Oprema

varilec

Pripravnik
14. nov 2017
57
14
8
ne gre ravno za pivovarsko opremo, ampak je malce povezano tudi s pivom :) ... mogoče ve kdo, s katero napravo merijo količino alkohola v izdihanem zraku policisti in če se da kaj podobnega dobiti, koliko stane?

res ni pivovarska :) merijo pa vglavnem z Dräger alkotesti (ne vem kateri modeli točno), cenejše modele pa prodaja tudi Conrad (govorimo o modelih za 300-500€ ... boljši Drägerji so tudi po 2000€+) .. nekaj takega ponavadi dobiš pod nos: https://www.conrad.si/Alkotester-Dr...lowenien&pi=376978&ci=SHOP_AREA_92330_0330137
 
  • Všeč mi je
Reactions: ulaga

ArcaneWater

Pripravnik
9. dec 2016
115
1
18
Je kje pri nam možno kupiti plate chiller ali pa counter flow chilelr? Oziroma če ne druga kje priporočate da ga kupim v tujini (za cca 40 litrov pivine)?
 

ArcaneWater

Pripravnik
9. dec 2016
115
1
18
https://www.polsinelli.it/en/heat-exchanger-40-brazed-plates-P1299.htm

Jaz imam tega. Za 96 EUR nisem najšel nikjer 40-ploščnega. Dela kot mora, v vročini, ki je bila pred tole ohladitvijo mi je pivo shladilo na 20C. Pozimi in v hladnejših mesecih moram paziti, da ne gre prenizko. Voda je vodovodna, Ljubljanska. Jaz sem zadovoljen...
Super hvala je ze prispel danes :) Zanima me še za nadzor temperature pivovarium ga od mangrove jack nima na zalogi katere pa vi kaj uporabljate?
 

varilec

Pripravnik
14. nov 2017
57
14
8
Super hvala je ze prispel danes :) Zanima me še za nadzor temperature pivovarium ga od mangrove jack nima na zalogi katere pa vi kaj uporabljate?

STC-1000 kitajski kontroler.. enega za fermentacijski hladilnik in enega na skrinji za kege .. oboje dela zaenkrat že par let odlično
Kupil na aliexpressu za par eur z dostavo vred, seveda pa traja kak mesec da pride. Če se ti mudi ga dobiš tudi na amazonu ali ebayu pa pride v parih dneh (samo pazi da ne kupiš od kakega kitajca, ki prodaja preko tega, ker potem je vseeno če iz aliexpressa naročiš).

EDIT: en ga tudi na bolhi prodaja, je pa cena pač evropska (25€) ;) .. iz aliexpressa sem dal okoli 4€ zanj..
 

bluefossil

Pripravnik
22. mar 2016
315
20
18
Jaz sem STC1000 kupil na ebayu od elitech-a. Kupil sem 2 in oba delata brezhibno. Mislim, da je HafnerMa kupil 2 kitajca. En deluje bp en pa ravno obratno :)
Od elitecha so malo dražji, čeprav identični kitajskim. Sam sem elitechu zaupal malo bolj sploh po slabi izkušnji s kitajcem. Seveda to ne pomeni, da bo STC od elitecha deloval brezhibno :)
 

daslimfish

Pripravnik
7. dec 2018
51
4
8
Pomojem je tole najboljši nakup,

https://www.ebay.de/itm/Inkbird-ITC...441805?hash=item2ad0119d8d:g:l5AAAOSwdGZcVBkR

se moraš zavedati če boš želel zadevo skupaj spraviti, da boš imel dve vtičnice in to v neki škatlici te bo ta material stal še dodatnih 15-20€ plus stc iz kitajske. Tole pa doma samo priklopiš in dela, pa še novo funkcijo ima sedaj tako da lahko temparaturo nastavljaš in spremlajš od kjer koli preko svojega telefona.
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Ja, jaz sem naročil dva kitajska SCT1000. En dela, drugi ne dela. Ker sem ga prvič preizkusil šele dolgo po nakupu, nisem niti reklamiral. Sem pa kasneje kupil na Pivovariumu tega od MJ, ki je seveda prav tako STC1000 kontrolor, le da je lično sestavljen in plug&play. Dela brezhibrno. Bil je v akciji, zato sem kupil + nisme spreten s sestavljanjem teh reči :)

Grejem zaenkrat še ne.

Fermentacijo delam v hladilniku, imam STC1000, sondo na zunanji steni fermentorja, nanjo pritisnjen nek izolacijski material in zalepljen z cuct tapom. Na 30L fermentorju mi odstopa do max 1C, kar je vrhunsko.
 

ArcaneWater

Pripravnik
9. dec 2016
115
1
18
Ima kdo kakšne dimenzije kegov od nektarja ? Namreč kupujem hladilno skrinjo in da nebom slučajno premale uzel :)
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Fantje, plate chiller!
Možnost imam dobit 30 ploščnega za dokaj solidno ceno.
Sicer imam in uporabljam moj diy cfc in služi odlično za mojo količino(25 litrov), problem je prostorska stiska...
Po uporabi imam problem pri shranjevanju.

Torej, hmelj dodajam v košari, edino kar gre v pivino je irish moss in seveda usedline od pivine, filtra pred ventilom nimam...
Kaj in kako zdaj s plate chillejem?

Ga nabavim ali ne, je razlika pri hlajenju s cfc?
Moram dodati filter v lonec?

Hvala!
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Fantje, plate chiller!
Možnost imam dobit 30 ploščnega za dokaj solidno ceno.
Sicer imam in uporabljam moj diy cfc in služi odlično za mojo količino(25 litrov), problem je prostorska stiska...
Po uporabi imam problem pri shranjevanju.

Torej, hmelj dodajam v košari, edino kar gre v pivino je irish moss in seveda usedline od pivine, filtra pred ventilom nimam...
Kaj in kako zdaj s plate chillejem?

Ga nabavim ali ne, je razlika pri hlajenju s cfc?
Moram dodati filter v lonec?

Hvala!
Tudi če ne daš v hopspiderja, ne bi smelo biti problemov. Jaz jih nimam. Samo naredi dober whirlpool pred pretakanjem (hlajenjem) v fermentor.

Jaz sem prej imel potopni hladilnik. Šlo je počasneje in porabil sem več vode. Kako je v primerjavi s CFC ne vem. MOraš pa pri ploščnem posebno pozornost nameniti čiščenju le-tega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: rookie