Valencija ?

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Hej vsem...

Kolko sem iskal, še ni neke teme o Valenciji...

Torej, od 6.11. do 11.11 (5 noči) gremo z družino (otrok 7 let) v Valencijo... Zanima me naslednje:

1. Kje bivati? Radi imamo poglede na morje in v mislih smo imeli v bližini plaže "La Malva-rosa"... Je vredu porihtan javni prevoz (bus, tram, ...) do npr. središča mesta in znamenitosti? Je katera druga plaža boljša (glede prehrane, urejenosti, večernih sprehodov)?
2. Vedno, ko gremo v kako večje mesto, se radi kak dan zapeljemo z hop on hop off busi (da malo dobimo "pregled" nad mestom)... Kot vidim, je tudi v Valenciji "Bus Turistic" bus. Je kdo že koristil? Imajo tudi glasovno vodeno (preko slušalk)? Neko čudno spletno stran imajo in me skrbi, da bo slaba tudi storitev...
3. Se še da takrat skopat v morju? Lani smo bili podoben čas na mallorci in se še je dalo brez problema skopat (če je bil sončno)...

To je zaenkrat vse... Če se še kaj spomnin, napišem... ;-) Hvala lepa za morebitne odgovore že vnaprej ;-)
 

Blackjack

Guru
24. nov 2007
4.986
1.051
113
1. Okoli Malvarose je hotelov (blizu plaze) bolj malo. Je par resortov ki pa mislim da se ne splaca v njih cepet 5 dni. Tudi proti Malvarosi vozijo avtobusi, metro je bolj skoncentriran na centralni in zahodni del mesta (tudi proti letaliscu). Plaza je bolj za soncenje in prehranjevanje, proti veceru je aktiven le majhen del plaze kjer so skoncentirane restavracije ob Marini. Ostalo se dogaja v centru mesta. Od oktobra naprej je na plazi kar nekaj vetrovnih dni ki ohladijo ozracje.
Vecina hotelov je ob zelenem pasu. Priporocam NH Valencia les artes. Je blizu akvarija, avenije, zraven so avtobusi v vse smeri, je ze v mirnem delu tako da se mestnega vrveza ne slisi. Pa se price/performance je ok. Hotel se ima celo en majhen bazen ki je za namocit se dovolj.
2. Klasicni Hop-bus kot ostala mesta. Nothing special.
3.Novembra se na plazi kopajo res najbolj pogumni.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Mi gremo družinsko za 1. maja prihodnje leto in sem bil tudi najprej prepričan, da bomo vzeli nastanitev nekje ob plaži.
Pa sem se potem premislil in raje bookiral stanovanje v centru starega dela mesta in blizu avtobusne postaje.
Pri nas je plan, da gremo pogledat Oceanografic + delfine, park Guliver, Biopark, staro mestno jedro in tržnico, mogoče še Mesto umetnosti in znanosti, kakšen dan bi šli pa še s kolesi po ozelenjenih rečnih strugah, pa en dan bi se zapeljali na plažo.
Če sem kakšno znamenitost izpustil, mi jo prosim zapišite.
Sem si pa to potovanje primarno zamislil bolj za otroka, midva z ženo se bova prilagodila.
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Ja, to sem tudi jaz slišal od kolegice, da sta si z njenim izposodila kolesa in sta se peljala po ozelenelih strugah in da je bilo zelo lepo... Da je polno "izvozov" (levo, desno) in da je v vseh teh uličicah zelo lepo... Torej predvidevam, da je doli dosti ponudbe rent-a-bike... ;-)
 

rakun_Bert

Zelenc'
3. jun 2011
3
0
1
Mi gremo družinsko za 1. maja prihodnje leto in sem bil tudi najprej prepričan, da bomo vzeli nastanitev nekje ob plaži.
Pa sem se potem premislil in raje bookiral stanovanje v centru starega dela mesta in blizu avtobusne postaje.
Pri nas je plan, da gremo pogledat Oceanografic + delfine, park Guliver, Biopark, staro mestno jedro in tržnico, mogoče še Mesto umetnosti in znanosti, kakšen dan bi šli pa še s kolesi po ozelenjenih rečnih strugah, pa en dan bi se zapeljali na plažo.
Če sem kakšno znamenitost izpustil, mi jo prosim zapišite.
Sem si pa to potovanje primarno zamislil bolj za otroka, midva z ženo se bova prilagodila.
VAG, lahko vprašam, od kod letite, kakšna je kaj cena kart med prvomajskimi? Se zanimamo tudi mi :) Hvala. Lp
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Verjetno se v valencio pride najceneje z ryanair/wizzaiz iz dunaja ali italije...
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
Iz dunaja imaš določene termine od 10 eur v eno smer (najde se tudi kombinacija, kjer je torej povratna 20 eur...)
 

raners

Majstr
4. mar 2008
2.691
349
83
No, še nekaj me zanima glede izposoje koles... Imajo mogoče po valenciji urejeno to tako, da si lahko z aplikacijo npr.: sposodiš kolo na nekem trgu, ga uporabljaš in ga potem pustiš nekje čisto drugje (in ti v aplikaciji takoj zaračuna te minute...)... Ne spomnim se, kako se reče tej storitvi...

Ali je bolje (ceneje), da si izposodiš kolo npr.: za cel dan?
 

tgrzan

Majstr
21. feb 2009
3.766
261
83
Največja slovenska vas
No, še nekaj me zanima glede izposoje koles... Imajo mogoče po valenciji urejeno to tako, da si lahko z aplikacijo npr.: sposodiš kolo na nekem trgu, ga uporabljaš in ga potem pustiš nekje čisto drugje (in ti v aplikaciji takoj zaračuna te minute...)... Ne spomnim se, kako se reče tej storitvi...

Ali je bolje (ceneje), da si izposodiš kolo npr.: za cel dan?


Mi smo dali 8€/dan za kolo+3€ za otroski sedez. Je pa kolo fina zadeva, povsod prides.
Valencija je za otroke raj, igrala na vsakem koraku.

Mi smo dali iz trevisa lani septembra 150€ za 2odrasla+infant.
 

VAG

Majstr
11. avg 2007
1.746
218
63
Ampak zdaj je že dražje
Sem šel sedaj pogledat na svoj mail, pa vidim, da smo dali še manj, 373,92 EUR.
Rezerviral sem pa v začetku oktobra.

Glede nastanitve: sprva sem gledal hotele, pa sem se nato odločil, da preko bookinga vzamem stanovanje z 2 spalnicama in polno opremljeno kuhinjo v centru starega dela mesta, za 4 nočitve pride 306 €.
Zajtrke bomo jedli v stanovanju, kosila / večerje pa zunaj.
 

Primus

Fizikalc
23. avg 2007
1.710
77
48
Osrednje Slovenska
1drv.ms
Sem šel sedaj pogledat na svoj mail, pa vidim, da smo dali še manj, 373,92 EUR.
Rezerviral sem pa v začetku oktobra.

Glede nastanitve: sprva sem gledal hotele, pa sem se nato odločil, da preko bookinga vzamem stanovanje z 2 spalnicama in polno opremljeno kuhinjo v centru starega dela mesta, za 4 nočitve pride 306 €.
Zajtrke bomo jedli v stanovanju, kosila / večerje pa zunaj.

Ja, Valencija je lepa, ni kaj! Pa poceni, tako prevoz tja, kot sam najem stanovanja.

Sva bila tam lani februarja, z letalom iz Trsta in v najetem stanovanju v cetru mesta (na Plaza del Ayuntamiento) od koder peš prideš po celem mestu, edino do obale je malce dlje, a tam sva itak bila le dvakrat, ker je v sami Valenciji za videt in pogledat milijon stvari. V času najinega obiska je potekal še njihovo praznovanje Fallas, pa je bilo res noro.

Par fotk:
 
  • Všeč mi je
Reactions: map

Gox

1.200. registrirani uporabnik
24. sep 2007
1.978
69
48
43
www.citroenar.com
Jaz sem bil februarja, četrtek-nedelja iz Trsta. (povratna Ryanair je bila od 120 do 180... 6 prijateljev na poti, vsak posebej kupil karto)

Valencija me je navdušila..res lepo mesto. Najeli tudi kolesa za en dan, super urejeno tudi gibanje po mestu s kolesom in v posušenem kanalu reke... Kupili karto za javni transport (mislim da je bla 72h) na letališču.
Nočitve rezervirali v hotelu Turia
Hotel Turia
Zelo zadovoljni s hotelom, čisto in dober zajtrk. Prijazno osebje.
Tudi živalski vrt/park je super za pogledat.

Nekaj slik >>
Valencija photo