ortodonti na hrvaškem.....

dark_lady

Zelenc'
20. jan 2010
4
0
1
Živijoooo,

Vem da so na to debato že odprte teme, vendar nikjer nisem bolj podrobno zasledila kako je s tem na hrvaškem.



Zanima me kakšne izkušnje imate izključno z hrvaškimi ortodonti??? Predvsem kvaliteta in cena celotne terapije z fiksnim aparatom??? Smile

Zanimajo me predvsem tisti blizu slovenske meje. Ima kdo oz kakšne izkušnje imate z dr. Josip Galekovič in Srečko Percač?????

Hvalaaa za vaša mnenja
smile-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

tdi

Fizikalc
7. dec 2011
1.693
11
38
Citat:
Uporabnik dark_lady pravi:
Kakšrnekoli izkušnje??? res bi rabla informacije
smile-1.gif


A si kej pomislila glede garancije, pa kakšnega hitrega popravila? Boš za vsak laufala na hrvašk?
sprasujem se.gif
 
Nazadnje urejeno:

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik dark_lady pravi:
Živijoooo,

Vem da so na to debato že odprte teme, vendar nikjer nisem bolj podrobno zasledila kako je s tem na hrvaškem.



Zanima me kakšne izkušnje imate izključno z hrvaškimi ortodonti??? Predvsem kvaliteta in cena celotne terapije z fiksnim aparatom??? Smile

Zanimajo me predvsem tisti blizu slovenske meje. Ima kdo oz kakšne izkušnje imate z dr. Josip Galekovič in Srečko Percač?????

Hvalaaa za vaša mnenja
smile-1.gif

Nekaj pomislekov ali nasvetov....
- "ob meji" upostevaj samo ce tudi ti zivis ob meji sicer bo Zagreb cenejsi (povratna karta z vlakom je 20€)
- omenjeni Galekovic je tehnik oziroma protetik, v tistem kraju je sicer vec Galekovicev in vsi imajo ordinacije
- ortodontski posegi zahtevajo stevilke obiske in korekcije in bodo stroski prevoza konkretni
- taksni posegi so tudi zelo delikatni in bi se pustil v tako zabavo sam preverjenemu doktorju
- za vecino doktorjev, sploh na HR bos samo ovca za strizenje in na neko "garancijo" lahko pozabis. Kvaliteta je bolj zalost nasploh...
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.035
2.357
113
Parkrat sem bil v Vinici(12km imam do tja) ker je tašča hodila tja k zobozdravniku, da ji je rihtal zobe. Ona je zadovoljna, ostali pa predvidevam tudi, saj je gužva nenormalna, so pa bolj ali manj iz cele slovenije stranke, včasih kdo še od dlje.
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Eni so zadovoljni samo da je poceni, ostalo ni važno. Da je velikokrat od vsega tega več škode kot koristi, in je na koncu samo dvojni strošek (oz. škrbava usta) - tako daleč pa redko kdo vidi.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ne da zagovarjam domače delo, kjer je precej stvari narobe, ampak ti obiski v tujini se mi zdi, da se obnesejo ob enostavnih primerih. Smo imeli že kar nekaj povratnikov, ki so čez pol leta, eno leto prišli po nov aranžma. Laik, praktično vsaj 80% po moji oceni nima pojma ne pravega vpogleda v to kaj dobi. In tu nastane problem. Ravno včeraj sem imel debato o primeru z Reke, cena za prevleko je bila na nivoju naših nižjih, a na koncu se je na računu pojavila še lokalna anastezija, cementiranje prevlek itd. in račun ni bil več poceni.

Skratka, ljudje se ne spoznajo in meni je vseeno al je prevleka 500 eur al 150 eur, če je zanič je zanič.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Eni so zadovoljni samo da je poceni, ostalo ni važno. Da je velikokrat od vsega tega več škode kot koristi, in je na koncu samo dvojni strošek (oz. škrbava usta) - tako daleč pa redko kdo vidi.

Koliko jih poznaš takšnih, ki so zaradi obiska zobozdravnika/ortodonta na hrvaškem imeli "škrbava usta"? Ali je to samo paranoja? Kao vse kar je 'slovensko' je topšit, malo čez mejo pa takoj samo sranje. Zakaj naj plačujemo našim enkrat dražje za enako storitev in enake materiale (tehnologije)? Nekdo spet pošteno striže ovce v Sloveniji (kjer smo navajeni, da vse preplačamo).
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.774
1.857
113
Kakovostna storitev ne more poceni poceni (kar je seveda relativno) iz vsaj dveh razlogov - nabavne cene kakovostnih materialov in časa visoko usposobljenega osebja. Nekajkratna razlika v ceni gre ponavadi na račun vsaj enega od teh razlogov. Seveda pa to ni pravilo.. Pri površinskih posegih pa kakšnih hudih zapletov niti ne more biti, razen kakšne afte zaradi slabo ali nerazkuženih inštrumentov.

Osebno poznam osebo, ki je čez mejo opravila poseg za dva implantata in najprej ugotovila, da cena ne vključuje nadgradnje, nato pa zaradi prehitro opravljenega posega čez pol leta vse skupaj sanirala na Rudniku v Ljubljani.
 

perofero

Pripravnik
27. feb 2013
405
0
16
V Sloveniji so pa vsi zobozdravniki brez napak al kako? Slučajno imam enega v sorodstvu in vem, da ima nekaj tožb s strani nezadovoljnih strank. Procentualno jih je sicer zelo malo ampak se dogaja. Govori se pa seveda samo takrat, ko je prišlo do napak, bolj malo pa o tistih kjer je šlo vse super oz. si ljudje bolj zapomnijo...
 
Nazadnje urejeno:

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.885
810
113
Žena si je dala delat implantate pri nas, pri svoji prijateljici (skupaj hodimo na morje in smučanje).
Zob in montaža čez pol leta, ko se osnova lepo zaraste.
Tako da tisti 7 dnevni dopust-paketi v Opatiji, kjer ti zamenjajo celotno zobovje, so mi malo vprašljivi.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Eni so zadovoljni samo da je poceni, ostalo ni važno. Da je velikokrat od vsega tega več škode kot koristi, in je na koncu samo dvojni strošek (oz. škrbava usta) - tako daleč pa redko kdo vidi.

Koliko jih poznaš takšnih, ki so zaradi obiska zobozdravnika/ortodonta na hrvaškem imeli "škrbava usta"? Ali je to samo paranoja? Kao vse kar je 'slovensko' je topšit, malo čez mejo pa takoj samo sranje. Zakaj naj plačujemo našim enkrat dražje za enako storitev in enake materiale (tehnologije)? Nekdo spet pošteno striže ovce v Sloveniji (kjer smo navajeni, da vse preplačamo).

Ni na slovenskem ni vse topshit (prej nasprotno!) ampak dol je precej precej precej slabse in praviloma juzneje gres slabse je. Sploh te tovarna za stancanje. To je samo simple zadeve in tisti ,ki imajo radi A1 Orbit look. Materiali&tehnologije niso isti ampak tudi ce so to dejansko nima veze ,ker predstavljajo drobtine v ceni in problemu.
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik perofero pravi:
Citat:
Uporabnik KillaKHAN pravi:
Eni so zadovoljni samo da je poceni, ostalo ni važno. Da je velikokrat od vsega tega več škode kot koristi, in je na koncu samo dvojni strošek (oz. škrbava usta) - tako daleč pa redko kdo vidi.

Koliko jih poznaš takšnih, ki so zaradi obiska zobozdravnika/ortodonta na hrvaškem imeli "škrbava usta"? Ali je to samo paranoja? Kao vse kar je 'slovensko' je topšit, malo čez mejo pa takoj samo sranje. Zakaj naj plačujemo našim enkrat dražje za enako storitev in enake materiale (tehnologije)? Nekdo spet pošteno striže ovce v Sloveniji (kjer smo navajeni, da vse preplačamo).

Ni na slovenskem ni vse topshit (prej nasprotno!) ampak dol je precej precej precej slabse in praviloma juzneje gres slabse je. Sploh te tovarna za stancanje. To je samo za simple zadeve in tisti ,ki imajo radi A1 Orbit look. Materiali&tehnologije niso isti ampak tudi ce so to dejansko nima veze ,ker predstavljajo drobtine v ceni in problemu.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Obstajajo sistemi, kjer lahko zadevo praktično takoj obremeniš, ampak začasno. Poguglaj za Bredent-om recimo.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Večina kar se dela po ZDA in vse kar je narejeno v dveh dneh ne bo nikoli super, če že drugače ne z estetskega vidika, pika basta. Sem in tja se lahko kaj tudi "poserje", za ostalo so pač ljudje enostavno hitro zadovoljni oz. se jih da precej zlahka prepričat, da je to kar so dobili super. Že razne makeover oddaje, pa to kar tam storijo je pofl od pofla, žal, ampak nek revež, ki je prišel totaln podrt bo navdušen. Tudi umetne joške niso vse lepe in vsem všeč. :p
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Imam svoje mišljenje o celotni zadevi in jo poznam precej dobro, ampak a si kdaj razmislil, da nek kitajec za preživetje potrebuje 150 eur, hrvat 400, albanc 200? Da pri nas z nobeno od teh cen ne preživiš? Se strinjam, da so anomalije, nekje precejšnje in imamo precejšen teksas, ampak je treba zgodbo videti tudi malce bolj širšo in realno. Ti naredim krono za 100 eur, če se odpoveš delu plače, ki je višji od 500 eur.
 

Schumi

Fizikalc
2. avg 2007
4.119
8
38
Ok, stvar je takšna, da cene bi, roko na srce lahko bile tudi nižje. Zakaj niso? Če malce površno pogledam, večina shaja tudi s tem kar imajo in bodo preživeli, nimajo interesa nižati cen, ker niso na robu preživetja, zgodba je drugačna v odročnih krajih, ob hrvaški meji itd..

In tudi cene materialov ne bi smele biti glavni razlog, vem koliko kaj stane in večina pri nas še vseeno uporablja povsem ok materiale, na trgu niti ni kitajske robe ali kaj podobnega, se kupujejo kar kvalitetne in preverjene stvari, kar je dobro, vem pa tudi kakšen odstotek na mesečni ravni to predstavlja. Materiali v tujini so več ali manj naprodaj po podobnih cenah, v bistvu glede na standard lahko rečem, da nemci kupupujejo cenejši material, južno od nas so cene praktično enake. Hec je samo v življenjskem standardu in pa zakaj po neki logiki lahko nekdo toliko računa, vsak se na nekaj sklicuje, eni upravičeno, drugi za lase privlečeno.

Imam srečo, da imam dokaj realen vpogled v stvari, ni vse črno belo, ni vse super, ni vse zanič, sam pa že dolgo čakam in si želim naravne selekcije, ki bi pocarjem zbila cene in jih spravila ob delo, dobri bi pa lahko imeli delo za soliden keš. When pigs will....
 

eazy

Rjuhar
5. sep 2007
12.971
3
38
Citat:
Uporabnik Schumi pravi:
Obstajajo sistemi, kjer lahko zadevo praktično takoj obremeniš, ampak začasno. Poguglaj za Bredent-om recimo.

Bredent je pri sosedih rariteta, sploh tisti velikih centri ali tistih ob meji. Vecina takoj obremeni zaradi stevila obiskov.
 

dark_lady

Zelenc'
20. jan 2010
4
0
1
Če pogledam s stališča oddaljenosti imam tako rekoč mejo s hravško zelo blizu in mi je glede km gledano vseen al grem čez mejo al pa pr nas k ortodontom..... Ampak je pa res da me najbolj zanima kvaliteta njihovega dela glede na ceno ki jo ponujajo, res da je nižja kot prinas a če že tako ali tako nimaš veliko pod palcem se ti pozna v denarnici....Zato me zelo firbec matra ali bi bila če se odločim za zobni aparat na Hrvaškem z končnim rezultatom zadovoljna ali ne :S

Je lahko cena tudi primerna njihovemu nižjemu življenskemu standardu (nižje plače kot prinas, davek, itd..) in to nima veze s kvaliteto dela??? Saj pr nas v Sloveniji tudi lahka slišimo veliko krtitik na zdravstvene usluge, ki so nam na voljo (in ni vse povezano z denarjem)

kakšna pa je cena za zobni aparat v Avstriji? in cena? kvaliteta? Se splača?