Pametna ura

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Na merjenje tlaka z uro lahko kar pozabiš, zadeva je totalno nenatančna pa še to jo moraš redno umerjati s klasičnim merilcem.

Oksimeter pa je za zdravo osebo tudi precej dolgočasna zadeva, saj bo vedno kazalo nekje v 95-100% rangu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: matej1990

B81

22. jul 2007
34.259
8.812
113
Denis neka "Senior" ura

ngc2392 to o € = dohtar bom "preslišal"
Zanima me, če ste zadeve kaj testirali.
Naprimer: Normalni krvni tlak je npr: 120-70 in ti zmeraj pokaže približno takšnega. Tudi če imaš 180-120. Sumim, da je zadeva sprogramirana na nekaj variant in ti te kaže skoz. Raven kisika v krvi je 97%, če jo imam na roki ali pa na nočni omarici.
Za korake mi tud ni jasno od kje jih dobi in na kakšen način jih šteje.
Spanec, ki naj bi beležil ure, mi je korake nabilo. Ne vem, mogoče me je luna nosila ;)
Ste imeli primer, ko ste reklamirali zadevo, ker enostavno ena ura ni delovala pravilno, ko ste dobili drugo, je bilo pa OK?
Ne splaca se s temi poceni kitajci zajebavat, govorim iz prve roke.
Vzames vsaj Amazfit ali GT2 ali pa kako pravo...
 

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
samsungova mi pritiska ne kaže. pa tudi, ko grem v hribe ali kakšen pohod mi ta podatek nič ne pomeni. kar se tiče reklamacije...bom še videl. ura je dobila znano napako za ta tip (barometer nima pojma o višini :), pa bom videl, kaj točno bojo spacali na servisu.
skratka, preden sem jo nabavil, sem pogledal, kaj ponuja in to je bilo zame dovolj. prej sem imel zapestnico, ki pa je zdržala max 6 ur vadbe (hr plus gps). tako da...nisem zahteven, a poceni ure pa res nisem hotel.
 

lanos

Majstr
4. feb 2011
6.615
410
83
Denis , dej kakšn link. bolj kot štetje korakov in beleženje kolko ur sem spal, bi mi prišlo dobro GPS, kompas.....
Če se v zadeve razumeš mi pošlji kak link. Od najnižje cene pa navzgor ;)
 

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.366
113
49
Na sončni strani ALP
(barometer nima pojma o višini :), pa bom videl, kaj točno bojo spacali na servisu.

Barometer ne more imeti pojma o višini... Meri samo zračni tlak.

Prikazana višina pa je močno odvisna od gostote in temperature zraka. Gostota zraka se z višino ne spreminja linearno, kar je potrebno upoštevati. Če hočeš višino, bo potrebno barometričnega pred vsako uporabo in na naslednji znani višini kalibrirat...
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
GPS ure to kalibracijo samodejno izvajajo iz podatka o nadmorski višini.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Zgaga

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.369
4.366
113
49
Na sončni strani ALP
V kolikor ima ura GPS je to res. Če tudi GPS zna falit po vertikali za nekaj m.

Če pa je neka lo-cost med'i'čaj iz praška pa dvomim, da ima GPS?!
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.149
3.163
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Pred par meseci sem vidu prijatla (vse uradno, nič bat) in imel je novo, "pametno" uro...
Moram priznat, da je na izgled lepa, okrogla (47mm/11mm), kot normalne zapestne ure, naštimal si je zaslon, ki kaže klasično uro (brez dodatkov), tako da...
No, potem pa je povedal
- edine zadeve, ki so točne - ura in datum, alarm, rok trajanja baterije (10/7/3 dni).
- mala odstopanja - utrip in kisik v krvi (je umerjal dvakrat na dan, pa odnehal)
- nenormalna odstopanja - pritisk, štetje korakov, nadmorska višina, napoved vremena...

Pa sem ga vprašal, lepo pošteno - pa daj jo vrži v smeti, pa bo mir...
Ah, dobil jo je od tašče in tasta za rojstni dan in njegova pravi, da je to najboljše, kar ima... :bonk:
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Število satelitov ne bi smelo biti problem, saj imaš zdaj že ogromno konstelacij (GPS, Glonass, Galileo). Vertikalna natančnost je cca. 3x slabša od horizontalne, ki pa je v večini primerov konkretno pod 10m.

Večji problem so "ovire", ki zastirajo nebo - krošnje v gozdu, visoke gore, nebotičniki ipd.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Pred par meseci sem vidu prijatla (vse uradno, nič bat) in imel je novo, "pametno" uro...
Moram priznat, da je na izgled lepa, okrogla (47mm/11mm), kot normalne zapestne ure, naštimal si je zaslon, ki kaže klasično uro (brez dodatkov), tako da...
No, potem pa je povedal
- edine zadeve, ki so točne - ura in datum, alarm, rok trajanja baterije (10/7/3 dni).
- mala odstopanja - utrip in kisik v krvi (je umerjal dvakrat na dan, pa odnehal)
- nenormalna odstopanja - pritisk, štetje korakov, nadmorska višina, napoved vremena...

Pa sem ga vprašal, lepo pošteno - pa daj jo vrži v smeti, pa bo mir...
Ah, dobil jo je od tašče in tasta za rojstni dan in njegova pravi, da je to najboljše, kar ima... :bonk:
Jebiga, tudi tam so šparali. Če bi hotel dober activity tracker, se kupi uro od Garmina, Suunta ali Polarja, vse ostalo je približek. Nasploh imajo ljudje nerealna pričakovanja:
  • branje pulza na zapestju je odvisno od poraščenosti, barve kože, podkožnega maščevja itd. Pravi merilec je pas, zapestje je vedno približek.
  • pritisk česa? Krvni ali zračni? Zračni tlak ima problem, da se spreminja z vremenom in višino. Treba ga je sproti nastavljati, če ga hočeš imeti skalibriranega na 1 mBar. Sicer pa Suunto kar dobro obvlada, kdaj se tlak spreminja zaradi gibanja, kdaj pa zaradi vremena. FusedAlti se reče tej funkcionalnosti.
  • števec korak na mojem Garminu deluje odlično. Kolikor denarja, toliko muzike.
  • nadmorska višina: glej točko o zračnem tlaku.
  • napoved vremena? WTF? Največ, kar ura lahko naredi, je, da spremlja trend zračnega tlaka in opozori na velik padec. Suunto in Garmin na ta način poleti opozarjata na možnost nevihte. Ostale napovedi ura sname iz neta preko katere od aplikacij. Sicer pa, kateri bedak pričakuje, da bo ura napovedovala točno vreme, če strokovnjaki uporabljajo superračunalnike, pa še tam v kompleksnih razmerah lahko zgrešijo? Tu naj bi pa ura napovedala poledico in severni veter? :nigladek: :valjamse:
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace in Primus

ngc2392

Majstr
4. okt 2007
2.104
485
83
kranj
ja, watch ima gps. itak imam vklopljenega samo med vadbo in takrat se višinometru (aplikacija skupaj z barometrom) povsem sfeclja. ne ve, ali je na 100 ali na 1000 metrih višine. ko ga nastavim, pa skače po 100 metrov gor ali dol. seveda, na začetku je par mesecev delal ok- kar sem se zapomnil, kjer sem hodil...
ja, barometer vem, kako deluje-samo pravim, da ga biksa :)
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Število satelitov ne bi smelo biti problem, saj imaš zdaj že ogromno konstelacij (GPS, Glonass, Galileo). Vertikalna natančnost je cca. 3x slabša od horizontalne, ki pa je v večini primerov konkretno pod 10m.

Večji problem so "ovire", ki zastirajo nebo - krošnje v gozdu, visoke gore, nebotičniki ipd.
Jeseni sem bil na Pokljuki in mi je pri hotelu program Altimeter pokazal za 5 m različno nadmorsko višino, kot je označena na karti, kar je zanemarljiva razlika
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Pa računaj da karte merijo nadmorsko višino tal, ti pa si napravo najverjetneje držal v roki, cca. 1m nad tlemi ;)
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.214
9.454
113
kod Džej-Zija
Jeseni sem bil na Pokljuki in mi je pri hotelu program Altimeter pokazal za 5 m različno nadmorsko višino, kot je označena na karti, kar je zanemarljiva razlika
Za dober odčitek nadmorske višine z gpsom je ključno, da sprejemnik ujame signal čimveč satelitov, posejanih kar se da enakomerno po celotnem nebu. Pokljuka je za tak odčitek idealna, odprto nebo in malo električnih motenj. Npr. v Triglavski severni steni bi bil odčitek zanič, ker je sprejemniku vidna le polovica neba. Tam potem višina skače po par sto metrov gor in dol.