Orehovec

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ker imamo doma oreh, na katerem so že lepi zeleni orehi, in ker prihajam v stara leta, sem pomislil, da bi naredil domači orehovec, orehovo žganje, ali kako se že reče.
Nastane pa problem, ker nimam recepta, zato se obračam na Alter domače šnopčkarje, da mi poveste recept.

Če bo ratalo kaj uporabnega, vas povabim na en štamperle.
nahrung002.gif
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
A ni orehovec šnopc, da so v šnopc namočeni orehi in to je to, ker berem mnenja in odkrito povedano sem rahlo zmeden, ker vsi pišejo o likerju, še sam recept je za liker.
 

s22b

Fizikalc
1. sep 2007
3.199
0
36
39
Aha, na kratko povedano, pijača za softiče.

Tako povej, da razumem.
grin1.gif
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
no saj kdor je pogumen lahko se zmeraj pride k meni na glaž štroha
wink-1.gif
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Vprašanje glede recepta sem poslal enemu specialcu za orehov'c, mojemu znancu s postojnskega konca.
smile-1.gif
Sporočim, ko - če ga dobim.

Citat:
Uporabnik s22b pravi:
Aha, na kratko povedano, pijača za softiče.

Tako povej, da razumem.
grin1.gif

Glede zgornjega - kaj pa vem no, marsikdo se namreč ne bi strinjal (za ta hudi orehovec namreč) ...
grin1.gif
 

Georgie

chairman
1. sep 2007
982
0
16
Far Far Away
Voila!
smile-1.gif



Recept #2 za domači orehov'c

20-25 orehov zalijemo z
1 l šnopca
---------
pustimo stati kak mesec
precedimo in dodamo:
1.2 l šnopca
1.5 l vode (lahko malo manj, da ne bo premalo močen in ker potem pride preveč grenek)
800 g sladkorja, ki ga stopimo v topli vodi.

Iz tega pride cca. 4 litre orehouca. Mogoče dodaj malo manj vode, odvisno, koliko je šnopc hud, ponavadi je okrog 47 %.
Pa ko je vse narejeno (zmešano), ga čez mesec poizkusiš in takrat lahko dodaš še malo šnopca ali vode odvisno, koliko je močan. Če je preveč grenak, dodaš pa še šnopca, da se ne čuti toliko grenkobe, ker je več alkohola. Vsaj malo grenek bo pa vedno.

P.S.: Orehe, ko so še zeleni z lupino, jaz narežem na 4 dele (znotraj morajo biti še mehki), mislim, da bi moral biti sedaj pravi čas za jih nabrat. Pri nas jih letos ni (Postojna in okolica, op.G.), bo treba namočit pa kakšne divje češnje ali kaj podobnega.

To je to, pa nazdravje!

... Aja, še to. Ko režeš orehe, boš imel roke malce zelene še nekaj časa, pa dilca in pult znata bit tudi, pač barva lupine je kar močna.



Tako, zdaj imaš dva recepta, pa boš videl, po katerem bo rezultat "boljši".
wink-1.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Ðorđi in Grisbi: najlepša hvala.
Recept od Grisbi sem že uporabil, orehovec se že "kuha". Sicer pomaranča pride noter naknadno, ker jo ni na "lagerju". Spodaj je slika, so orehi že po 15 minutah spustili malo barve in je mešanica že rahlo rumena.

Drugi recept bom tudi preizkusil.

Potem pa naredim degustacijo.
nahrung002.gif
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Evo, moj orehovec je narejen. Sem ga v soboto precedil in prelil. okus je dober. lepo se čuti pomaranča.
Če ima kdo željo po degustaciji ali če ima težave z želodcem, se lahko oglasi na eni dozi (ali dveh).
 

sajkek

Guru
16. mar 2008
33.404
9.152
113
mi smo vceri prelivali...mmmm, se ga danes kr napijem. mal cimeta je še noter, to sem opazil v situ :D
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.978
9.094
113
39
MB
ksz

ni glih orehovec
evil.gif


2x25l, borovničke čakajo na šnops
tongue-1.gif


12072008.jpg


mi se bol z masivo ukvarjamo
grin1.gif