Osebno kasko, riziko, življ. zavarovanje - KJE?

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
@grajbos

Minimalna ZV pri PRVI je 25.000 € ! nevem odkod ti 20.000€ ????? Max je zaenkrat 450.000 (kmalu možno še več, neuradno tut do miljončka)

Želel si primer za 30 let starega moškega pa 100.000 € ZV brez dodatnih priključitev, mesečna premija znaša za slednje 12,46 EUR.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Tukaj
Citat:

Zavarovalna vsota

* zavarovalnica sprejema v kritje v začetku sklepanja zavarovanja osebe z maksimalnim kritjem do 20.000 EUR
* minimalna zavarovalna vsota je 2.500 EUR
* minimalni obrok premije je 5 EUR

Tale cifra, ki si jo napisal, je za ŽZ, ali za nezg. zav?
Splošni pogoji? Na netu se ne dajo pogledat...

Želel sem primer na isti bazi, ki sem jo objavil sam za WS... Pa seveda zraven splošne pogoje...

Drugače pa če je ta znesek za ŽZ, je ugodno. Skoraj preveč...
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Evo, tukaj pa imaš še za hec en izračun, če se želiš zavarovat za 10 miljonov eur...
Seveda, če imaš dovolj za mesečno premijo
wink-1.gif
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Nima smisla. To pride v poštev kakemu podjetju,da zavaruje intelektualca
smile-1.gif

Sicer pa kot vidim ni možna oprostitev plačila premije ?

kar se tiče ZV...

Zgoraj v razpredelnici predstavitve so najprej paketi (osnovni, standardni,...) Paketno gledano je 20k ZV, vendar je tu starost nepomembna. Bolj ugodno, je če že premija in ZV izbere iz tabele. Upoštevat pa je treba, da, če je invalidnost večja od 50% se izplačilo zavarovalnine PODVOJI !

Primer :

postaneš 80% invalid ... izplačano dobiš 160% ZV
smile-1.gif

Poleg tega pa dodatno 5 let prejemaš mesečno rento, pri standardnem paketu 750€
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
gajbos ni kaj. so cenejši kot WS.

splošne pogoje cybershot ki smi jih poslal pa je skoraj nemogoče brati. imaš mogoče pdf verzijo?

lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
KSZ
A sem samo jaz picajzlast ali je pri Prvi izplačilo zgolj v primeru nezgode? Kaj pa, če npr. umrem v spanju od kapi ali pa od neke druge bolezni? A potem tudi dobim izplačilo?
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Citat:
Uporabnik grajbos pravi:V povezavah sta infota za WS s premijskim bonusom in za tiste z zdravim načinom življenja, z Life-Style bonusom.
Life-Style bonus
Torej, če prav razumem dobim pri LS bonus za premijo 35,90 EUR mesečno v primeru naravne smrti 100.000 EUR (no, v bistvu dobijo svojci), v primeru nezgodne smrti (npr. v nesreči) dobijo svojci 200.000 EUR in v primeru trajne 100% invalidnosti 100.000 EUR? To drži?
Lahko podaš še en izračun za npr. 70.000 EUR zav. vsote?
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
Torej, če prav razumem dobim pri LS bonus za premijo 35,90 EUR mesečno v primeru naravne smrti 100.000 EUR (no, v bistvu dobijo svojci), v primeru nezgodne smrti (npr. v nesreči) dobijo svojci 200.000 EUR in v primeru trajne 100% invalidnosti 100.000 EUR? To drži?
Lahko podaš še en izračun za npr. 70.000 EUR zav. vsote?
Drži...
Le v primeru 100% invalidnosti dobiš izplačano 150%, torej dobiš 150.000 eur. Ker v primeru invalidnosti se invalidnina nad 50% izplača progresivno (do 50% 1-kratnik, nad 50% pa 2-kratnik => 50% 50.000, 60% 70.000, 80% 110.000 itd).

Evo, 70.000 eur ob postavkah iz priponke
ws1.jpg
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Citat:
Uporabnik sad pravi:
KSZ
A sem samo jaz picajzlast ali je pri Prvi izplačilo zgolj v primeru nezgode? Kaj pa, če npr. umrem v spanju od kapi ali pa od neke druge bolezni? A potem tudi dobim izplačilo?

Če je to res, kar praviš in v CyberShotovem primeru in znesku velja izplačilo samo ob nezgodi, je torej to eno navadno nezgodno zavarovanje.
CyberShot in s tem tudi Proficio, je očitno podedoval enake gene, kot jih je imel Svet zavarovanj in jih še ima KD Življenje... Isti ljudje - iste finte, samo da se sklene zavarovanje, pa če je to po strankinih željah ali ne.
V glavnem, talean je kupoval npr. pomaranče, mi se o pomarančah pogovarjamo, kažemo informativne izračune in splošne pogoje, Cyber pa mu želi namerno prodat slive v pomarančni lupini...

No, da odgovorim... Če umreš od kapi, napačnih predpisanih tablet, alergije na nekaj, kar še ne veš, če umreš v spanju ipd., v tem primeru ne dobijo svojci nič. Izplačilo je samo v primeru nezgodne smrti...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Jaz nič od tega ne trdim. Zgolj natančno berem zadeve. Še celo vprašal sem, če pravilno razmišljam.
grin1.gif
Namreč pri zavarovanjih (brez zamere dobrim zavarovalnim zastopnikom) verjamem zgolj papirju in tam zapisanim pogojem. Kaj mi zavarovalni zastopnik govori me ne zanima.
prva.jpg

In na tej sliki piše NEZGODNO zavarovanje. In pa pri izplačilu Smrt zaradi nezgode.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Hvala za info. A je tukaj še kaj lufta na ceni ali je to fiksno...
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
To je za ta znesek fiksni izračun, če si star 30 let... Če si starejši ali mlajši, bo cifra malenkost drugačna...

Glede slike oz. tabele, sem jo pogledal in to je nezgodno zavarovanje, ne pa življenjsko. Imaš popolnoma prav... Dejansko mi že od začetka ni šlo v račun, od kod si lahko Prva privošči življenjsko zavaraovanje (100.000 ZV), nezgodno zavarovanje za smrt in invalidnost (prav tako 100.000 ZV) za skupno vsega 12 eur na mesec... Sploh glede na to, da so še čisto frišna zavarovalnica, če se odmisli trženje PDPZ, ki nima nobene veze s temi zavarovanji... Tega si niti Allianz in WS ne moreta privoščiti, kot največji evropski zavarovalnici...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.459
9.154
113
Še eno vprašanje. A je z davčnega vidika kakšna razlika, če je zavarovanje sklenjeno za 5 ali 10 let? Npr. ali morajo svojci ali jaz plačati dohodnino, itd. ob izplačilu?
Verjetno je sicer pri zavarovanju za 5 let dodatno še 6,5% davka, katerega pri 10 letnem ni? Ali se motim?
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Svojci ne bodo v nobenem primeru obdavčeni, ker so izplačila iz tega naslova oproščena obdavčitve. Bi pa bila premija za 6,5% višja kot na 10 ali več let.
 

talean

Pripravnik
6. mar 2008
333
0
16
@grajbos: da še vedno čakamo na bolj konkretne informacije za zavarovalnica PRVA in PROFICIO.
 

CyberShot

Pripravnik
2. jun 2008
523
0
16
Maribor
Vidim, da se je grajbos kar sam pooblastil za dajanje informacij o produktu o katerem nima blage veze, povrh vsega pa še širi krivo vero.

ŽIVLJENSKO ZAVAROVANJE PRVA VARNOST KRIJE KAKRŠNOKOLI SMRT ! Spodaj prilagam tudi 8. člen splošnih pogojev, ki to tudi opredeljuje. Informacijo sem preveril tako pri nas, kot tudi na Prvi, oba odgovora sta bila popolnoma identična, in oba sta se sklicevala na 8. člen



Boštjan,

informacije, ki jih podajaš so neresnične, kar se mi ne zdi ravno fer in profesionalno, glede na to, da sva v podobni branži.
Začenši s svetom zavarovanj in KDŽjem. To, da gre za ista podjetja, ki deluje po principu "samo da se piše" je pač posledica tvojih lastnih asociacij.
V podjetju Proficio večkrat mesečno namenimo čas pravilnemu svetovanju strankam, saj sam je v interesu stranko obdržati. To se je morda res počelo v preteklih dveh podjetjih, a ni potem samo po sebi smiselno, da je KDŽ tam kjer je, in mi tudi ?
Nevem zakaj imaš tako negativne pomisleke in asociacije glede Proficia, še več, veliko znaš napisat o stvareh , ki jih sploh ne poznaš.

Brez zamere prijatelj, ampak mi preprosti ni všeč način tvoje obravnave, tudi jaz se ne vmešavam v WS in njene produkte.
 

grajbos

Fizikalc
23. mar 2009
2.098
0
36
Glej, point je v tem, da se še sedaj ne ve, kaj je vključeno v tisti znesek, ki si ga navedel, 12,46 eur...

Glede na tvojo reakcijo predvidevam, da strankina polica za 12,46 eur vsebuje:
- življenjsko zavarovanje
- nezgodno zavarovanje: - nezgodna smrt
----------------------------------- - nezgodna invalidnost
----------------------------------- - renta 750 eur / 5let

Torej 100.000 eur ZV iz naslova življenjskega zavarovanja, ter dodatno 100.000 eur iz naslova nezgodnega zavarovanja.
Če zavarovanec umre naravne smrti, dobijo svojci 100.000 eur izplačane zavarovalnine, če zavarovanec umre nezgodne smrti, dobijo svojci 200.000 eur izplačane zavarovalnine, če postane zavarovanec zaradi nezgode invalid, pa je osnova za izračun invalidnine 100.000 eur.

Zdaj pa, zaboga, se razjasni, je tako, ali ni tako!!
In če slučajno ni tako, naredi izračun in povej, kolikšna je skupna mesečna premija za moškega, 30 let, za obdobje10 let ...

A je tako težko jasno in razločno napisat, koliko bi nekoga stalo takšno zavarovanje, kolikšna bi bila skupna mesečna premija?
- 100.000 eur izplačila v primeru naravne smrti (življenjsko zavarovanje)
- 200.000 eur v primeru nezgodne smrti (izplačilo iz naslova življenjskega in nezgodnega zavarovanja)
- 100.000 eur osnova za invalidnino