Oprema

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Skratka, če bi se "lotil"... itq boš imel neko cloud-based bazo za vsakega userja, dostopna bo preko weba/telefona, in če bi ti bilo v interesu, bi lahko iz tega appa pošiljal podatke na nek HW. Torej če ti naredi API se mi priklopiš na krmilnik, mastno prodava zgodbo in se preseliva na bahame
grin1.gif


(zakaj vprašam: zaenkrat imam narejeno "lokalno" kontrolo za mashing, ker za app dejansko nimam časa, pripravljeno tudi pushanje podatkov na ThingSpeak (nisem še nalotal wifi modula, pa mam v kodi to podprto že neke 3 kuhe
rolleyes-1.gif
)
 

zoki

Pripravnik
23. sep 2007
264
5
18
Citat:
Uporabnik Odisej pravi:
Skratka, če bi se "lotil"... itq boš imel neko cloud-based bazo za vsakega userja, dostopna bo preko weba/telefona, in če bi ti bilo v interesu, bi lahko iz tega appa pošiljal podatke na nek HW. Torej če ti naredi API se mi priklopiš na krmilnik, mastno prodava zgodbo in se preseliva na bahame
grin1.gif


(zakaj vprašam: zaenkrat imam narejeno "lokalno" kontrolo za mashing, ker za app dejansko nimam časa, pripravljeno tudi pushanje podatkov na ThingSpeak (nisem še nalotal wifi modula, pa mam v kodi to podprto že neke 3 kuhe
rolleyes-1.gif
)
Vsekakor sem za kakšno takšno sodelovanje. Bom enkrat prišel na trke pa rečemo kakšno v živo
wink-1.gif
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Nope, ni težav. Edino luknjo za veho pazi, da bo "lepa" in okrogla, ker meni npr. malo mimo piha CO2 (ne tesni 100%). Potem pa mislim, da ne gre nikamor fermentacija, v bistvu je pa že mimo ....
 

N_touch

Zelenc'
20. maj 2008
22
0
1
Takole sem si pa jaz zastavil, je sicer še v izdelavi, v kratkem kuham testno saržo, da vidim kaj je potrebno popraviti.
2564671-IMG_2111.JPG
 

Priponke

  • 2564671-IMG_2111.JPG
    2564671-IMG_2111.JPG
    110,4 KB · Ogledi: 225

kadunnc

Pripravnik
1. avg 2007
868
15
18
Citat:
Uporabnik paulaner pravi:
meni je pa moj 30l fermentor ratal premajhen pa sem razmišljal da bi kot fermentor uporabil 60l inox sod za vino oz. sok ki ga imam doma.....sj material je isto kot recimo tale fermentor : https://pivovarium.si/si/inox/138-inox-fermentor-110l.html

tako da verjetno nebi smelo bit težav pri fermentaciji če ga predelam?

Razlika ni v materialu ampak v zvarih. Ti morajo biti gladki, da iih lahko ocistis, zato so pivski fermentorji precej drazji od vinskih.
Sploh ce si imel ze kis noter, bos tezko dobro ocistil...
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
N_touch, kako se ti pa pumpa spodaj obnese? Glede na to, da je najcenejša pri nas (in me zanima nakup) bi rad zvedel kakšno iz prve roke ...
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
jaz jo tudi mam in jo furam že dve leti....brez problema, edin mal je prehud pretok, se pa da zmontirat za par evrov frekvenčnik, da gre bl u izi.....sicer sem bral mal po hrvaških forumih da naj bi crkovale, ker imajo motor preblizu črpalke in se zaradi vročega medija ustvarja kondenz v motorju....nevem, meni dela na vseh temperaturah bp (trkam)
 

guliver

Pripravnik
18. feb 2016
573
0
16
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
jaz jo tudi mam in jo furam že dve leti....brez problema, edin mal je prehud pretok, se pa da zmontirat za par evrov frekvenčnik, da gre bl u izi.....sicer sem bral mal po hrvaških forumih da naj bi crkovale, ker imajo motor preblizu črpalke in se zaradi vročega medija ustvarja kondenz v motorju....nevem, meni dela na vseh temperaturah bp (trkam)

Vročega medija? A če sladicov kotel ali pa pivino v whirpool črpaš?
 

N_touch

Zelenc'
20. maj 2008
22
0
1
Še nisem sprobav, bom v prihodnih dneh.
Jaz sem na izpust montiral ventil, tako da reguliras pretok
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Nope, ni težav. Edino luknjo za veho pazi, da bo "lepa" in okrogla, ker meni npr. malo mimo piha CO2 (ne tesni 100%). Potem pa mislim, da ne gre nikamor fermentacija, v bistvu je pa že mimo ....

Jaz sem imel ta problem, ko sem vrtal luknje za veho v plastične pokrove od steklenih pletenk. Rešil sem ga tako, da ob vstavitvi vehe od zunaj zatisnem s takim "plastelinom", ki to ni. Neka masa, ki se uporablja tudi v vinogradništvu in verjetno še kje. Se ne posuši in jo lahko večkrat uporabiš. Kak je pa pravi izraz, pa ne vem. Meni je tast dal
smile-1.gif
 

Gucci

Pripravnik
16. avg 2008
126
1
18
Citat:
Uporabnik HafnerMa pravi:
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Nope, ni težav. Edino luknjo za veho pazi, da bo "lepa" in okrogla, ker meni npr. malo mimo piha CO2 (ne tesni 100%). Potem pa mislim, da ne gre nikamor fermentacija, v bistvu je pa že mimo ....

Jaz sem imel ta problem, ko sem vrtal luknje za veho v plastične pokrove od steklenih pletenk. Rešil sem ga tako, da ob vstavitvi vehe od zunaj zatisnem s takim "plastelinom", ki to ni. Neka masa, ki se uporablja tudi v vinogradništvu in verjetno še kje. Se ne posuši in jo lahko večkrat uporabiš. Kak je pa pravi izraz, pa ne vem. Meni je tast dal
smile-1.gif

Za te pletenke dobiš v trgovinah prav za to namenjene čepe, ki imajo že luknjo za veho. Zelo podobno temu samo, da je na sredini luknja in še manjši čepek. http://cdn.merkurimg.si/media/...2mm_353057_.jpg
 

HafnerMa

Fizikalc
17. okt 2016
825
44
28
Hvala! Moram se ustavit enkrat v taki trgovini. Ko sem bil v Merkurju, kjer sem pletenke s širokim vratom kupil, teh pokrovov niso imeli, tako da sem improviziral. Zdaj mi nekako služi in se mi zato ne mudi urejati
smile-1.gif
Bom pa definitivno ob priliki.
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Citat:
Uporabnik N_touch pravi:
Še nisem sprobav, bom v prihodnih dneh.
Jaz sem na izpust montiral ventil, tako da reguliras pretok

Sicer ne govorim iz prakse, ampak samo iz teorije, pazi da ne bo preveč vrtela v prazno, oz, da bo premalo pritoka....da jo ne skuriš
 

pocast

Pivovarski majstr
13. maj 2014
1.954
326
83
Citat:
Uporabnik guliver pravi:
Citat:
Uporabnik pocast pravi:
jaz jo tudi mam in jo furam že dve leti....brez problema, edin mal je prehud pretok, se pa da zmontirat za par evrov frekvenčnik, da gre bl u izi.....sicer sem bral mal po hrvaških forumih da naj bi crkovale, ker imajo motor preblizu črpalke in se zaradi vročega medija ustvarja kondenz v motorju....nevem, meni dela na vseh temperaturah bp (trkam)

Vročega medija? A če sladicov kotel ali pa pivino v whirpool črpaš?

Ja tako nekako, vse kar je recimo nad 70 st.C. Ozračje je pa hladno, pol pa kondenzira in se nabira na motorju, ker ni črpalka ločena od ohišja motorja...ampak pri meni ni teh težav za sedaj
 

Odisej

arhivar
Osebje foruma
Administrator
2. sep 2007
7.645
9
113
Alter.si
www.skodelica-s-sliko.com
Sem ravno pred nekje dvemi tedni pri sam-svoj-pivovar (trenutno jim page ne dela?) kupil tesnila za veho, pomoje bi perfektno pasalo, če bi zvrtal pol mm manjšo luknjo v pokrov in tole nabil čez. Jaz imam trenutno eno nabito v balon za vodo, je pasalo bolje kot sem lahko sploh upal.
smile-1.gif
 

koloid

Pripravnik
24. sep 2015
226
0
16
Bilo je že veliko napisanega o čiščenju bakra, vendar tale moj elektro grelec ima 2mm obloge od vodnega kmna. Poiskusil sem z citronsko kislino, ocetno kislino (kis), sodo bikarbono. Ne gre dol...spravlja me ob živce:). What to do?