Padanje obratov

danik

Pripravnik
16. jan 2008
33
0
6
Kaj bi bilo narobe da mi včasih padejo obrati oz včasih avto tudi vgasne! To se dogaja ko se ustavljam recimo na semaforju...ampak ne vedno! Gre pa za Renault Espace 04

Hvala!
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Najprej očisti loputo za gas s sprejem namenjenim temu, če ne bo pomagalo, tester. Če je fuč loputa, menjava.
 

Goran_82

Fizikalc
21. jul 2007
1.539
2
38
1.9 DCi? Pri 'našem' so na servisu naložili nek posodobljen software, pa je potem bil mir. Je pa že skoraj 3 leta od tega.
Je pa hudič, ker kadar avto crkne, se tudi ročna zavora avtomatsko zategne (elektronska itak
bonk.gif
). Je enkrat malo manjkalo do bližnjega srečanja z šleparjem zaradi tega (v avtu pa 2 mala otroka).
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Meni se je čisto enako crkovanje zgodilo ko sem fasal nek zanič 95 Petrolov bencin (sploh ne vem zakaj sem ga tankal), sem že mislil, da bom moral peljat da mi izčrpajo vse ven, pa se je čez čas za silo umirilo, ko sem bil na polovici tanka pa sem natankal not OMV-jev do konca in je nekak šlo.

Je pa crkoval tudi sredi vožnje, ko sem dal nogo iz gasa
bonk.gif
 
Nazadnje urejeno:

sass

Guru
1. sep 2007
5.103
742
113
meni na meganu je enako crkoval avto, ko je bil hladen avto. na servisu so zamenjali motorček prostega teka, zdaj dela v redu.
 

danik

Pripravnik
16. jan 2008
33
0
6
Nekater mi pravijo da je možno da je narobe kaj z senzorjem pri pedalki za sklopko! Bi bilo to možno in kje so sploh tile senzorji? Ker men avto dela v prostem teku čisto normalno razen včasih ko se ustavljam in stisnem sklopko takrat mi padejo obrati!
 
Nazadnje urejeno:

tony

Guru
23. jul 2007
9.390
1.355
113
Noben avto nima senzorjev za prosti tek pri sklopki, ker motorni računalnik čisto nič ne rabi vedeti, kaj ti delaš s sklopko
uf-1.gif


Senzor na pedalu sklopke imajo lahko boljši avti s tempomatom (pa še to ne vsi), pa tudi tam nima veze s prostim tekom.
zmaga.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Da še jst povem za svojga (sicer VAG-ovca) ... pri meni je bil za te simptome kriv ventil pred loputo za zrak, čeprav je tester sprva pokazal da gre za fuč loputo. Ob ponovni naložitvi softwarea se je šele pokazala prava napaka...
 

PiLLLe

stranger
18. dec 2007
2.068
0
36
Ljubljana/Novo Mesto
Tezko bos nasel avto z letnikom 00+ da ima frtajler kapo. In ta v tej temi nima veze ker se gre za dizla (vsaj tako predvidevam)

V teh dizlih enako kot v VWjevih sdi motorjih se nabirajo saje na loputi in sesalnem kolektorju, tako da je najpametneje zadevo pregledati po potrebi ocistiti.
 

danik

Pripravnik
16. jan 2008
33
0
6
Citat:
Uporabnik Goran_82 pravi:
1.9 DCi? Pri 'našem' so na servisu naložili nek posodobljen software, pa je potem bil mir. Je pa že skoraj 3 leta od tega.
Je pa hudič, ker kadar avto crkne, se tudi ročna zavora avtomatsko zategne (elektronska itak
bonk.gif
). Je enkrat malo manjkalo do bližnjega srečanja z šleparjem zaradi tega (v avtu pa 2 mala otroka).

Ali mislite da je res možno da je samo to krivo ker sem ga peljal na tester in ni pokazalo nič!