Oporoka

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
A pa meja je 18 let
sprasujem se.gif


Ker ce je mogoce bi blo dost boljse tm po 27 letu ko te razni Bmw M3 ji za 70-100k eurou minejo.....samo naglas razmisljam
smile-1.gif
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Hm a si siguren da po 27, ker mene nekaj cez 30 se zmer mika kaksen M3 ipd.b
cheer.gif
 
Nazadnje urejeno:

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
ze....sej lepo..ampak te mika...ves pa da zato ne bos stanovanja prodal...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Ja itak, to se strinjam. Je pa res da se mi 18 zdi malo premlado za razpolaganje z večjo vsoto denarja. Mogoče res 21.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ena iz resničnega življenja: starša sta prepisala stanovanje z darilno pogodbo na sina (tu sploh ni važno ali je mladoleten ali ne); ta se je čez kako leto smrtno ponesrečil. Na dedovanju sta bila starša edina dediča (v drugem dednem redu) in sta plačala takso ter davek od dedovanja:

Drugi dedni red (starši, bratje, sestre in njihovi potomci):

do 10.000 €: 5 %;
nad 10.000 € do 50.000 €: 500 € + 6 % za del nad 10.000 €;
nad 50.000 € do 100.000 €: 2.900 € + 7 % za del nad 50.000 €;
nad 100.000 € do 200.000 €: 6.400 € + 8 % za del nad 100.000 €;
nad 200.000 € do 300.000 €: 14.400 € + 10 % za del nad 200.000 €;
nad 300.000 € do 400.000 €: 24.400 € + 12 % za del nad 300.000 €;
nad 400.000 €: 36.400 € + 14 % za del nad 400.000 €.

Jaz bi vsekakor zadevo še enkrat dobro premislil. Naj se ne sliši (bere) kot piz.unsko do lastnih otrok, ampak zakaj bi sebe obremenjeval v njihovo korist, če sem še pri polnem zdravju (in zavesti). Itak če razumem bosta edina dediča (bivša žena tu vsekakor odpade). Pa če se ne bosta normalno dogovorila za razdelitev (da bi en drugega "izplačal" - ker verjetno ne bosta večno skupaj v stanovanju) bosta vsak do 1/2 solastnika. Pa kot je napisal en prej: če boš mrtev, te bo prav en ku.c brigalo, ali se tvoja bivša poizkuša okoristit s tvojim stanovanjem, ker tudi božji zakoni in vera v posmrtno življenje nas učijo, da je treba vse odpuščat.
wink-1.gif

Če pa gre za to, da ti to stanovanje itak hodi viška, ga prodaj, denar naloži v njuno šolanje (ustanovi fond pri zaupanja vrednem odvetniku ali notarju) oz. ga sprosti po njunem XY rojstnem dnevu.
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
pa v oporoki popiši vse "trebovanje" v stanovanju...itd...

ker baba lah tud proda kako sedezno za sprot itd...
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Se strinjam.
Povrh vsega pa Guinness brezveze paničari. Ne bo še kmalu umrl. Ljudje, ki se ne morejo poravnati z drugimi in jim odpustiti njihovih napak v preteklosti, se običajno kar dolgo mučijo, preden zapustijo ta svet. Tako mi vsaj pravi medicinsko osebje, ki dela na takih oddelkih in župniki, ki imajo tudi precej takih stikov.
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Se strinjam.
Povrh vsega pa Guinness brezveze paničari. Ne bo še kmalu umrl. Ljudje, ki se ne morejo poravnati z drugimi in jim odpustiti njihovih napak v preteklosti, se običajno kar dolgo mučijo, preden zapustijo ta svet. Tako mi vsaj pravi medicinsko osebje, ki dela na takih oddelkih in župniki, ki imajo tudi precej takih stikov.

Hehe, sem vse odpustil nič bat me ne bo to žrlo. Ne bom razpravljal tukaj o temu, problem je pač, da je na žalost mati od otroka (po mojem mnenju) še malo nedorasla resničnemu življenju in dopuščam možnost da bi denar sfrčkala za nepomembne stvari... žal.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:
To pa ni res- iz nebes gledaš in te srce boli za zemeljske zadeve.
evil.gif

Že to, da prideš v nebesa pogojuje, da si vzoren in bogaboječ katolik. In kot sem zapisal gori, to vključuje tudi brezmejno in brezpogojno odpuščanje!
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Citat:
Uporabnik Gatto pravi:To pa ni res- iz nebes gledaš in te srce boli za zemeljske zadeve.
Če bi se z nebes moral ukvarjati z zemeljskim sranjem, potem nebesa niso nebesa. Mogoče imajo ta pogled montiran v peklu.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.152
4.599
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:Hehe, sem vse odpustil nič bat me ne bo to žrlo. Ne bom razpravljal tukaj o temu, problem je pač, da je na žalost mati od otroka (po mojem mnenju) še malo nedorasla resničnemu življenju in dopuščam možnost da bi denar sfrčkala za nepomembne stvari... žal.
Ne skrbi, ne bo te še pobralo. Oporoko lahko narediš, da ona brez CSD-ja s stanovanjem ne bo mogla veliko ti lahko potrdim iz osebne izkušnje, ko sem moral na CSD pridobiti odobritev, da lahko prodam certifikacijske delnice od otroka, ko je bila objavljena prevzemna ponudba. Še to so težko odobrili, čeprav nisva ločena in razen minimalnega otroškega odatka nismo nikoli nič fehtarili po CSD. Vemo tudi, kaj si lahko mali (mikro) delničar začne z vrednostnimi papirji, če ne sprejme prevzemne ponudbe.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
Še eno hipotetično vprašanje. Če danes prepiše, je to to. Je vse od teh dveh (če sem prav prebrala) otrok.

Scenarij B: čeprav se ti zdi še tako nerealen v momentu. Kaj če se na novo poročiš, ali pa pač narediš nekje še kakega otroka. Če danes napišeš oporoko, jo še vseeno lahko spremeniš. in gre na tri dele - tri otroke če hočeš. To je tudi, če ne bi hotel novi ženi nič pustiti. Ampak, kaj pa če te ta ne bi ob živce spravila in bi lepo imel novo familijo, ki bi seveda lepo lahko po tvoji smrti živela v tem stanovanju, trenutna otroka seveda dobita svoj delež, se jih izplača, premoženje v celoti drugače porazdeli, da lahko stanovanje ostane novi družini. v primeru prepisa, ju lahko skrbnik ali tvoja "stara" otroka mirne duše ven vržeta. Bi ti to bilo v interesu?

Hočem reči, lahko da te v križu štiha, ampak mrtev še nisi.
 

ggg

Fizikalc
8. avg 2007
5.698
4
36
Citat:
Uporabnik Pepe pravi:
Se strinjam.
Povrh vsega pa Guinness brezveze paničari. Ne bo še kmalu umrl.

ne-ne-1.gif


Guinness je ze v srednjih letih, in se ze pocasi zacenja sezona kapi in infarktov, nazadnje je njegovega kolega quattra pobralo od danes na jutri, ne dosti starejsega. To, da je panicen je samo se slabse, ampak si bomo pomagali.
smile-1.gif
 

skala

Majstr
27. feb 2013
10.089
346
83
Kamnje
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
Še eno hipotetično vprašanje. Če danes prepiše, je to to. Je vse od teh dveh (če sem prav prebrala) otrok.

Scenarij B: čeprav se ti zdi še tako nerealen v momentu. Kaj če se na novo poročiš, ali pa pač narediš nekje še kakega otroka. Če danes napišeš oporoko, jo še vseeno lahko spremeniš. in gre na tri dele - tri otroke če hočeš. To je tudi, če ne bi hotel novi ženi nič pustiti. Ampak, kaj pa če te ta ne bi ob živce spravila in bi lepo imel novo familijo, ki bi seveda lepo lahko po tvoji smrti živela v tem stanovanju, trenutna otroka seveda dobita svoj delež, se jih izplača, premoženje v celoti drugače porazdeli, da lahko stanovanje ostane novi družini. v primeru prepisa, ju lahko skrbnik ali tvoja "stara" otroka mirne duše ven vržeta. Bi ti to bilo v interesu?

Hočem reči, lahko da te v križu štiha, ampak mrtev še nisi.
oporoko lahko kadarkoli spremeniš. velja zadnja napisana (datum) če nima datuma pa ne vem...
aja ča tudi če je ne spreminja in naredi še enega otroka bo tistemu otroku pripadal obvezni delež
 
Nazadnje urejeno:

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.223
5.241
113
mislila sem prepis nepremičnine na otroke danes - darilna pogodba, kot so nekateri zgoraj omenjali.

tretji dobi pa potem "samo" nujni delež. zakaj že? oporoka se pa lahko spreminja vse dokler ne umre in takratni situaciji, kot se mi zdi najbolj primerno. To sem hotela reči...
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.758
5.384
113
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Ja itak, to se strinjam. Je pa res da se mi 18 zdi malo premlado za razpolaganje z večjo vsoto denarja. Mogoče res 21.

ne-ne-1.gif


Raje 27+...... 21 pa tm te še vedno lahko kaka z muco zavrti okol prsta
wink-1.gif
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Jabe pravi:
mislila sem prepis nepremičnine na otroke danes - darilna pogodba, kot so nekateri zgoraj omenjali.

tretji dobi pa potem "samo" nujni delež. zakaj že? oporoka se pa lahko spreminja vse dokler ne umre in takratni situaciji, kot se mi zdi najbolj primerno. To sem hotela reči...

Mislim... saj ne morem verjeti, kako ste ženske res zabite.

Avtor teme je izpostavil samo en problem: Kaj bo s stanovanjem, če umre.

Ampak ne. Ženske morate zadevo zakomplicirati do konca.:
"Kaj, če si ustvari novo družino'"
Po mojem si glede na izkušnjo s tem krvosesom tega ne bo želel.

In ne. Če prepiše stanovanje na otroka, tretji (ki si si ga zamislila ti) ne bo dobil nujnega deleža.

Saj ta svet je glede na vašo emancipacijo obsojen na propad.

ps

Ne razumem zabite ženske, ki zaparkira celo ulico in ima registrsko tablico po naročilu. Na njej pa piše "Urša".
stupid-1.gif