Osebno kasko, riziko, življ. zavarovanje - KJE?

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Obema, ki sta povpraševala po tem sem odgovoril z zasebnim sporočilom, in z obema kontaktiram na tak način, ker sta tako želela.

bom pa navedel primer za 30 letnega moškega in za 10 let in ZV 100.000 EUR

Mesečna premija znaša 11,80 EUR (to je za kakršnokoli smrt)

k temu je treba obvezno priključiti enega izmed paketov (glej sliko zgoraj)
Vzamemo MINIMALNI PAKET 2,88 EUR
___________________________
skupaj 14,68 EUR

Še za 30 letno žensko (100k ZV, 10 let) :

Mesečna premija znaša 7,26 EUR
Minimalni paket 2,88 EUR
______________________
SKUPAJ 10,14 EUR
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik CyberShot pravi:
Obema, ki sta povpraševala po tem sem odgovoril z zasebnim sporočilom, in z obema kontaktiram na tak način, ker sta tako želela.

bom pa navedel primer za 30 letnega moškega in za 10 let in ZV 100.000 EUR

Mesečna premija znaša 11,80 EUR (to je za kakršnokoli smrt)

k temu je treba obvezno priključiti enega izmed paketov (glej sliko zgoraj)
Vzamemo MINIMALNI PAKET 2,88 EUR
___________________________
skupaj 14,68 EUR

Še za 30 letno žensko (100k ZV, 10 let) :

Mesečna premija znaša 7,26 EUR
Minimalni paket 2,88 EUR
______________________
SKUPAJ 10,14 EUR

No vidiš, da gre...
Zdaj pa dokončna primerjava
Prva nezgodno
prva.jpg

WS ŽZ premijski bonus
premijski-bonus.jpg

WS ŽZ Life-Style bonus
life-style.jpg


Torej, da bo popolnoma enako:
PRVA:
ŽZ - 11,80
Nezgodno ( treba je vzet NADSTANDARDNI PAKET pri nezgodnem - 100.000 smrt, 100.000 invalidnost: 25.17 eur

SKUPAJ: 36,97 eur / mesec

WS premijski bonus:
ŽZ - 23,14 eur
Nezgodno: skupaj 25,84 eur
pri riziku ni možna mesečna renta, pri klasiki pa je doživljenjska v višini 1000 eur cca 5 eur/mesec
SKUPAJ: 48,98 eur + 5 eur (renta, ki je tu ni)

WS Life-Style bonus:
ŽZ: 10,14 eur
Nezgodno: skupaj 25,84 eur
"renta", ki je tu ni: 5 eur

SKUPAJ: 35,98 eur + 5 eur(ki je tu ni)

Evo, Cyber, to je primerjava, ki sem jo želel...
Če strankam govorite tako kot si ti v enem izmed prejšnjih postov zapisal (pri WS je 40 eur, pri nas 12 eur), potem te jaz ne napadam brez osnove. Ne tebe, ne Proficia, ampak je na podlagi izkušenj to praksa, ki jo je forsiral Svet zavarovanj in KDŽ... Precej ljudi na Proficiu izvira iz omenjene agencije...

Zdaj pa, tako kot ti je napisal Stardo, manjkajo le še splošni pogoji, ki so jedro pogodbe in se še tu lahko naredi primerjava. Ni toliko poanta v končnem znesku, poanta je predvsem v splošnih pogojih, kaj vključuje, kaj ne, kaj je izključeno ipd. Če si profesionalec, boš razumel...

V glavnem, zdaj lahko talean, sad in ostali naredijo pravo primerjavo med WS, Prvo, fajn bi bilo videt še Triglav, ZM in podobno...
Tisto, kar si pa ti poslal taleanu, pa je nerealna primerjava, ker ni na enakih osnovah narejen izračun.

Spoznala sva se, vredu dečko si, le pošten bodi do strank in se ti bo to le obrestovalo, ne pa maščevalo., kot večini t.i. svetovalcev iz KDŽ, First-a in podobnih agencij...
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
@gajbos: si navedel toliko številk da zdej še manj vem. Naj povzamem pa če je kje napaka popravi
smile-1.gif


Vsote zavarovanja:
ŽZ - 100.000
NZ - 100.000
Invalidnost - 100.000
(Prva ima v primeru 100% tranje invalidnosti 200.000, za kar predvidevam da gre po podobnem količniku tudi pri WS vsota navzgor?)


*** PRVA ***
ŽZ - 11,80
NZ + Invalidnost - 25,17 (skupaj z rento 1500/mesec, 5 let)
____________
Skupaj: 36,97 eur


*** WS premijski bonus ***
ŽZ - 23,14
NZ - 12,88
Invalidnost - 12,88
____________
Skupaj: 48,9 eur


*** WS Life-Style ***
ŽZ - 10,14
NZ - 12,88
Invalidnost - 12,88
____________
Skupaj: 35,9 eur


Torej kar mi manjka je renta pri WS in če je to 5Euro na mesec za izplačilo 1000eur/mesec (koliko let???) je WS v tej primerjavi slabši če primerjamo samo številke brez splošnih pogojev.

V kolikor kdo ne živi zdravo je ponudba PRVE cenejša od WS (WS premijski bonus), cca. 12 Euro na mesec.
shocked-1.gif





Naj dodam še to da osebno rente ne potrebujem prav tako ne potrebujem nezgodne smrti. Pri WS sem vzel samo smrt in invalidnost. V tem primeru je WS med ponudniki v Sloveniji najbolj prilagodljiv saj ti ne urivajo poleg ŽZ še neko nezgodno komponento ter cenovno najbolj ugoden.

Recimo primer če bi se pri KD želel zavarovati za vsote ki sem jih dobil pri WS bi moral nujno vzeti še nezgodno komponento in šele nato komaj dosegal vsote za invalidnost in smrt. BUČA!

Od vseh zavarovalnic s katerimi sem komuniciral sta me najbolj "navdušili" pozitivno WS in Generali kar se odzivnosti in prilagodljivosti tiče. Kakšen Adriatic, KD so pravi ..., Triglav je pač Triglav, Grawe mi že na daleč smrdi in kliče po problemih.


lp
 
Nazadnje urejeno:

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Glede na to, da imam cca 40% prijateljev med strankami , da ne govorim o priporočilih dalje, mi ni v interesu, da bi se selil iz mesta in menajaval cifro.
Informacije, ki jih lansiram prej preverim, da nebi bilo po meni. Bolj kot je stranka zadovoljna, več ima podjetje od tega, in posledično jaz, ker se pri nas trži širina.

Splošni pogoji za prvo, pa bodo objavljeni ju3, ker jih tudi dobim prvi in edini v elektronski obliki, do takrat pa prijeten pozdrav!
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Ja, pri premijskem bonusu je tako kot sem izračunal... Point je pa tudi v tem, da si lahko izbral, kar si želel imet.
Glede rente iz naslova nezgodnega zavarovanja je tako, da je ni možno priključit pri Riziko ŽZ, lahko se pa priključi pri klasičnem ŽZ za smrt in doživetje...

Pa še nekaj, včasih tudi vsebina splošnih pogojev odtehta nekaj eur razlike v višini premije. Pa seveda %, ki se izplačajo v primeru invalidnosti (pri ZM npr. dobiš v primeru oslepitve na eno oko 33% invalidnine, pri WS npr. 50%, pri izgubi roke v komolcu pri ZM 55%, pri WS 70%, itd).
ZM in WS sem vzel za primerjavo zato, ker imam le njune splošne pogoje na razpolago, ko bo Cyber objavil še njihove, se bo še lahko s Prvo naredila tudi ta primerjava...
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik CyberShot pravi:
Glede na to, da imam cca 40% prijateljev med strankami , da ne govorim o priporočilih dalje, mi ni v interesu, da bi se selil iz mesta in menajaval cifro.
Logično, da boš prvo napisal police frendom, žlahti in ostalim poznanim. Jaz sem to tudi nameraval, ko sem začel delat za Svet zavarovanj, ampak mi njihova filozofija in predvsem produkt ni odgovarjala, pa sem kaj hitro nehal.

Citat:
Uporabnik CyberShot pravi:
Informacije, ki jih lansiram prej preverim, da nebi bilo po meni. Bolj kot je stranka zadovoljna, več ima podjetje od tega, in posledično jaz, ker se pri nas trži širina.
No, zato sem ti pa tole predlagal, ker o tem govorim



Dejanski in pravilen izračun je pa tale


Point je v tem, da mu nisi posredoval primerjalnega izračuna, ampak nekaj, kar ni imelo veze s tem, kar je on sklenil.
In pa tudi v enem izmed prejšnjih postov si podal znesek, ki tudi ni primerjalen in pravilen...
O tem zavajanju govorim, o primerjavi pomaranč in sliv, katere sem že nekaj postov nazaj omenjal....
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
ZM npr. dobiš v primeru oslepitve na eno oko 33% invalidnine, pri WS npr. 50%, pri izgubi roke v komolcu pri ZM 55%, pri WS 70%, itd).
ZM in WS sem vzel za primerjavo zato, ker imam le njune splošne pogoje na razpolago, ko bo Cyber objavil še njihove, se bo še lahko s Prvo naredila tudi ta primerjava...

čakam...
cool-1.gif
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Zato pa sem se potem popravil in napisal znesek s paketn premijo, da ne pride do zmede. Paket je treba obvezno izbrat, najmanj minimalca. za 100k ZV pa je res 12,46€ mesečna premija.

Torej še enkrat.

(vsaj) minimalec je obvezn (2,88€), potem pa glede na starost, zavarovalno dobo, zavarovalno vsoto ter spol primerna mesečna premija, h kateri je možno priključiti tudi :

a)nezgodno zavarovanje
b) nezgodno zavarovanje otroka za 0,95€ / mesečno
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.457
9.153
113
Hvala vsem za vse informacije. So prišle točno v pravem trenutku.
nahrung002.gif

@grajbos: a če bi k žz priključil minimalno klasično z dodatkom 500eur mesečne rente za 20 let se da naredit kakšen cenovno ugodnejši paket?
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik talean pravi:
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
ZM npr. dobiš v primeru oslepitve na eno oko 33% invalidnine, pri WS npr. 50%, pri izgubi roke v komolcu pri ZM 55%, pri WS 70%, itd).
ZM in WS sem vzel za primerjavo zato, ker imam le njune splošne pogoje na razpolago, ko bo Cyber objavil še njihove, se bo še lahko s Prvo naredila tudi ta primerjava...

čakam...
cool-1.gif

sem ti jih že podal v enem izmed prejšnjih postov...
evo, pa jih "lepim" še enkrat

Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
V povezavah sta infota za WS s premijskim bonusom in za tiste z zdravim načinom življenja, z Life-Style bonusom.
Life-Style bonus
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Cyber, nerodno je pač to, da si izbral minimalca s precej nižjimi zneski in si ga podal kot primerjavo s konkurenčnim produktom in precej višjimi zneski...
Če se že dela primerjava, se mora na istih predpostavkah, ne pa da se stranke zavaja z nižjo premijo, se ji pa ne razloži, da so v tem primeru tudi precej nižja kritja...
In da mora v primeru ŽZ izbrat še obvezno enega izmed nezgodnih paketov...
Bodi pošten in to povej, ter kot sem že napisal, primerjaj enake oz. podobne produkte ob enakih predpostavkah med seboj.... Ne pa da nekomu posreduješ primerjalni izračun, ki je vsebuje popolnoma drugačna kritja...

Podobno prakso je imel Svet zavarovanj, jo še ima KDŽ, pa First (dokler še je na trgu), naj je pa ne ima Proficio...
Že pred časom sem razmišljal o tem, bom pa začel dejansko delat, in sicer, če je nekdo proti strankini volji (ali z lažnimi argumenti ali pa jo je po domače nategnil) prekinil zavarovanje in mu napisal svojo ponudbo, pa naj bo to kdorkoli, bom tega človeka in tole agencijo, seveda s strankinim strinjanjem, ali pa tudi ne, prijavil AZN-ju in Zavarovalniškemu združenju... Boli me k*** za zavarovalnice, gre se za to, da ljudje več ne bodo "potegnili takratke" ob raznoraznih prekinjanjih in na novo sklenjenih policah, vsi pa vemo, kaj to pomeni (novi stroški, praktično izgubljen denar, ki je že bil plačan skozi premije ipd.) Ni težko napisat in poslat dopisa. Mogoče se bo pa le začelo počasi urejat na tem področju, ker sploh ni problem ugotovit, kdo je nekomu sklenil zavarovanje na umazan način...
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
sem ti jih že podal v enem izmed prejšnjih postov...
evo, pa jih "lepim" še enkrat

ne, ne...

mislil sem na tvojo primerjavo PRVA in WS pri splošnih pogojih. tako kot si to napisal za ZM vs. WS.

lp
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.809
113
Mimogrede, a potem še Cyber nima polic za Prvo?
Ker spl. pogoje dobiš zraven polic.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Glej, sam si preberi splošne pogoje od obeh zavarovalnic, tako boš najlepše sam videl razliko...
Od WS sem jih objavil v postu (info izračuni v PDF-ju, zraven so splošni pogoji za ŽZ in NZ), od Prve pa ti jih ne morem objavit, ker jih nimam; to je naloga od Cyberja, kjer pa vidim, da jih je že objavil...
 

ChaoRen

Fizikalc
21. jul 2007
5.409
0
36
124
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Omejitve za Life-Style bonus so predvsem v načinu življenja zavarovanca.
Za to obliko v prvi vrsti odpadejo kadilci, odvisniki od drog, tisti, ki prekomerno pijejo alkohol, se ukvarjajo z ekstremnimi športi (base jumping, Himalaja ipd), tisti s preveliko telesno težo, ipd.

Zavarovanje s tem bonusom je primerno za tiste, ki jim je na prvem mestu zdrav način življenja. Normalna telesna teža, nekadilci, rekreativci, ipd. Torej, če te bo kdo življenjsko zavaroval z Life-Style bonusom, ti pa v zavarovalnem obdobju umreš za posledicami bolezni, katere vzrok je npr. kajenje ali debelost ali kaj podobnega, zavarovalnica ni dolžna izplačat zavarovalnine.

Hinavščina brez primere. Kako zavarovalnica dokaže, da je nekdo umrl zaradi kajenja? Poznam primere, ki so umrli zaradi pljučnega raka, pa niso pokadili niti ene cigarete. Se svojci takih primerkov lahko poslovijo od denarja?
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Nekaj primerov medsebojnih razlik:
Citat:
WS
5. člen
Trajanje zavarovanja
(2)
Življenjska zavarovanja za primer smrti s tekočim
plačevanjem premije vključujejo takojšnje začasno
zavarovalno kritje. Zavarovalnica zagotavlja takojšnje
začasno zavarovalno kritje v primeru smrti zavarovanca
do predlagane zavarovalne vsote za primer smrti, vendar
največ do višine 25.000 EUR, tudi če je v ponudbi
določena višja zavarovalna vsota.
Takojšnje začasno zavarovalno kritje začne veljati ob
00.00 uri naslednjega dne, ko je zavarovalna pogodba
sklenjena, pod pogojem, da je bila do tega dne plačana
prva premija.
Takojšnje začasno zavarovalno kritje preneha veljati, če
zavarovalnica ponudbo zavrne ali takojšnje začasno
zavarovalno kritje razglasi za končano, sicer pa
najpozneje šest tednov po prispetju ponudbe. Takojšnje
začasno zavarovalno kritje v vsakem primeru preneha
veljati z dnem, ki je v polici naveden kot datum začetka
zavarovanja.
Takojšnje začasno zavarovalno kritje velja:
- če je zavarovanec v trenutku vložitve ponudbe
popolnoma delazmožen, se ne zdravi in ni pod
zdravniškim nadzorom,
- kadar v pogojih zavarovanja niso predvidene
omejitve ali izključitve in
- da je bila do tega dne plačana prva premija.
(3) Zavarovalnica za takojšnje začasno zavarovalno kritje ne
zaračunava dodatne premije. Če izplača zavarovalnino
na podlagi takojšnjega začasnega zavarovalnega kritja,
zaračuna prvo letno premijo.
(4) Takojšnje začasno zavarovalno kritje v nobenem primeru
ne velja za dodatna zavarovanja, ki so sklenjena pri
življenjskem zavarovanju za primer smrti.
(5) Popolno zavarovalno kritje začne veljati ob 00.00 uri
tistega dne, ki je v polici določen kot začetek
zavarovanja, ki je vedno 1. v mesecu, vendar le, če je
bila do tega dne plačana prva ali enkratna premija.

PRVA Varnost
1-del.jpg

2-del.jpg

Kaj to pomeni?
To, da če nekdo 3.marca sklene zavarovanje za 100.000 eur ZV, je zavarovan v obeh primerih s 1.4.. Razlika je v tem, da pri WS do 1..4. zavarovalnica v primeru smrti svojcem izplača 25.000 eur, v primeru smrti po 1.4. pa 100.000 eur.
Pri Prvi pa do 1.4. ni kritja v primeru smrti, potem je 6 mesecev jamstvo v nekem sorazmernem deležu, torej če zavarovanec umre v tem obdobju, ne bo izplačanih 100.000 eur, ampak nek delež, šele po 1.10. bo v primeru smrti izplačana celotna zavarovalna vsota, ne glede na vzrok smrti, ali nezgodna smrt, ali naravna.

Nisem se še poglobil, to je le ena razlika, ki sem jo takoj opazil...