Adijo 500EUR

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Citat:
Uporabnik Runo pravi:
Ne vem, jaz se počutim, kot da sem brez gat, če nimam nič v žepu.
rolleyes-1.gif


Dal bi sliko svoje drage brez gat, ne pa denarnico
evil.gif
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.390
5.370
113
Z januarjem začetek slovesa bankovcev za 500 evrov

Nacionalne centralne banke v evrskem območju bodo na podlagi odločitve sveta ECB iz 2016 s 27. januarjem prenehale izdajati bankovce za 500 evrov. Izjemi sta nemška in avstrijska centralna banka, ki ju bosta tiskali še do konca 26. aprila. Petstotak bo sicer ostal zakonito plačilno sredstvo, banke pa jih bodo lahko vračale v promet. Razlog za odločitev so bila tveganja, da je mogoče bankovce z velikimi zneski zlahka uporabiti za financiranje terorizma, na kar je opozorilo več akterjev, tudi Evropska komisija.
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.958
3.754
113
Ljubljana
hmpg.net
Razlog za odločitev so bila tveganja, ki so manjša, kot v primeru uporabe avtomobilov ali tovornih vozil za teroroistične napade.
Zato bo Evropska komisija v prihodnosti predlagala prepoved uporabe avtomobilov in tovornih vozil, razen za uniformirane osebe. KEr bodo ščasoma teroristi začeli nositi uniforme in se bodo tako izognili prepovedi uporabe avtomobilov in tovornih vozil, bo Evropska komisija predlagala članicam, da bodo sprejele direktivo s katero bo uporabe avtomobilov in tovornih vozil dovoljena samo golim ženskam. Za teroriste je namreč znano, da imajo ženske močno zakrite.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.262
5.820
113
pri taščici
Ce so prej morali iransko mrd dolarjev v nlb pripeljati v prtljazniku avtobusa, jo bodo sedaj pac s sleparjem. A je to tak problem?
Bedaki.
Je pa res, da bodo sedaj morali v obtok spraviti bistveno vec 200. Seraj so bile precej redki. Dobil si 100 ali 500. 200 je bil ne tic ne mis
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.244
-8.464
113
"financiranje terorizma*

Pa saj se dobro ve, da je tole samo za oteževanje sive ekonomije. Najbolj bi jim pasalo, če bi papirnati denar popolnoma ukinili.

No saj ponekod so ga praktično že sami uporabniki. Je šel kolega za 2 tedna na Norveško s kupčkom denarja v žepu in je moral dvigniti limit na kreditni, ker si ni mogel s papirjem nič pomagati.
 

SHTF

Fizikalc
6. jan 2017
355
44
28
Za devetimi gorami
www.binance.com
Pa saj se dobro ve, da je tole samo za oteževanje sive ekonomije. Najbolj bi jim pasalo, če bi papirnati denar popolnoma ukinili.

No saj ponekod so ga praktično že sami uporabniki. Je šel kolega za 2 tedna na Norveško s kupčkom denarja v žepu in je moral dvigniti limit na kreditni, ker si ni mogel s papirjem nič pomagati.

Ah, bomo uporabljali pa srebrnike in zlatnike, pa kriptovalute.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Ce so prej morali iransko mrd dolarjev v nlb pripeljati v prtljazniku avtobusa, jo bodo sedaj pac s sleparjem. A je to tak problem?
Bedaki.
Je pa res, da bodo sedaj morali v obtok spraviti bistveno vec 200. Seraj so bile precej redki. Dobil si 100 ali 500. 200 je bil ne tic ne mis
Po pravici povedano, bankovec za 500€ sem imel samo enkrat v roki, ker sem osebo ki mi je vračala posojilo prav prosil za to. Tistega za 200 sem pa videl samo v časopisu. Zaradi mene lahko ukinejo vse nad 50€.
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Pa saj se dobro ve, da je tole samo za oteževanje sive ekonomije. Najbolj bi jim pasalo, če bi papirnati denar popolnoma ukinili.

No saj ponekod so ga praktično že sami uporabniki. Je šel kolega za 2 tedna na Norveško s kupčkom denarja v žepu in je moral dvigniti limit na kreditni, ker si ni mogel s papirjem nič pomagati.
haha oteževanje sive ekonomije ja... pohlep bank ki hočejo povsod imeti neke procente
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.592
14.272
113
Po pravici povedano, bankovec za 500€ sem imel samo enkrat v roki, ker sem osebo ki mi je vračala posojilo prav prosil za to. Tistega za 200 sem pa videl samo v časopisu. Zaradi mene lahko ukinejo vse nad 50€.

No jaz imam pa ta vijolične v roki nekajkrat mesečno, če ne kar nekajkrat tedensko, velikokrat mu delajo družbo tudi ta r'meni.
Zaradi mene lahko ukinejo vse pod 200€.


:bonk::aplauz:
 
  • Všeč mi je
Reactions: KillaKHAN

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.201
4.671
113
Teoretično bi bilo najbolje ukiniti papirnati denar, obdavči se vsaka transakcija in se lahko ukine še kup davkov, poenostavi finančni sistem države, poenostavi nadzor in vse.
Praktično pa bi se potem uporabljale druge monetarne valute ali kake vredne kovine in kaj podobnega za "vzporedne gospodarske" sisteme. Kar je sedaj pač možno preprosto kar z uradno valuto.
Mene ukinitev 500 € ne moti. Dvomim pa, da ne vem kaj prinese. Razen manj tveganja, da nekdo naredi "popolne" nelegalne kopije in sesuje euro območje z lažnim denarjem. Možno celo, da sumijo, da je kaj takega že v obtoku in zato odločitev za umik. Eto, moja teorija zarote :evil:
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
:valjamse::valjamse::valjamse:

A moraš še naprej dokazovat kako trdo bučo imaš? :aplauz:

Poanta je bila v tem, da zgolj zato, ker TI nimaš opravka z vijoličniomi to še ne pomeni, da jih tudi ostali ne uporabljamo in sem posledično šel v nasproten ekstrem, ki mi ga namesto "želje po frajarjenju pred babo" (lol, res LOL) priskrbi kar moj posel ter stranke, ki mi plačujejo z vijoličnimi in rumenimi in v tem ekstremu bi pa meni in še premnogim drugim povsem odgovarjala bankovca za 500 in 200, ostal drobiž pa izvoli plačevati s plastiko ali pa, ker si ravno ti v igri, s parfumi, ki so "padli s tovornjaka".

Kaj boš pa zdaj zbluzil v odgovor?
Očitno tebi plačujejo stvari, ki so padle iz kamiona, ker pri čistih poslih stranke plačujejo preko računa.
 

Podobne teme