Oprema

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Ekspanzijska je, regulator tlaka je...
Je pa majhen in priročen.
Ta teden v akciji.
 

Priponke

  • 5236FF9F-9745-458A-8E62-215CB26AD9EB.png
    5236FF9F-9745-458A-8E62-215CB26AD9EB.png
    1.021,7 KB · Ogledi: 319
  • Všeč mi je
Reactions: Pivopivec1

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Tak filter se ti bo zamašil po 3 sec, bolje pustit brez filtra ker (dobra) pumpa preživi precej več svinarije kot pa jo bo bilokateri filter.
 

mihec87

Pripravnik
10. feb 2016
31
4
8
Konzerva kitov bo počasi dovolj in bi rad prešel na all-grain..
Količinsko bom kuhal 10-20l batche(flaširano) ker že 20L se ne spije hitro(in imam raje 2x10l različnega)..
Plan je 1 posodni e-sistem z vgrajenim grelcem ter košaro z zrnjem in črpalko.
Ustavi se mi pri velikosti posode 10gal(cca 38L) ali 15gal(cca 57l), v premeru je med posodama cca 5cm razlike.
Nekako računam za grelec bo šlo tam 6cm višine(tisti ki imate grelce v posodi kako nizko lahko gre košara z zrnjem?) tako da bi imel pod košaro z zrnjem tam 6l oz 7l vode.. Kaka ideja/predlog iz izkušenj..?
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
Živjo!
Ti kar kuhaj 23L batche, pa povabi kolege, če si švoh pivec.
Jaz mam 50L lonec in 3,5kW grelec in pride prst od dna lonca.
Se mi super obnese, poglej slike pod moja oprema, slike.
 

rookie

Fizikalc
7. jul 2009
515
29
28
Bela krajina
https://www.electronic-star.si/Gospodinjstvo/Mali-gospodinjski-aparati/Priprava-domacega-piva/F-llhorn-pivovarna-sladu-kotel-za-kuhanje-30-litrov-LED-zaslon-merilec-casa-nerjavece-jeklo-304.html?listtype=search&searchparam=pivski kotel

Je kdo nabavil ta kotel? Študiram o tej opciji ali pa rabljen 50 l sod za vino z predelavo- grelec 2500 w. plus termostat. Kolk je pa računice z dodatno cirkulacijsko pumpo iz aliexpressa? Gre tukaj samo za priišparanjem s količino sladu ali gre pri tem tud za kaj več?

Poglej si moj sestav v moji opremi, mislim, da je boljši kot tale klarstein, ga pa res moraš sam naredit.
Pa vsaj 3,5kW grelec...
Btw, pumpa pride prav v vseh postopkih, vsaj pri meni.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Če misliš imet avtomatično regulacijo (termostat) potem je pumpa skoraj nujna, sploh pa obvezna pri električnih potopnih grelcih. Recimo že pri segrevanju vode se bo nad grelcem dvigala vroča (vrela) voda, drugje pa se bo (ob robu lonca ali pa pravokotno na ravnino ki predstavlja os grelca) počasneje segrevala, na dnu (pod grelcem) se pa sploh ne bo dokler ne gre cela količina v vretje. Zato rabiš črpalko da lahko ugotoviš koliko je "integralna" temperatura vode s tem da jo ves čas mešaš in ima v vseh točkah (približno) enako temperaturo.

Seveda lahko mešaš tudi na roke, samo potem je tudi termostat brez veze ker lahko grelec prižigaš in ugašaš tudi na roke ko mešaš in vidiš da si dosegel ustrezno temperaturo.
 

Thor

Zelenc'
17. jan 2018
24
3
3
Če misliš imet avtomatično regulacijo (termostat) potem je pumpa skoraj nujna, sploh pa obvezna pri električnih potopnih grelcih. Recimo že pri segrevanju vode se bo nad grelcem dvigala vroča (vrela) voda, drugje pa se bo (ob robu lonca ali pa pravokotno na ravnino ki predstavlja os grelca) počasneje segrevala, na dnu (pod grelcem) se pa sploh ne bo dokler ne gre cela količina v vretje. Zato rabiš črpalko da lahko ugotoviš koliko je "integralna" temperatura vode s tem da jo ves čas mešaš in ima v vseh točkah (približno) enako temperaturo.

Seveda lahko mešaš tudi na roke, samo potem je tudi termostat brez veze ker lahko grelec prižigaš in ugašaš tudi na roke ko mešaš in vidiš da si dosegel ustrezno temperaturo.

Mhm..vem da je to problem...že zdaj ko kuham v pasterizatoreju (pač zelenc hehhe) , sta temp na displayu in kontrolna temp enaki...ko pa drozgam, pa nimam pojma kolk je v resnici...kontrola mi kaže vedno 5-8 stopinj manj kot na displayu in pač pojačam temp na regulatorju. Nimam pojma a je to prav al ne. Mogoče je realno prenizka ali pa previsoka.
 

mihec87

Pripravnik
10. feb 2016
31
4
8
Živjo!
Ti kar kuhaj 23L batche, pa povabi kolege, če si švoh pivec.
Jaz mam 50L lonec in 3,5kW grelec in pride prst od dna lonca.
Se mi super obnese, poglej slike pod moja oprema, slike.

Če razmišljam verjetno ni narobe naredit 12L pivine v 50L posodi-dokler pivina pokrije grelec, pa upoštevat v kalkulaciji da pri vretju iz 50L lonca izhlapi več vode kot iz lonca manjšega premera. Ali sem kaj spregledal?
 
  • Všeč mi je
Reactions: rookie

ulaga

Zelenc'
14. avg 2014
20
0
1
ne gre ravno za pivovarsko opremo, ampak je malce povezano tudi s pivom :) ... mogoče ve kdo, s katero napravo merijo količino alkohola v izdihanem zraku policisti in če se da kaj podobnega dobiti, koliko stane?