Otrok na prvem sedežu

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Super, ker pri meni recimo na Astri H kao ni dovoljeno spredaj ga peljat v takem sedežu. Pa ne vem zakaj, ker bi mi močno olajšalo občasen prevoz 5 oseb
grin1.gif
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Astra H ima spredaj 3 sedeže? ne poznam

A v navodilih piše, da se otrok ne sme voziti spredaj?
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.401
968
113
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Astra H ima spredaj 3 sedeže? ne poznam

A v navodilih piše, da se otrok ne sme voziti spredaj?

Mal dvoumno napisano ja, v navodilih piše, da se spredaj otrok ne vozi, razen v lupinici (pa še to neka kurčeva oplova, ker majo samo s tem opcijo izklopa AB)
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
V primeru nesreče je za majhnega otroka nekaj večja verjetnost poškodb ali smrti če sedi spredaj... nekje sem videl, da so merili ob trgu G-pospešek in je bil zadaj nekaj manjši kot spredaj... to pa je ključno pri otrocih, saj je glava "večja/težja" vrat pa manjši in tak
G-pospešek težje zadrži, posledično lahko pride do večjih poškodb hrbtenice ali celo zloma tilnika...

Jaz bi ga imel svojega zadaj nameščenega.

V resnici je razlika med spredaj in zadaj pri čelnem trku izjemno majhna. Enako velja za zadaj pri naletu, razen kadar je nalet tako hud (kar je posebej opazni pri majhnih avtih), da že voliva na zgradbo avta okoli zadnjega sedeža. Pri bočnih trkih se pri veliki večini avtov izkaže, da je bolje spredaj (bočni AB; ki jih ima zadaj malo avtov).
Včasih je res veljalo, da je (razen v levo vozečih državah) desni zadnji sedež najvarnejši v avtu, zadnje čase pa to bolj velja za prednji desni sedež (še posebej, če je nastavljen čim bolj nazaj in navzdol). Ampak še 1x: največ je odvisno od tipa trka. Načeloma je spredaj desno in zadaj desno boljkotne vseeno.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sem peljal froca v avtosedezu na prvem sedezu so vsi (sorodniki in prjatli) skočil po luftu, kot da bi tamalmu dal rocno bombo u roko. Da ce ga ze morem predaj vozit naj vsaj sedez obrnem, da bo gledal nazaj. Lepo, da vidim da nisem edini "prfu**jenc" kateri fura froca na prednjem sedezu in da nisem bil v zmoti.

LP
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
nisi, mene so tudi ze policaji na redni kontroli ustavili, s tamalim spredaj (se manj mu je slabo) in se ni nihce vtikal v to. nikogar ni motilo. je pa odziv ostalih ljudi podoben tvojim izkusnjam.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

sedež ne sme biti obrnjen...

tudi jaz ga vozim spredaj v oldiju, ker zadaj ni pasov
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.945
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Sem peljal froca v avtosedezu na prvem sedezu so vsi (sorodniki in prjatli) skočil po luftu, kot da bi tamalmu dal rocno bombo u roko. Da ce ga ze morem predaj vozit naj vsaj sedez obrnem, da bo gledal nazaj. Lepo, da vidim da nisem edini "prfu**jenc" kateri fura froca na prednjem sedezu in da nisem bil v zmoti.

LP

Moja se občasno spredaj pelje odkar je v tavelikem avtosedežu, ponavadi le v trivratnih avtih (in večini mini avtov, zaradi naletov). Načeloma mam pa zic zanjo zadaj, že zato, da ni komplikacij za premikanje vsakič, ko bi se odrasel sopotnik peljal.
 

alfist555

Fizikalc
4. okt 2007
1.823
1
38
Sedez je obrnjen pravilno, tako da mali gleda naprej. Imam 3 vratni avto in je nerodno dajat sedez in otroka zadaj. Pa se zelo kratke relacije imam in 99% casa sva sama v avtu. Pa tudi sem mnenja da je spredaj bolj varno...prvic zato ker sedi dobesedno na sredini avtomobila in drugic zaradi airbagov, ki v primeru nesrece ublazijo sunek glave. Zadaj je le bocna zavesa in moznost da z glavo zadane prednji sedez....v primeru naleta od zadaj in sedenje na zadnjih sedezih pa se hitro sprevrne u katastrofo.

LP
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik alfist555 pravi:
Sedez je obrnjen pravilno, tako da mali gleda naprej. Imam 3 vratni avto in je nerodno dajat sedez in otroka zadaj. Pa se zelo kratke relacije imam in 99% casa sva sama v avtu. Pa tudi sem mnenja da je spredaj bolj varno...prvic zato ker sedi dobesedno na sredini avtomobila in drugic zaradi airbagov, ki v primeru nesrece ublazijo sunek glave. Zadaj je le bocna zavesa in moznost da z glavo zadane prednji sedez....v primeru naleta od zadaj in sedenje na zadnjih sedezih pa se hitro sprevrne u katastrofo.

LP

Na tem področju se bomo morali ljudje malo "posodobiti".

Moj je sicer (dokler je bil v sedežu) sedel zadaj. Zdaj niti ne vem zakaj. Tako mi je bilo logično in edino normalno. Vzorci? Navade?

Zdaj, ko je dovolj visok (glede na pas) in se vozi spredaj, včasih slišim pripombe v smislu, če je že dovolj star,...

Sem se pa pred tem pozanimal glede varnosti /spredaj/zadaj. V primeru nesreče so nekje prednosti, nekje slabosti. Odvisno od trka.

Nekako predvidevam, da imam na dogajanje pred seboj večji vpliv kot na dogajanje zadaj. Spet odvisno od situacije. Pač tako je.