Osebno kasko, riziko, življ. zavarovanje - KJE?

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Kje pa so omejitve za Life Style bonus? Torej, kaj moraš izpolnjevati, da je Life Stye bonus veljaven?
Našel sem zgolj tole, ampak verjetno to ni to:
Kaj je izključeno iz zavarovalnega kritja?
Iz zavarovanja so izključene nezgode, ki se zgodijo:
1. pri upravljanju in vožnji z letali in zračnimi plovili vseh
vrst in pri padalstvu, v kolikor se to ne nanaša na primere
iz 5. odstavka 5. člena;
2. pri udeležbi na športnih tekmovanjih z motornimi vozili,
pri katerih gre za doseganje najvišjih hitrosti in pri
treningih za ta tekmovanja;
3. pri naklepnem poskusu ali storitvi kaznivega dejanja
zavarovanca;
4. zaradi dogodkov, ki so v posredni ali neposredni
povezavi z vojnimi dogodki vseh vrst;
5. zaradi notranjih nemirov, če se jih je zavarovanec
udeležil na strani povzročiteljev nemirov;
6. zaradi posrednega ali neposrednega delovanja:
- ionizirajočih sevanj v smislu predpisov o zaščiti
pred sevanjem,
- jedrske energije;
7. zaradi motnje zavesti zavarovanca ali zaradi bistvenega
zmanjšanja duševnih sposobnosti zavarovanca zaradi
vpliva alkohola, mamil ali zdravil;
8. zaradi telesnih poškodb pri zdravljenju in posegih, ki jih
zavarovanec izvede na svojem telesu ali jih pusti izvršiti,
v kolikor povod za to ni bil zavarovalni primer. V kolikor
je bil povod zavarovalni primer, se 6. odstavek tega
člena ne upošteva.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Omejitve za Life-Style bonus so predvsem v načinu življenja zavarovanca.
Za to obliko v prvi vrsti odpadejo kadilci, odvisniki od drog, tisti, ki prekomerno pijejo alkohol, se ukvarjajo z ekstremnimi športi (base jumping, Himalaja ipd), tisti s preveliko telesno težo, ipd.

Zavarovanje s tem bonusom je primerno za tiste, ki jim je na prvem mestu zdrav način življenja. Normalna telesna teža, nekadilci, rekreativci, ipd. Torej, če te bo kdo življenjsko zavaroval z Life-Style bonusom, ti pa v zavarovalnem obdobju umreš za posledicami bolezni, katere vzrok je npr. kajenje ali debelost ali kaj podobnega, zavarovalnica ni dolžna izplačat zavarovalnine.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Sicer hvala za opis, vendar bi vseeno rad neke veljavne pogoje v formalni obliki.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Posebnih spl. pogojev za bonus ni. Life-Style bonus je dodaten "popust" kot nagrada za zdrav način življenja.
Citat:
Osnova za Life-style bonus je zelo dobro zdravstveno stanje, zdrav nacin življenja ter opravljanje poklica in
preživljanje prostega casa brez izpostavljanja posebnim nevarnostim.
Dejanjska mesečna premija z Life-Style bonusom:
premija - premijski bonus (predviden dobiček) - Life-Style bonus

Dosedanje zdr. stanje je zapisano v kartoteki, tako da tu ni možno nikogar "okoli" prinest. Vsak sam pri sebi pa ve, kakšen način življenja ima. Ali kadi, ali pije alkohol v večjih količinah (npr. da se ga "vseka" med vikendom), ali se ukvarja z nevarnimi športi ipd. in s tem sam nase prevzame tole tveganje, da umre zaradi teh dejavnikov.

Zdaj, če je vzrok za smrt npr. ugriz klopa, gripa, kaka druga okužba, nesreča, rak na požiralniku ipd., kljub zdravemu načinu življ., ni nikakršnih težav.
Zdaj če pa se ugotovi, da je nekdo umrl zaradi raka na pljučih, ker je kadil, ali pa zaradi odpovedi srca, ker je jedel prekomerno in nezdravo, oz. je živel nezdravo, v nasprotju z normativi zdravega načina življenja, pa nima zavarovalnica nobenih obveznosti do upravičencev, ker se je zavarovanec zavestno odločil, da jo bo po domače "nategnil" zaradi dodatnega Life-Stle popusta oz. bonusa.

Tukaj je veliko zadev na temo zdravega načina življenja. Malo poklikaj in poglej...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.493
9.195
113
Lepo napisano, vendar še vedno potrebujem uraden dokument s točnim opisom, kdaj do izplačila ne pride. Npr. ali je nesreča na griču izključena ali šele pri prostem plezanju v steni visoki 500m. Ali pride do iplačila, če se utopim v 2m visoki vodi, ko se potapljam na dih. Kaj pa pri potapljanju s kisikom? Itd. itd. Ne zamerit, da utrujam, ampak to je bistveno. Ker potem na koncu lahko pride do zavrnitve, ker me je npr. zbil avto 2m proč od prehoda za pešce. Torej hočem točno vedet kaj je izključeno, ker sicer raje vzamem kakšno dražjo varijanto.
Kolikor sem bral kartona za do 100.000 ne potrebujete.
Kako je, če imaš kakšno kronično bolezen, vendar si 100 % delovno sposoben?
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
jaz sem sklenil LifeStyle.

sedaj pa to verjetno pomeni da moram jest samo zelenjavo
smile-1.gif
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
ja sej to me skrbi mal da sem se nategnu s tem...

no še vedno grem lahko na navadno zavarovanje...
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Še splošne pogoje preberem, samo če je tudi tam tako lepo kot je mesečna premija za podobne vsote kot jih imam sedaj pri WS-LifeStyle potem je za razmislit.

Mesečna premija je za več kot 5e/mesec nižja kar jo uvrša med najcenejša zavarovanja kar sem jaz imal opravka zadnji čas (za moje potrebe).

Mogoče vseeno kaj smrdi tukaj?!?!

lp
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik CyberShot pravi:
Če želiš izključno visko zavarovalno vsoto (do 450.000) in nezgodno zavarovanje z dobrim kritjem svetujem to :

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/869747/an/0/page/0#869747

Brez drobnega tiska, dodatnih izključitev, ipd...
Že to je sumljivo, da ni nobenih izključitev, nobenega drobnega tiska ipd. A ni imel KD Življenje na terenu podobnih dejstev? Pri nas je vse naj naj, denar dobite kadarkoli, donosi so 15% ipd?
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Glej, dejstvo je, da če bi želel imeti vsako stvar posebej omenjeno, bi bili spl. pogoji debeli kot leksikon...
Npr:
- vožnja z vlakom v Belgiji
- jahanje kamel v Egiptu
- veslanje na gumenjaku na reki Dravi
- jesti mehiško hrano. Ali pa npr. indijsko, kitajsko, ameriško...
- adaptacija stanovanja, barvanje fasade,
- streljanje z lokom
- ribolov
- igranje biljarda, balinanje
- kanjnoning na Soči, rafting na Krki, pa rafting na Muri, Idrijci
- izlet z avtomobilom v Albanijo, pa v npr. Uzbekistan
-ipd ipd

Veš kaj sem želel povedat? Da ni možno točno definirat, kaj spada pod zdrav način življenja in kaj ne. Dejstvo pač je, da če umreš zaradi odpovedi jeter, ker si ga zažural vsak vikend, ne dobijo svojci nič. Če pa nastopi odpoved jeter zaradi kake bolezni, je pa spet druga zgodba... Zdravniki na obdukciji vidijo, kaj je vzrok za odpoved jeter.
Zamašitev žil, smrt zaradi čepa, katerega vzrok je holesterol ipd. je izključitev...

Zdaj če živiš zdravo, ne piješ in ne kadiš, je OK. Če ni tako, je tisti, ki ti je tole naredil, ali nesposoben in ne zna osnov razložit ali pa si mu ti zamolčal določene stvari.
Zdaj če gledama realno, če si še mlad, je malo verjetno, da boš umrl zaradi raka na pljučih, prekomerne teže, infarkta zaradi debelosti ipd. Druga zgodba je npr. prosto plezanje.
Če se zgodi nezgoda in umreš v Paklenici v steni, iz naslova ŽZ ne bo nič, bodo pa svojci dobili izplačilo iz naslova nezg. zav.
Če umreš v prometni nesreči, bodo dobili iz obeh zavarovanj izplačilo... Razen v primeru prometne, katere vzrok si bil ti pijan za volanom (pa v takem primeru so povsod komplikacije)...

V glavnem, polovica zastopnikov je takih, ki ne vejo kaj delajo. Zdaj, če spadaš v skupino ljudi, ki jim je mar za zdravje in zdrvao življenje, ni panike, nasprotno, si se zelo dobro odločil. Drugače pa je, če kadiš ali kaj drugega.
Bi pa bilo lažje, da bi s talean-om akj več povedala o načinu lajfa, bi vama lahko kaj konkretneje napisal...
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Citat:
Uporabnik CyberShot pravi:
Če želiš izključno visko zavarovalno vsoto (do 450.000) in nezgodno zavarovanje z dobrim kritjem svetujem to :

https://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/869747/an/0/page/0#869747

Brez drobnega tiska, dodatnih izključitev, ipd...
Že to je sumljivo, da ni nobenih izključitev, nobenega drobnega tiska ipd. A ni imel KD Življenje na terenu podobnih dejstev? Pri nas je vse naj naj, denar dobite kadarkoli, donosi so 15% ipd?
sprasujem se.gif

Izključitve so, in so v splošnih pogojih tudi navedene. KDŽ je na terenu delal marsikaj, pa tudi drugi so delali podobno. Ampak nevem kaj ima KDŽ s PRVO.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
gajbos: čeprav mi nisi odgovarjal na nekaj zadnjih mailov sem vseeno sklenil WS life style ampak pač pri drugem zastopniku.

malo pozno sem dobil ponudbo od CyberShot in njihove ponudbe PRVE. Premija glede na zavarovalnve vsote, ki jih nudi je že za 5e cenejša od life style s tem da so premije za smrt 25.000 več, invalidnost pa 50.000 več kot pa ponudba lifestyle. S tem da v primeru nad 50% invalidnosti plačujejo še 1500e /mesečno prvih 5 let če sem prav razumel.

še vedno pa čakam na uradno ponudbo - izračun ter splošne pogoje.
wink-1.gif


lp
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Bi pa bilo lažje, da bi s talean-om akj več povedala o načinu lajfa, bi vama lahko kaj konkretneje napisal...

Torej kaj rabiš vedet če se mi splača LifeStyle ali ne?
sprasujem se.gif
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
@grajbos : Drobnega tiska ni. Font v splošnih pogojih pa res ni napisan z pisavo "20"
smile-1.gif

@talean : sem poslal na @gmail splošne pogoje.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
S tem se pa nikakor ne morem strinjat...
Minimalna ZV pri ŽZ z Life-Style bonusom je 70.000 eur
Pri Prvi je pa maksimalna ZV 20.000 eur.

Primer:
WS: 70.000 ZV
Starost zavarovanca: 30 let
Zavarovalna doba: 10 let
Frekvenca vplačila: letna
Letna premija: 74,80 EUR

Prva : 20.000 ZV
Starost zavarovanca: 30 let
Zavarovalna doba: 10 let
Frekvenca vplačila: letna
Letna premija: 63,84 EUR

Minimalna ZV iz naslova nezgodnega zav. pri zgornjem primeru WS je 70.000 eur (70.000 za smrt in 70.000 za invalidnost), stane pa 9,01 eur za zavarovanje v primeru nezg. smrti ter 9,01 eur za zavarovanje v primeru nezg. invalidnosti.
Pri 140.000 eur za posamezno postavko (tako za smrt kot invalidnost) pa je premija 2x višja, torej 18,02 eur za smrt ter 18,02 eur za invalidnost.

Zdaj če po tvojih podatkih prav razumem, bi lahko bil pri Prvi nezgodno zavarovan (nezgodna smrt in nezgodna invalidnost) v višini 100.000 eur za smrt in 100.000 eur za invalidnost za vsega 13 eur mesečno (6,5 eur za smrt ter 6,5 eur za invalidnost).

Ker Riziko ŽZ pri Prvi je omejeno na ZV 20.000 eur, za dandanes drobiž... S tem še enega povprečnega kredita ne morejo svojci poplačat...
Ossnova pri vsem skupaj pa je, da je potrebno ločiti nezgodna zavarovanja od življenjskih, ne pa vseh metat v isti koš.

Glede splošnih pogojev, objavljeni so na prvi strani tote teme, v priponki. Zdaj, če si nekadilec in če občasno spiješ kako alkoholno pijačo, se ne ukvarjaš s tveganimi aktivnostmi, ni take panike, sploh če si med mlajšimi... Druga zgodba je, če kadiš in umreš zaradi kajenja. Če umreš npr. v prometni, ali pa zaradi npr. legionele, ni problemov, pa čeprav si kadilec.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
@gajbos najbolje je da ti glede PRVE ponudbo pošlje CyberShot ker če prav razumem je to sodelovanje PRVE in Proficio.

Sam sem samo posredoval podatke o premijah in vsotah, ki mi jih je posredoval CyberShot. Tako da naj on pove kaj je od tega kar si ti napisal res in kaj ne...

lp
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Saj to me zelo veseli, če se je kakšna slovenska zavarovalnica, pa čeprav nova, kar se tiče ŽZ in nezgodnih zavarovanj, potrudila za konkurenčen produkt največjim slovenskim in evropskim zavarovalnicam. Ampak ne gre mi v račun, od kod bi imela Prva tako močan budget v primeru predčasnih izplačil zavarovalnin... Sploh glede tega, da njihove pobrane premije niso v miljardah eur, tako kot pri recimo WS...

CyberShot-a bi pa res prosil za en izračun, ki bi ga objavil v tej temi, da še lahko drugi vidijo prednosti:
moški, star 30 let, zavarovalna vsota v primeru smrti 100.000 eur, brez varčevalne komponente, le zavarovanje za smrt, obdobje zavarovanja 15 let. Priključeno naj bo še nezgodno zavarovanje v primeru nezgodne smrti in invalidnosti, v višini 100.000 eur, brez dnenih nadomestil in podobnega
Pa naj bodo objavljeni še splošni pogoji ter premija, razdeljena na kategorije (ŽZ, nezgodno)

V povezavah sta infota za WS s premijskim bonusom in za tiste z zdravim načinom življenja, z Life-Style bonusom.
Life-Style bonus

EDIT:
če bo kdo pogledal na izračun, bo videl, da je osnovna premija povsod enaka, le da je pri premijskem bonusu znižana za ta bonus (ki dejansko predstavlja del dobička zavarovalnice, ki se ne nakaže zavarovancu na polico kot pri klasičnih ŽZ, temveč se za ta dobiček zniža premija - premija je lahko kasneje še nižja kot pri izračunih), pri Life-Style bonusu pa se zniša še za dodaten znesek, ker dejansko predstavlja takšen zavarovanec z zdravim načinom življenja manjše tveganje za zavarovalnico.