Gre za par 10k eur, denar načeloma ni problem, tako da financiranje verjetno ne bo potrebno oz. smiselno. Zadevo prodaja podjetje in želi dobiti neko vsoto, recimo 50k neto. Kako je sedaj z davki, DDV-ji in tem hudičem? Kot rečeno, d.o.o. bi bil frišen, brez prometa, bilanc. Oba partnerja imata sicer tudi vsak svoj s.p..

Torej kakšna je procedura, malce me tudi zanima če obstajajo kakšne varnostne zanke ali kako je pametno narediti pogodbo/nakazilo, da je za obe strani fer.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Obrni se na kakšnega notarja, ki ti bo naredil družbeno pogodbo kot je treba, da ne bo kasneje bilokakšnih težav ali vprašanj.
Sam imam dobre izkušnje s Podgorškom iz Lj.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Če planiraš nek večji promet, si lahko že takoj od začetka zavezanec za DDV in potem ob nakupu v SLO DDV odbijaš, če kupuješ iz tujine pa se "samooobdavčiš" in tako poračunaš DDV.