ortodonti na hrvaškem.....

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Eni so zadovoljni samo da je poceni, ostalo ni važno. Da je velikokrat od vsega tega več škode kot koristi, in je na koncu samo dvojni strošek (oz. škrbava usta) - tako daleč pa redko kdo vidi.

Koliko jih poznaš takšnih, ki so zaradi obiska zobozdravnika/ortodonta na hrvaškem imeli "škrbava usta"? Ali je to samo paranoja? Kao vse kar je 'slovensko' je topšit, malo čez mejo pa takoj samo sranje. Zakaj naj plačujemo našim enkrat dražje za enako storitev in enake materiale (tehnologije)? Nekdo spet pošteno striže ovce v Sloveniji (kjer smo navajeni, da vse preplačamo).

Jaz jih poznam kar nekaj, je pa res da imam zaradi poklica večji vpogled v to. Ker večina ne razglaša na okol, da je dala par jurijov za zobe na hrvaškem in imajo težave. Vsem prijateljem razlagajo kako so zadovoljni.

In ne pravim, da je na hrvaškem slabo, ne da je pri nas dobro. Ampak zelo poceni in dobro pa ne gre skup. Žal.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Obstajajo sistemi, kjer lahko zadevo praktično takoj obremeniš, ampak začasno. Poguglaj za Bredent-om recimo.

Načeloma lahko vse takoj obremeniš, je pa vprašljiva smiselnost. Za solo implantate itak ni problema, pač s provizorično krono izven artikulacije, je pa nujno, da veš kaj delaš in zakaj si se zato odločil in ne samo zato, da se znebiš pacienta.
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.810
113
KSZ

Tu v Vinici so si dali delat - mama mostiček, bratranec, teta in stric iz ITA pa ne vem kaj...šli so kar nekajkrat tja, od tega je na pamet 5 let, vsi zadovoljni. Cen ne vem...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Stvar je taksna, da dokler ne probas ne ves, vem, odgovor, ki nic ne pomaga, ampak je dejansko tako. In kot laik je tezko zares vedeti kaj je dobro, naserjes se lahko povsod kot lahko trofnes dobro stvar, hrvaska, pri nas ali na norveskem. V bistvu je cena lahko povsem postranska zadeva, lahko ti pokazem proteticna dela romuna, ki dela za manj kot pri nas pa so stvari da dol pades, pikaso!

Velikokrat tudi nekoga hvalijo, jih vidis v lepih klinikah, clanki po revijah, netu, v ozadju pa stancarija. Govorim iz izkusenj, katastrofa! Se pa najdejo posamezniki, ki delajo, se ne izpostavljajo in delajo prakticno izkljucno po principu telefoncka. To, da moja mati ali babica nekam hodi in je bila zadovoljna ni pa skoraj nobeno merilo. Moja babica nosi protezo ze xy let, normalno, da je zadovoljna ze samo da lahko je, a pa je to primerno za enega 35-letnika?

Skratka, najlazje je pogledat nekomu v usta in videt kako izgleda pa se to lahko izgleda super je pa kup napak zadaj, kar je sicer malo manj verjetno, a opcija obstaja! Kar se mi zdi je edino to, da morda ortodont, ce ni pijanec vseeno lazje poravna zobe oz. je mogoce mal manjse tveganje kot pri protetiki. Pa ce je zadeva dalec bi jaz odmislil tujino. Ortodontija ni en obisk in cao.

Pa se nekaj v razmislek, kar mene moti pri slovencih, za zdravje nic (ja, vplacujemo v malho brez dna pa vseeno), ko je pa treba kupit nov avto se pa gleda za 15k, na komcu se kupi za 17, sposodi popraska denar in vzame lizing, noben problem. Ko je treba dat jurja, dva za zobe pa ni sans. Sele, ko nas zvije se vdamo, samo poglej, takoj na samoplacniski pregled crevesja, uz itd....zakaj pa ne pocakamo? Saj ja placujemo v blagajno in nam pripada. Skratka na zdravju in zdravem nacinu precej sparamo, na hrani, na dobrem pocutju, vazno da je dober avto, iphone itd.. Mal v razmislek...
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Lahko tudi s koncno krono in v okluzijo, ce si jack
smile-1.gif
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Ko sem jaz zaradi poškodbe moral v protetiko vložiti skoraj deset jurjev, nisem niti razmišljal, da bi šel v tujino.
Dobil sem priporočila iz prve roke, tako od sorodnika kot znancev, ki so v tej stroki. Vse skupaj je nato trajalo skoraj leto in pol.. brez ene pripombe na delo, kakovost ali splošen občutek. In ko moraš kar nekajkrat ves nabuhel in zadet domov, je vseeno lažje narediti tri kilometre kot nekaj sto.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Imam svoje mišljenje o celotni zadevi in jo poznam precej dobro, ampak a si kdaj razmislil, da nek kitajec za preživetje potrebuje 150 eur, hrvat 400, albanc 200? Da pri nas z nobeno od teh cen ne preživiš? Se strinjam, da so anomalije, nekje precejšnje in imamo precejšen teksas, ampak je treba zgodbo videti tudi malce bolj širšo in realno. Ti naredim krono za 100 eur, če se odpoveš delu plače, ki je višji od 500 eur.

Če se oba odpoveva delu plače, ki je višji od 500€, imava deal? Predvidevam, da zobozdravniki v slo niste ravno reveži, glede na to, kakšne oderuške cene imate pri nekaterih storitvah.

In v tej temi se govori o fiksnem aparatu, ki pri nas pride 4k€, na hrvaškem pa 2k€. Pa tudi če imam še potem 500€ dodatnih stroškov, sem prihranil 1,5k€. Seveda se bom pa prej dobro pozanimal kdo je strokovnjak za to področje. Na forumih je veliko informacij iz prve roke. In znam ločit reklamo od pravih izkušenj, če bosta zdaj igrala na to karto... Dejstvo je, da vidva pač ne bosta pljuvala v svojo ampak rajši v drugo (tujo) skledo.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Pri nas ne pride 4k ampak se da tudi za 2,5-3 kvalitetno uredit. Drgač pa, glede pljuvanja v svojo skledo. Zakaj bi mene brigalo a folk hodi na hrvaško? Za mene so ista "konkurenca" kot "sosednja" ambulanta.
 
Nazadnje urejeno:

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ko voli nek izvoli! S svojim jurjem si lahko v ugandi car ali pa klosar v new yorku, upam, da je dovolj slikovita predstava! Na forumih pa prva roka? Si pa naiven, pred kratkim berem temo, kjer so vsi hvalili eno ordinacijo, na hrvaskem, a ni zanimivo, da se javi 10 ljudi in vsi so super zadovoljni z eno in isto ordinacijo in da obiskan forum pa niti enega drugega predloga?

Sicer pa vsak po svoje, jaz nikogar ne silim v nic pa ce gres v albanijo si po aparat za 50 eur.
 

B81

22. jul 2007
34.258
8.810
113
Eh daj nehaj no...tam na hrvaškem je krajša čakalna doba in skoraj sami Slovenci v čakalnici. In ker imamo internet v večini primerov, bodo informacije iz prve roke kar realne. A misliš da je ordinacija aktivirala 10 ljudi da pišejo pozitivne izkušnje, ne ga lomit no koliko pa si star... sicer pa bi sam izbral ordinacijo kje blizu doma, ne v tujini.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Krajša čakalna doba? Samoplačniško nimaš nikjer nekih groznih čakalnih dob. Ker bistveno krajša od 1 tedna niti ne more bit, oz. niti ni pomembno.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Kaksne prve roke? Ves kaj ti lahko jaz naklamfam tule na forumu o nekom? In ne, ni 10 folka bilo aktiviranega, ampak mogoce eden ali dva, to si ze kdaj zasledil pa vec reg. nickov? Iz prve roke ti lahko za ordinacijo povem, berem forum, 8 pozitivnih mnenj, trije popljuvali, kaj si ti mislis o tej ordinaciji mi povej?

In kot je killa napisal, samoplacnisko ti zrihtam termin naslednji teden, si dol kaj prej na vrsti?
 

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Profi usluga je na hrvaskem sigurno cenejw kot v sloveniji. Se ceneje pa bosna in srbija. Govorimo o kvalitetnih uslugah.
Nevem od kje ljudem ideja da so slovenski zobozdravniki boljsi od hrvaskih hehe
Ce gres pa na hrvasko k najcenejsemu lahko pricakujes isto sranje kot pri najcenejsem v sloveniji.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Seveda je cenej, saj je tud keramičar, pa vodovodar, pa mehanik ceneje. Ker je standard nižji. A ni logično? Ampak recimo jaz bi raje šel k zobozdravniku v Split, ker se ne gre štanc turizma, kot pa malo čez mejo, kjer je tranzit hujši kot pri nas v ZDju.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Pri nas ne pride 4k ampak se da tudi za 2,5-3 kvalitetno uredit. Drgač pa, glede pljuvanja v svojo skledo. Zakaj bi mene brigalo a folk hodi na hrvaško? Za mene so ista "konkurenca" kot "sosednja" ambulanta.

Kje mi zrihtajo za obe čeljusti za 2,5? Lahko tudi na privat. Aja pa vzhodna Slovenija me zanima.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
za vzhodno ne vem, vem pa za osrednjo, in če ti v osrednji, potem tudi na vzhodu ne bi smelo bit problema...
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik doctorz pravi:
Zagreb je cez mejo. Jih je tam dovolj.

Ps: nisem ravno tebi repliciral sem bolj splosno na temo
smile-1.gif

Si bil pri njih? Ves kako zgleda ordinacija najvecjega in najbolj *znanega*?
 

coffeeborg

Zelenc'
2. okt 2007
13
0
1
Jaz sem zaključil zdravljenje v Vinici. Zadovoljen tako z rezultatom, kot tudi strokovnostjo in materialom. Plačal sem 2200 € za keramičen aparat (obe čeljusti), vsi pregledi in posegi so bili v ceni, plačal sem edino še 200 € za retainer, ki ga sedaj nosim ponoči.

Lp