ortodonti na hrvaškem.....

klekej

Majstr
26. jul 2007
5.349
257
83
33
Citat:
Uporabnik coffeeborg pravi:
Jaz sem zaključil zdravljenje v Vinici. Zadovoljen tako z rezultatom, kot tudi strokovnostjo in materialom. Plačal sem 2200 € za keramičen aparat (obe čeljusti), vsi pregledi in posegi so bili v ceni, plačal sem edino še 200 € za retainer, ki ga sedaj nosim ponoči.

Lp

Koliko časa je trajalo vse skupaj? Koliko obiskov je bilo potrebnih?

Nekaj sem bral, da so že v Prekmurju ortodontske storitve občutno cenejše kot v osrednji Slo., ima kdo izkušnje oz. bi vedel kaj o tem? Samo na koncu mi je Zagreb že bližji kot Murska Sobota.
grin1.gif
Približno koliko obiskov je potrebno, če zdravljenje traja tam 2 leti v povprečju?

Mi zobozdravnica toplo priporoča aparat, ampak cca. 4000€ (oba loka) je pa too much, raje prišparam za kakšen implantat.
redface-1.gif
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
1 x na mesec računaj 2 leti. Pa potem preračunaj, kaj je ceneje, bencin ali terapija.

Poleg tega lahko pri lokalnem dvigneš telefon, če imaš težave, in si ponavadi še isti ali drug dan na stolu, pri drugem se moraš pa X kilometrov peljat.
 

Leose

Zelenc'
12. avg 2015
4
0
1
Osebno imam dobre izkušnje z potovanjem na Hrvaško za popravilo zob. Slišal sem veliko o hrvaških zobozdravnikov in njihove kakovosti storitev po dostopnih cenah. Moj izbor je padel na Orto-nova , ker jim ponujajo brezplačno začetni izpit in prevoz in nastanitev, če upoštevamo, da je v nekaj dneh moja predstava grip zahteval. Zelo sem zadovoljen s svojo službo in sem zelo priporočam bo Hrvaška za zobozdravstveno delo!
 
Nazadnje urejeno:

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Če si tako tele, da ne znaš niti enemu slovencu dat, da ti prevede in rabiš iz hrvaščine v slovenščino jeben google translate...
 

Leose

Zelenc'
12. avg 2015
4
0
1
Pred kratkim sem se preselil v Slovenijo in sem še vedno učenje slovenščine, zato imam slovnične in pravopisne napake
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Leose pravi:
Pred kratkim sem se preselil v Slovenijo in sem še vedno učenje slovenščine, zato imam slovnične in pravopisne napake

Pred kratkim začel deljat za orto-nova, ne hrvaški sploh, zubar dela ne.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.094
6.479
113
Killa, ti se baviš s stomatologijo ali tudi ortodontologijo?

Razmišljam o korekciji s pomočjo invisalign "aparata" in če mi bo že nekdo zarubil polovico avta, naj ima vsaj nek znan profit od tega...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Si je znanec zrihtal zobe s pomocjo te zadeve. V Sloveniji cez 4k, cez mejo, nevem tocno kje, je bilo cca 2400eur, ce se prav spomnim. Super zadovoljen.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Jaz mladoletno hčerko vozim v Čakovec k ortodontu, ker bi pri nas čakala še 5 let, pred tem pa je bila 5 let v planu. Razumi če lahko... Seveda mi bo ZZZS povrnil vse stroške zdravljenja, razen prevoza. Ampak teh 200€ bom z lahkoto pozabil :) Aja, cena je 19.000 kun, plačuje pa ko mi je. Do konca zdravljenja pač moram plačati vse.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Pokliči ga in se dogovorita, kaj je najprimerneje za tebe.
Sicer pa ima tudi invisalign ;)
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
Za invalising je po mojem top VBO - Vesna Božnik v MB. Tudi sicer za klasične ortodonstke posege je ona kolikor vidim ena boljših. V primerjavi s tem kar berem o cenah na hrvaškem se mi cena za invalisgn pri njej niti ne zdi pretirano višja.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.309
1.327
113
V MB sem dobil ponudbo 3,3. To pa več ni taka velika razlika, sploh če šteješ vse prevoze, obiske, popravke....