Otrok na prvem sedežu

gas

Fizikalc
23. jul 2007
2.236
54
48
A se otrok (7 let) lahko pelje na prvem sedežu, če sedi na jahaču?
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Ko ustreza zakonskim določenim gabaritom za uporabo jahača. Ki pa je, BTW, ob nesreči zelo nevaren, da iz otroka naredi kripla (tako na sprednjem kot zadnjih sedežih).
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
V bistvu gabariti niso nič zakonsko določeni, določeno je le, da lahko sedi, ko je lahko pripet po navodilih proizvajalca vozila (ali nekaj podobnega). Policist pač pogleda kako mulc sedi, če se mu zdi OK, je OK, če vidi, da gre npr. pas čez vrat ali kaj podobnega, pa ni OK.
In ja, jahač ni OK. Otrok naj bo v sedežu dokler ni dovolj velik, da sedi brez. Izjema so tadobri jahači na isfoxu, ki delujejo (ker so trdno pritrjeni) kot sestavni del sedeža od avta, v bistvu.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Malo bi obudil tole temo.
Zakon je jasen, otrok je lahko tudi spredaj, glede na starost pač odvisno al v sedežu, jahaču, pripet itak.

"Midva" sva se odločila, da bo sedel z nama spredaj, ker ima avto spredaj tri sedeže in v smeri vožnje kot je predpisano za sedež.
Airbag sem izklopil.

Otroku je bolj všeč, ker vse vidi in nadzira vožnjo
evil.gif
meni pa tudi paše, ker se lahko z roko naslonim na njegov sedež kot da bi mel sredinsko naslonjalo (ker je menjalnik gori). Sedež ima tudi naklone, da lahko malo zadrema.

Glede varnosti kaj vem, nekje sem bral da tudi če je spredaj, ni nekih težav.

Kaj pravite?
priden.gif




 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.405
5.435
113
Zakaj si airbag izklopil? Sem mislila,da je to potrebo le pri lupinici. Drugace pa jaz nisem fan tega, da bi sedel v prvi vrsti. Bolj varno zadaj ob celnem trku. Jaz sem imela lupinico na prednjem sedezu, dokler sem imela trivraten avto, pa sem komaj cakala, da menjam avto in ga dam zadaj.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Airbag menda ni kul za male otroke pa ta je narisano, da če je zic spredaj, da se izklopi.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Nimam predsodkov, čeprav jih imam zadaj.
Če si izklopil AB, si ga izklopil tudi ženi ali imaš spredaj 3x AB

Moram malo pogledati, po moje sta dva oziroma en za šoferja in en večji za oba sopotnika, ker za sredinskega ni nikjer ekstra videti.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Citat:
Uporabnik guardy pravi:
Če si boš pogledal navodila od avta boš po vsej verjetnosti zasledil, da vožnja otroka spredaj v takem zicu ni dovoljena...

Pogledal, lahko čiča spredaj... samo če bi imel jajčko, potem ne sme gledati naprej, mi pa imamo group1 sedež, tako da ni panike, tabela pa kaže da so vsi sedeži primerni.

Moral bi še navodila sedeža pogledati.



 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
5.815
4.308
113
V primeru nesreče je za majhnega otroka nekaj večja verjetnost poškodb ali smrti če sedi spredaj... nekje sem videl, da so merili ob trgu G-pospešek in je bil zadaj nekaj manjši kot spredaj... to pa je ključno pri otrocih, saj je glava "večja/težja" vrat pa manjši in tak
G-pospešek težje zadrži, posledično lahko pride do večjih poškodb hrbtenice ali celo zloma tilnika...

Jaz bi ga imel svojega zadaj nameščenega.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Pri trku zadaj pa je zgodba verjetno obratna, res pa je, da je več trkov od spredaj.
Dobro, to se bova že odločila, zadeva je očitno povsem legalna.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.405
5.435
113
ni čisto obratna, ker je naslonjalo zadaj. Ampak dobro, zadeva je legalna, samo AB nazaj vklopi.
 

KarEn

Majstr
27. jan 2008
2.184
273
83
V dvosedu je dovoljeno peljati otroka spredaj, v ustreznem sedežu/jahaču/lupinici. Drugače itak ne gre.