Kako blokirati določeno državo pri obisku spletne strani

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
Jaz sem pa mislil, da imaš kak svoj izdelek, za katerega nočeš, da ti ga Kitajci skopirajo v 2 tednih :jok:
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Zato pa sem že od vsega začetka spraševal zakaj želi blokirati, ker sem vedel da mora biti zadaj nek banalen razlog. Žal sem moral kar trikrat vprašati preden smo prišli do dejanskega problema...

Nauk zgodbe: vedno povej osnovni problem, ne pa da se ozko osredotočiš na neko rešitev, ki ni nujno najbolj enostavna.
 

philips

Guru
Osebje foruma
Administrator
17. avg 2007
9.767
626
113
Ni res. Tvoj osnovni problem je, da ti Kitajci mešajo štrene pri analitiki.

Ti si se tega želel lotiti tako, da enostavno blokiraš Kitajcem dostop do strani, kar je bilo tudi tvoje vprašanje na forumu. Problem glede analitike si predstavil zelo pozno, po tem ko sem te že 3x vprašal zakaj želiš blokirati vse Kitajske IP-je.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Pa imaš dejansko obiske kitajcev ali samo botov s kitajske?

Ker ti nadležni boti (večinoma so res s skitajskih IPjev) ki sekvenčno pregledujejo celo vsebino siteja in povzročajo flood so znani in jih dobiš v raznih banlistah, ki so mnogo krajše kot pa cel subset kitajskih IPjev. Če imaš site v latinici zagtovo nimaš kitajskih obiskovalcev!

Pa blokade se ponavadi izvaja na vsaj levelu višje od servisa kjer želiš blokiranje ker kot si že sam pogruntal te "stane" več resoursov da blokiraš večje subnete kot pa da jih pustiš. Tako da blokira se praviloma v firewallu, najboljše na navišji stopnji. Če imaš to server doma je najboljše blokade urejat na routerju (sam imam pfsense router in pfbloker za ta namen), če pa je stran na hostingu pa blokiraš na nivoju sistema (recimo iptables na linuxu).
 

CDS

Pripravnik
17. nov 2007
427
3
18
Ljubljana
www.cassettedeck-service.com
Ja...odkrito ne vem...stran je v latinici:) in ja, vse mi laufa od doma. Imam router of Asusa...RT-AC58U in sem že v njem "nekaj" gledal, pa nisem nič našel.
Tkole pa zgleda obisk poševnookih...
cats.jpg