Osebno kasko, riziko, življ. zavarovanje - KJE?

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Glej, lahko si 100% invalid, pa ne bo vzrok nezgoda. Še nisi slišal za npr. gangreno, katere vzrok je npr. bakterija (bolezen) in ne nezgoda? Pa lahko ostaneš zaradi gangrene tako brez rok, brez nog ipd.

Tako da strokovno se reče nezgodna smrt in nezgodna invalidnost...
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Glej, lahko si 100% invalid, pa ne bo vzrok nezgoda. Še nisi slišal za npr. gangreno, katere vzrok je npr. bakterija (bolezen) in ne nezgoda? Pa lahko ostaneš zaradi gangrene tako brez rok, brez nog ipd.

Tako da strokovno se reče nezgodna smrt in nezgodna invalidnost...

Thx za razlago.

WS to pokriva v takšnem obsegu kot si definiral. Torej invalidnost ne iz naslova nezgode vendar iz izvora bolezni?

lp
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Glej, še enkrat... Ali pa morda govorim in pišem francosko?

Življenjsko zavarovanje v primeru smrti:
- zavarovalnina (zav. vsota) se ob smrti zavarovanca svojcem izplača v vsakem primeru, pa naj bo to smrt zaradi bolezni, nezgode, umora, po treh letih tudi samomora.
- na obstoječo polico se lahko priključe še zavarovanje v primeru nezgodne smrti in nezgodne invalidnosti, pri WS pa tudi nezgodna renta

Nezgodna zavarovanja:
- nezgodna smrt: zavarovalnina se svojcem izplača le v primeru, da je vzrok smrti nezgoda, ne pa bolezen

- nezgodna invalidnost: % dogovorjenega zneska v primeru invalidnosti se zavarovancu izplača v primeru, da je za invalidnost vzrok nezgoda. Če je za izgubo uda (amputacija) vzrok bolezen, npr. gangrena, se iz tega naslova ne izplača nič, ker je za invalidnost vzrok bolezensko stanje. Spet druga zgodba je gangrena, ki je nastala zaradi nezgode in se je tkivo kljub zdravniški pomoči tako vnelo, da je bila potrebna amputacija, v tem priemru je vzrok gangrene nezgoda in se izplača % invalidnine. Ipd ipd...

- nezgodna renta: v primeru, da je zaradi nezgode zavarovanec invalid nad 50%, se mu iz tega naslova izplačuje mesečna renta v višini 500 ali pa 1000 eur (odvisno od odločitve posameznika ob sklenitvi zavarovanja) določeno obdobje ali pa doživljenjsko (spet odvisno od odločitve posameznika ob sklenitvi zav.),
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Jaz bi tudi potreboval nasvet in sicer bi se rad zavaroval tako da je "pokrito" naslednje

- nesreča z motorjem ( invalidnost ali smrt)
- nesreča z avtom ( enako kot zgoraj)

Pa če so kakšni izključitveni pogoji za izplačilo premije, me seveda zanimajo, namreč sem dosti na cesti in če se mi že kaj zgodi, želim da dobijo domači vsaj neko nadomestilo.

Kakšni nasveti kaj vzeti?
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Kaj tako zavarovanje, ki bi vsebovalo nesrečo z biciklom ali pa rolerji, pa ne pride v poštev?
rolleyes-1.gif


OK, glede na neumno vprašanje ti bom dal neumen odgovor. V poštev pride nezgodno zavarovanje, ob "dead end crash" pa tudi življenjsko zavarovanje.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Lej, ne vem kaksna zavarovanja so na tem področju, zato vprašam kaj je pametno vzeti. Namreč ne pomaga mi zavarovanje, če je notri potem klavzula da ne krije recimo v primeru nesreče iz malomarnosti ali kaj podobnega. Ker nikoli ne moreš vedeti zarad česa imas lahko nesrečo, tako da če že plačujem, bi rad vedel da plačujem z nekim namenom.

Zdej kaj plačevati, pa upam da mi bo kdo svetoval, ali je to samo zavarovanje ( plačujes in nimaš nič dokler se ti kej ne zgodi) , ali pa je to kakšna opcija da plačujes recimo 5 ali 10 let, če preživis, dobiš vn xx € .
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Najboljše je, da si prebereš splošne pogoje. Na prvi strani te teme sem jih prilepil kot priponko. Malo si poglej poste od začetka.
So si pa splošni pogoji v osnovi podobni, le težko je do njih prit. Pri WS ni kaj za skrivat, zato sem jih brez težav javno objavil, druga zgodba je npr. Generali, kjer se njihovi zastopniki branijo objave splošnih pogojev kot hudič križa.
Tukaj imaš še npr. splošne pogoje za nezgodno zavarovanje od Zavarovalnice Maribor KLIK
 

blazko

Majstr
21. sep 2007
7.347
379
83
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:
Pri WS ni kaj za skrivat, zato sem jih brez težav javno objavil, druga zgodba je npr. Generali, kjer se njihovi zastopniki branijo objave splošnih pogojev kot hudič križa.

???

Rabil sem natanko 15 sekund, da sem na njihovi spletni strani priklikal do zavarovalnih pogojev. Za poljubna zavarovanja.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Bila je pomota, se posipavam s pepelčkom... Pred časom sem jih iskal in jih nikakor nisem našel, tudi en zastopnik mi jih ni želel dat....
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
V bistvu jih ni imel zraven. Šlo je pa za naložbeno ŽZ (Eurofond)... Ko sem mu rekel, da mi jih naj pošlje po mailu, pa tega ni želel storit. Z besedami, da ne sme kar tako dati nekomu splošnih pogojev... Da jih lahko dobi v vpogled ali pa ob sklenitvi police.

In sva se poslovila.
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
4.996
-1.289
113
grajbos, sicer pa pretiravaš, ko govoriš o drugih zastopnikih. A s tem dvigneš svoj ego? Ne znaš drugače?

Primitivno.
grims-1.gif
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.622
14.317
113
pričakuj klic od mene jutri enkrat po 11h pa bova rekla eno ali dve, če oz. ko boš utegnil
smile-1.gif
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Se opravičujem, ker sem uporabil množino. Bom raje rekel, drug zastopnik.
Kolega, bo vredu tako?

rolleyes-1.gif
asshole
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Vsaka oblika osebnega zavarovanja (življenjsko, nezgodno) je boljša kot to, da nimaš nobenega zavarovanja.
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Kar se tiče samo rizika imamo pri nas produkt, ki je kot neka sodobna klasika. Je pa namenjen izključno zaščiti socialne varnosti družine. Za cca 15€ mesečno 100.000€ zavarovalne vsote. Možno je seveda še nezgodno za male pare.
 

lost1

mnz
19. jul 2007
8.414
125
63
Lahko,ampak pod pogojem da ni potem xx faktorjev ki izklučijo plačilo odškodnine .

Bova jutri, grem spat..
smile-1.gif