Optimizacija spletne strani

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Flash je res super za odganjati stranke, vsakdo ki pride gor s pametnim telefonom se lahko samo obrne.
 

NeoServ

Pripravnik
15. dec 2012
34
0
6
Slovenija
www.neo-serv.net
Res, Flash tehnologija je precej v zatonu (v primerjavi s tem, kako se je včasih uporabljala).
Dandanes še ima svoje mesto, ampak nikakor ne na prvi ali (bognedaj) na vstopni strani
smile-1.gif
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
To so prepričanja od nekaterih, ki so zmotna trenutno je prodor, video vsebin na prvi strani na pohodu, res je da vsi ne intergrijajo html5 vido playerja temveč youtube flash player. V tem ni nič slabega gdo zna izkoristit prednost tega se mumlahko predobro obrestuje. Kdor ne zna mu zaneva ne bo spilala in bo tarnal. Pravilno skonfiguriran flash oz flex tudi se da pravilno optimizirat, kot navadni flash celo bolje kot html ampak pustmo to vsak bo rdil svoje lahko samo povem direktno od googla, da že od 2008 progrsivno parsajo flash tako da je zmotno razmišljanje oz. že zavajanje ljudi, kompinacija flash playerjev in html5 ter java scriptov je prihodnost, s tem da je potrebno za dostope takih strani, da so še mobilne in dostopne tudi mobilnim uporabnikon njim prilagodit, če so ti le slednji ciljna skupina ni pa to noben bav bav ne nič. So pa večji problem ljudje, ki ne znajo iz svojih okvirjev. Še večji problem ao pa system admini, ki strežnikov ne znajo konfigurirati, ali bog ne daj nadgraditii sw.
 

NeoServ

Pripravnik
15. dec 2012
34
0
6
Slovenija
www.neo-serv.net
@baldrick: narobe se razumemo
smile-1.gif
Če pogledaš mojo zadnjo objavo, boš videl, da sem napisal naslednje: "dandanes še ima svoje mesto".

Včasih je bilo marsikaj popolnoma brez potrebe narejeno v flashu:
- 1-minutni uvodni video, preden si sploh lahko prišel na stran,
- gumbi,
- navigacija,
- obrazci.

To je čisto narobe in se tega ne dela, s tem se mora strinjati vsak sodoben spletni razvijalec.
Pač vsako orodje ima svoj namen in Flash ni prava izbira za te elemente uporabniškega vmesnika.

Kaj ima pa video prezentacija v Flashu s konfigiracijo strežnika, mi pa žal ni jasno?
smile-1.gif
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
zanima me, če kdo za višjo pozicijo spletne strani uporablja AdWords, nekateri ponujajo pakete za 80 eurov,zanime me,če se to izplača vzeti in koliko stane zakup nekje 3 besed in koliko je potem cena na klik,ker sem videl da daš podatke svoje kreditne kartice,
shkratka če je to smiselno in če res pomaga za boljšo uvrščenost spletne strani

lp
 

baldrick

Pripravnik
27. mar 2012
940
23
18
Ma ker si bil pac zadnji v tem da moras nekaj gledati predno prides kam sem tudi jaz proti pri novejsih spletnih prezentacijah, ki gonijo html 5 video, ki potrebujejo kak novejsi php za izvajanje dolocenih skript pa. Predvsem z javascriptom imamo tezave pri enem od ponudnikov gostovanja, ki je zaklenil php na 5.0 in ga nemoremo ppricat na dvig na last home stable.
 

NeoServ

Pripravnik
15. dec 2012
34
0
6
Slovenija
www.neo-serv.net
@dejvi: Za boljso prepoznavnost je Adwords res dobrošel, ker marsikdo, ki išče ponudnika, prej klikne tisti oglas kot povezavo med organskimi rezultati iskanja.
Koliko stane je pa predvsem odvisno od tega, kako kompetitivna je tista ključna beseda.
Najlažje je vpisati št. kreditne kartice v Google, štartati kampanjo in nastaviti dnevni limit. Tako lahko nastaviš recimo, da daš do 3€/dan za te plačane klike, in konec meseca lahko pričakuješ 90€ račun od Googla.

@baldrick: sej se strinjava glede tega potem, ja.

Glede PHP in JS te pa žal ne razumem popolnoma, saj se te stvari načeloma ne povezujejo, vsaj glede gostovanja ne.
Razen če misliš da vam trenutni ponudnik kakšne novejše PHP/MySQL aplikacije ne more podpreti, ker imajo staro verzijo PHP-ja.
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
zanima me še,če ima kdo kak primerek datoteke robots.txt, da bi videl kako se zapiše

hvala in lp
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
po pregledu vseh ponudb sem se odločil da spletno postavim na neo-serv, v igri je bil le še g-server, ki pa ima omejitve prometa na 20gb in previsoko ceno domen (18 eurov), neo-serv pa neomejen promet in ceno domene 9,60 eura,pa tudi hitre odgovore na povpraševanja, nekati potrebujejo več dni,da ti odgovorijo

lp
 

dejvi

Fizikalc
30. avg 2010
1.324
0
36
maribor
za ogled vseh strani lahko v txt zapisem kar tole:

User-agent: *
Disallow:
kaj moram tu spodaj navesti se sitemap ali ni potrebno

hvala in lp
 

COBO

Pripravnik
21. feb 2008
114
0
16
Citat:
Uporabnik dejvi pravi:
Se komu sanja kako optimizirati spletno stran v googlu,da v brskljalnikih zasede najvišja mesta,ne mislim to da v meta content vpišeš keywords ključne besede,

hvala in lp

20% on-site optimizacija (meta title, meta description), pravilno poimenovanje slik (file in alt tag <- naj se razlikujejo).
80% off-site (gradnja povezav z avtoritativnih strani + pravilno strukturirani anchor texti (beseda preko katere se linka na vašo stran). Višja kot je avtoriteta bolje bo.

Kvaliteta > KVantiteta. Za slovenski trg je v 1% primerov potrebno narediti več kot 20 povezav za dosego 1.strani Google-a
wink-1.gif


Lp, SEOPRO
 

nolimit7

Zelenc'
4. mar 2023
21
6
3
Rabil bi seo optimizacijo za moj page pa nea vem ali se naj sam to lotim ali naj dam to delat drugim. Gledal sem pri tej https://marketingo.si/ agenciji pa ko sem bral kaj vse je za naredit nima pojma če se bi to sam loteval na wordpress strani...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej