Oporoka

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Kaj si ne boš kakšne poiskal, ki te bo pripravila do prepisa stanovanja?
smile-1.gif

ko se človk enkrat opeče
crazy1.gif

"če te kača piči, se še zvite palce bojiš"

Sigurno mu bo pa lažje z drugo "kačo", kot pa sam. Če ne prej, pa na stara leta
wink-1.gif
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Želim vse prenesti otrokom seveda, ampak fora je v tem da ne bi rad, v primeru da se meni kaj zgodi, da bi bivša prišla v stanovanje in tam živela, ker si res ne zasluzi nič več kot je že dobila.

Torej naj mala otroka sama živita v stanovanju? A te je tvoje sovraštvo zaneslo v nerazsodnost?
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Želim vse prenesti otrokom seveda, ampak fora je v tem da ne bi rad, v primeru da se meni kaj zgodi, da bi bivša prišla v stanovanje in tam živela, ker si res ne zasluzi nič več kot je že dobila.

Torej naj mala otroka sama živita v stanovanju? A te je tvoje sovraštvo zaneslo v nerazsodnost?

Ne sodi o stvareh, ki jih ne poznaš. stanovanje bo itak od otrok + vse kar sem in bom ustvaril. Samo ne bi rad, da ona živi v tem stanovanju, ker nima stanovanjskega problema in ne bi rad da razpolaga še z mojim stanovanjem in tam počne pizdarije.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Želim vse prenesti otrokom seveda, ampak fora je v tem da ne bi rad, v primeru da se meni kaj zgodi, da bi bivša prišla v stanovanje in tam živela, ker si res ne zasluzi nič več kot je že dobila.

Torej naj mala otroka sama živita v stanovanju? A te je tvoje sovraštvo zaneslo v nerazsodnost?

Ne sodi o stvareh, ki jih ne poznaš. stanovanje bo itak od otrok + vse kar sem in bom ustvaril. Samo ne bi rad, da ona živi v tem stanovanju, ker nima stanovanjskega problema in ne bi rad da razpolaga še z mojim stanovanjem in tam počne pizdarije.

Samo razloži mi, kako naj dva mladoletna otroka živita sama v stanovanju? Naj se ponoči skrbnik spoka?
Pa če boš mrtev, ti bo itak vseeno.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.148
4.593
113
Pa še kdo bo skrbel za stanovanje in plačeval stroške, dokler sta otroka brez svojih prihodkov...
 

Guinness

Guru
2. jul 2008
3.970
2.687
113
Otroka nimata stanovanjskega problema ker zivita 3/4 casa pri mami. stanovanje bo seveda njuno ampak ne bi rad da ona razpolaga z dvema stanovanjema ce se meni kaj zgodi.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ustanovi služnost na stanovanju neki osebi za določen čas in sicer do polnoletnosti otrok, npr. nekemu sorodniku, ki bo not free, le stroške bo plačeval, pa do polnoletnosti nihče ne bo mogel vstopiti v stanovanje, razen 2x letno
smile-1.gif
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.246
1.886
113
Citat:
Uporabnik Mare2 pravi:
Ne tako govort čez ženske. Nekatere so pa čisto v redu.
nahrung002.gif

En star pregovor: Baba je baba, tud najboljša je slaba...

Mal heca mora bit, da me ne bo kdo napadel
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Numy pravi:
Citat:
Uporabnik Guinness pravi:
Želim vse prenesti otrokom seveda, ampak fora je v tem da ne bi rad, v primeru da se meni kaj zgodi, da bi bivša prišla v stanovanje in tam živela, ker si res ne zasluzi nič več kot je že dobila.

Torej naj mala otroka sama živita v stanovanju? A te je tvoje sovraštvo zaneslo v nerazsodnost?

Ga čisto razumem. Bivša ima stanovanje, kjer živi z otrokoma.
On je ustvaril stanovanje, kjer ni sodelovala bivša in ne želi, da se ona okoristi npr. s prodajo tega stanovanja, ampak, da ostane otrokoma.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Skrbnik, ki bo ob polnoletnosti izstavil račun
smile-1.gif
Mislim, da se stanovanje lahko odda v najem brez soglasja CSD (nisem pa 100%). Torej, če mora dati soglasje CSD, bi bilo pa po mojem takole:

Najemnik bi plačeval stroške, najemnina pa naj bi šla na poseben račun otrok, s katerim bi lahko razpolagali po dopolnjeni polnoletnosti.
 

Mont

Fizikalc
19. avg 2014
3.193
2
36
Citat:
Uporabnik Snecer pravi:
Ustanovi služnost na stanovanju neki osebi za določen čas in sicer do polnoletnosti otrok, npr. nekemu sorodniku, ki bo not free, le stroške bo plačeval, pa do polnoletnosti nihče ne bo mogel vstopiti v stanovanje, razen 2x letno
smile-1.gif

Lahko pa prepiše na otroka (darilna pogodba, davka ni) in si zapiše pravico brezplačnega dosmrtnega bivanja. Jasno soglasje CSD (za prepis, ne služnost).

Torej:
- če umre, bivša nima nič s stanovanjem, razen, da je skrbnica otrok. Stanovanja ne more prodati oz. ga lahko s soglajem CSD, če se nakaže kupnina na posebaj za to odprt račun otrok, s katerim ona ne more razpolagati. Lahko pa otroka po dopolnjeni polnoletnosti.
- v tem primeru se izognejo taksi na dediščino nekje v višini 600 eur (zapuščinska razprava).
- če misli še živeti, se tudi v tem primeru izognejo kasnejšim dodatnim stroškom (takse na zapuščino),
- slaba stran tega pa je, da lahko otroci, ko pridejo v puberteto, "zabluzijo".
Potem poti nazaj ni, razen, če se tožari z otrokom in dokazuje nehvaležnost.

Biti pameten v teh stvareh ni lahko. Pa tudi obremenjujoče za zapustnika je. Je mnogo če-jev.

Vsekakor pa se mi zdi, da je bolje te zadeve urediti za čas življenja, kot da se dediči kregajo po sodiščih (se jih 80 %).

Pa pri dedovanju obstaja še "nujni delež".
Se pravi polovica dednega deleža.