Optični kabli

Kasius

Hugo Boss Opanæiæ
15. dec 2007
4.061
0
36
Pri tvoji
Najbrž ste opazili, da po celi Sloveniji vlečejo optične kable.

Kar seveda pomeni, da razbijajo asfalt v praktično vsaki ulici in ko potegnejo kable, vse skupaj prekrijejo z neko rdečo maso.

Imeli bomo lepe šekaste ulice, saj nekako dvomim, da bodo šli povsod vlečt nov asfalt.

Mater, jaz sem skoraj znorel,ko sem videl,kakšno imamo zdaj.
bonk.gif
 

tomi

Guru
1. sep 2007
17.992
9.111
113
39
MB
najhujše je da se ta masa precej posede, in pol je jarek sred ceste
bonk.gif
 

TheMan

Pripravnik
6. mar 2008
376
0
16
Ko se masa posede, potem položijo asfalt. Tako je v pogodbi zapisano - da povrnejo v prvotno stanje.

Vsaj tako je bilo pri nas v Velenju.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ma ulice so cele pisane. Prvo potegne kabel gratel, potem telekom, potem delajo novo elektriko, potem mečejo ven azbestne cevi... Večina pa jih špara pri asfaltu in ga dajo za kak cm manj kot je visoka cesta, potem pa imaš cesto ko iraško bojno polje. To krpanje bi morali v celoti prepovedat - kabl potegnit pod cesto, če gre za večja dela (recimo nova kanalizacija) pa celo cesto oz. vozni pas preplastit.

Da ne govorimo šele o pokrovih, ki so vsi 2 cm pod nivojem vozišča... Pa to naredijo tudi pri rekonstrukciji ceste. Zgleda niso sposobni zračunat koliko cm bo cesta visoka
rolleyes-1.gif


Čim hitreje pobegnem nekam proti severu, tem boljše bo za moje živce (in podvozje avta).
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Ene par mesecev boste trpeli, tako kot smo mi v KR. Prav tako smo pizdili. Ampak neupravičeno, kajti una rdeča masa se čez čas pofreza ven in poasfaltira, ampak v večjem obsegu - recimo če je bilo mase za 20 cm v širino po pločniku, se je asfaltiral komplet pločnik
zmaga.gif


Zdaj se praktično poškodovanih mest ne vidi (dobr, picajzelj bi jih našel), ampak blagodejni učinek optike pa ni zanemarljiv. Več vredno stanovanje, višja kvaliteta bivanja itd. Mi v rovtah o kaki optiki lahko samo sanjamo. Pa bi še pomagal kopati lastno ulico da bi jo dobil...houples.
 

x5x

600.registrirani uporabnik
22. avg 2007
2.654
7
38
Ljubljana- okolica
Pri nas so pred hm 15 leti kopali za telefon(z zraka v zemljo) vse od centrale lepo ob cesti in žagal.So prišli do naše vasi in rekla da bodo čez sredo vasi prežagal asfalt. itaq upor..pa rekl da nebodo nč žagal lahko kvečjemu prebijajo pod cesto al pa po vasi po vasi pustijo po zraku napelan.
je pa res da smo/so mogl sami plačat za asfalt del denarja, tako da že komu čakamo da pridejo menjat vodovod...
 

DrM007

700. registrirani uporabnik
1. sep 2007
2.450
1
38
42
Krain
Jap, v Kranju smo bli tut precej skeptični, pa se je izkazalo, da neupravičeno. Povsod kjer so rili so povrnili v vsaj tako stanje kot je bilo prej.
In vse te "muke" so sedaj poplačane s 20/20 povezavo.
 

Mikrohard

iPhone Profi
20. jul 2007
5.832
728
113
www.jernej.org
Tam, kjer je infrastruktura končana in bazne centrale v delujocem stanju, je optika ze v ponudbi (tako t2 kot tudi siol/telekom).
 

mitja

Pripravnik
29. jul 2007
430
0
16
pri nas so pa vsakega vprašali če sploh lahko kopljejo cesto, nato so pa še vprašali kje bi radi da nam kopljejo po dvoriščih....obveščali da naj avte peljemo na konec ulice ker par ur ne bo prehoda...itd
seveda so vse lepo zakrpali kot novo.....pa foter vem da je med tem kopanjem po dvorišu vrgu zraven še par cevi za kakšno tehnologijo v prihodnosti....
privat ulica press....

drugje pa delali glede na stanje vremena.....:))
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.609
257
113
pametno bi bilo tudi, da bi danes gradili za jutri! to bi mogl povsod dat cev fi-30cm in po njej vleč vse kable! in to bi moral biti standard! ker če 20 let, bog ve, kaj vse bomo že vlekli pod zemljo... pri nas ima vsaka firma svojo cev... in pol bager koplje kr na pamet, preseka plinovod, elektriko, vodo...

ah...
 

sonick

Polo 6n2 frajer
22. sep 2007
3.091
0
36
on the run
Pri nas so tudi celo vas razkopali zakasirali 350€ da so kable napelali do bajte otpika pa bo delala čez 5+ let!
crazy1.gif
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Jap, v Kranju smo bli tut precej skeptični, pa se je izkazalo, da neupravičeno. Povsod kjer so rili so povrnili v vsaj tako stanje kot je bilo prej.
In vse te "muke" so sedaj poplačane s 20/20 povezavo.

Ni res, na Kokrici je tisti rdeči šit po pločnikih že od avgusta. Ne samo da je grdo, bolj me moti zaradi rolerjev...
rolleyes-1.gif
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Jap, v Kranju smo bli tut precej skeptični, pa se je izkazalo, da neupravičeno. Povsod kjer so rili so povrnili v vsaj tako stanje kot je bilo prej.
In vse te "muke" so sedaj poplačane s 20/20 povezavo.
Kje točno ?
confused-1.gif


Ni res, na Kokrici je tisti rdeči šit po pločnikih že od avgusta. Ne samo da je grdo, bolj me moti zaradi rolerjev...
rolleyes-1.gif
 

prijam

Fizikalc
2. sep 2007
1.821
4
38
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Jap, v Kranju smo bli tut precej skeptični, pa se je izkazalo, da neupravičeno. Povsod kjer so rili so povrnili v vsaj tako stanje kot je bilo prej.
In vse te "muke" so sedaj poplačane s 20/20 povezavo.

Ni res, na Kokrici je tisti rdeči šit po pločnikih že od avgusta. Ne samo da je grdo, bolj me moti zaradi rolerjev...
rolleyes-1.gif


pokaži kako to zgleda......hočmo kkšno slikco
smirk-1.gif
 

tony

Guru
23. jul 2007
9.392
1.355
113
Meni je vseno, če bi direkt bajto na pol prežagajo, samo da napeljejo optiko
evil.gif
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Kokrica se je delala naknadno, ali je bilo treba nekaj dodatno potegniti, ne vem. Sem zih da bojo uštimali.

Kje pa je res še ta rdeči drek na cesti? Se mi zdi da je od Velkga hriba proti kr, pa nisem zih...
 

Mitzy

Fizikalc
19. jul 2007
1.079
0
36
Far from here
Citat:
Uporabnik WhiteCell pravi:
Citat:
Uporabnik Mitzy pravi:
Citat:
Uporabnik DrM007 pravi:
Jap, v Kranju smo bli tut precej skeptični, pa se je izkazalo, da neupravičeno. Povsod kjer so rili so povrnili v vsaj tako stanje kot je bilo prej.
In vse te "muke" so sedaj poplačane s 20/20 povezavo.


Ni res, na Kokrici je tisti rdeči šit po pločnikih že od avgusta. Ne samo da je grdo, bolj me moti zaradi rolerjev...
rolleyes-1.gif
Kje točno ?
confused-1.gif

Evo kje točno: od prenočišč Dežman (tam ko majo tajske masaže) pa čisto do vojašnice. Ni ravno prijetno, ker na rolerjih se čuti vsak kamenček. Tam je pa 400m samih kamnov in nobenega drugega pločnika (na drugi strani ga ni).