Opel Grandland X vs BMW X4

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
A lahko prosim v to temo NE vlečete Azijcev, Francozev, Italijanov ... ? Je to tako težko? Verjamem, da je Mazda super, a je ne grem niti preizkusit. Mogoče bo to zvenelo super snobovsko in idiotsko, a ko se zvečer dobimo na špricerju pobje mojih let (večinoma smo privatniki), radi rečemo kakšno okoli avtomobilov. Za nas pač niso Mezde in podobni bonbončki. Eni izmed njih so res težki privatniki, drugi pa smo na ravni, da imamo na strani zgolj nekaj stotisočakov.

V mojem mestu imajo v salonu kar 4 GLC-je. Žal ne nudijo testnih voženj, dokler ni avto zaaran, ne vzamejo v odkup starejših avtomobilov, gospa na telefonu pa je delovala zelo vzvišena. Naslednji teden opravim testno vožnjo z X4, potem bom pa krepko premislil, ali vzamem BMW ali Mercedes Benz.

AvtoFun, dobra pripomba glede Lade Nive. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: koliko

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
Je kar zanimivo opazovat odzive lastnikeov "Nemcev" sploh kakih SUV, ki so odkartali 60-70+k€ za podobno velik avto, ko se vsedejo poleg v Mazdo.

Vse je kul, samo v Nemcu za 60-70 jurjev so notri stvari, ki jih pri mazdi pač ni. Poleg tega, po mojem mnenju, avte za 70 jurjev dosti kupujejo podjetniki in tam je v igri še kaj drugega kot pa kako kul je pol cenejša mazda, ko sedeš vanjo.
 

luka51

Guru
16. avg 2007
13.873
5.143
113
kak ste smešni eni :)
Ko ga pelješ je super in bi ga kupil. Ko zveš da je peugeot odpade :)
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.914
4.973
113
Čeprav sem Opelfarer si upam trdit da se tudi Mazda enako dobro, predvsem pa "dlje" pelje.
Je pa res da se pred starimi privatniki ne moreš po prisih trepljat kak uber wagen voziš.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fazer

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
A lahko prosim v to temo NE vlečete Azijcev, Francozev, Italijanov ... ? Je to tako težko? Verjamem, da je Mazda super, a je ne grem niti preizkusit. Mogoče bo to zvenelo super snobovsko in idiotsko, a ko se zvečer dobimo na špricerju pobje mojih let (večinoma smo privatniki), radi rečemo kakšno okoli avtomobilov. Za nas pač niso Mezde in podobni bonbončki. Eni izmed njih so res težki privatniki, drugi pa smo na ravni, da imamo na strani zgolj nekaj stotisočakov.

V mojem mestu imajo v salonu kar 4 GLC-je. Žal ne nudijo testnih voženj, dokler ni avto zaaran, ne vzamejo v odkup starejših avtomobilov, gospa na telefonu pa je delovala zelo vzvišena. Naslednji teden opravim testno vožnjo z X4, potem bom pa krepko premislil, ali vzamem BMW ali Mercedes Benz.

AvtoFun, dobra pripomba glede Lade Nive. :)[/]
Kaj ti pol Opel dela zraven v naslovu teme, če ti je štos se bahat za avtom ne se odlično vozit za zmeren denar in ostalo ponucat drugje? Meni je brezveze metad dodanih 30k v avto ali kupovat rablenga le zaradi značke. V sami opremi je tolk mal razlike razen picajzlarije, ki jo komot tudi v prid azijca obrneš.

Nabavi novo Teslo X P100D pa boš v lokalu glavni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Fazer

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Vse je kul, samo v Nemcu za 60-70 jurjev so notri stvari, ki jih pri mazdi pač ni. Poleg tega, po mojem mnenju, avte za 70 jurjev dosti kupujejo podjetniki in tam je v igri še kaj drugega kot pa kako kul je pol cenejša mazda, ko sedeš vanjo.
V bistvu je zadeva čisto enostavna.
Imaš ''odmike'', ki na eni strani sveto prepričani trdijo, kako so superiorni, ker so kupili ''Audija'' zapakiranega v škatlo od Škode za pol cene Audija, na drugi strani imaš spet ''odmike'', ki so sveto prepričani, da z nakupom BMWja (po možnosti še s plastičnim volanom in brez vsake opreme) lahko gledajo zviška na druge.
Kdo ima prav? Vsak za sebe, večina pa jih enostavno pogleda bančni račun, kaj si lahko privoščijo in nihove prioritete (npr. znamka je recimo pri nekaterih več vredna od opreme ali pa recimo varnost je več vredna od znamke), na podlagi tega izberejo voz, ki jim najbolj ustreza in to je to. Pa tudi, če je to naloadan VW za 60 jurjev ali pa BMW s platičnim volanom za 40 jurjev. Karikiram, da ne bo kdo živčnega fasal ;).
To govorim zato, ker sem si od 2007 - 2012 lastil A4ko s športnim podvozjem. Dobesedno žal mi ga je bilo peljati po naših cestah, tako trd je bil. Sicer se je mogoče držal ceste še bolje od BMW-ja, ki si ga trenutno lastim, ampak tista trdota. :nene:
Hm, nekako mi tole ne gre najbolj skupaj. Praviš, da ti je bila A4ka preveč trda (že takrat), sedaj pa gledaš X4, ki je praktično lojtrnik. Ti res predlagam, da si greš prej zadevo zapeljat, ker zna bit, da boš zelo razočaran. Razen, če se da dobit zračno vzmetenje, potem bo zgodba drugačna.
Se sam še živo spomnim nekaj let nazaj, ko sem šel za stranko preverit X6-ko. Smo se peljali po AC tam pri Brežicah (čisto nov asfalt), pa je bil avto kot lojtrnik. Čez en teden sem šel pa za drugo gledat XC60 in smo delali testno vožnjo skoraj po kolovozu, je pa avtomobil samo lebdel čez. Se je pa res zato nagibal v ovinku, kot pijanec, medtem ko je X6ka samo rezala ovinke.
Tako da, če ti je bil takratni Audi pretrd, bo verjetno res boljša izbira GLC, ne pa X4.
 

cizy

Fizikalc
21. jul 2007
6.976
64
48
A4 BB držal ceste boljše kot F30... dobra. Ta verjetno res zapali samo v družbi pijanih 70-letnikov.

Sicer pa GLC ali Q5 (ki je prevelik, čeprav je enak rang kot prvi...) z “luft” vzmetenjem, pa je to to...
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
A4 BB držal ceste boljše kot F30... dobra. Ta verjetno res zapali samo v družbi pijanih 70-letnikov.
:D:D:D Za šankom je vse možno ;).
Sicer pa A4-ka z S-Line podvozjem in 19-kami in osnovni F30 s 16-kami, pa ni več take razlike ;)...

Sicer pa GLC ali Q5 (ki je prevelik, čeprav je enak rang kot prvi...) z “luft” vzmetenjem, pa je to to...
Jup, sem pozabil prej pri GLCju napisat z zračnim vzmetenjem.
 

Generik

Guru
14. maj 2011
3.858
1.251
113
1. Popravi si senzorje!
2. Ko ti nekdo na rep stopi (beri proti japoncem) javkaš!
3. Kar vsi so isti, samo ene so dobili, druge še ne.

Disclaimer: v širši družini so sami francozi (pojma nimam kje izdelani) in en japonec narejen v Franciji (tako so mi strici povedali). ;)

Vsi so isti samo dobili jih niso... omg. Zbudi se. Saj sploh ne gre za onesnazevanje, temvec integriteto.. nacrtno, z vsem vedenjem in dodelanim nacrtom s atrani vodstva podjetja kako nategniti folk.
Da bo mera polna so evropske kupce obravnavali drugorazredno glede na ameriske. Pa se cel kup drugih zadev.

To so dejstva. Ti jim pa kar jej iz roke. Take imajo radi.

Edit: bmw pa MB ne paseta v zgornji opis. Da ne bo pomote.
Bi sam komot kaksnega mb / bmw imel.. ko bom velik pa imel primerne dohodke, da si privoscim avto za 60k in mi ne bo skoda tega denarja :)

Kar se tice pa japonskih avtov pa imam tudi marsikaj za povedat. Samo taki kreteni kot nemci pa res niso. Pac tako je.


Nazaj na temo: med tema dvema primerjanima... X4. Samo ne oskubljenega :p
 
Nazadnje urejeno:

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Mazda CX-5 je sicer pred kratkim v večini delov sveta, razen v Evropi dobila 2.5T motor z 250 PS. V Evropi zaenkrat še ne, zato je max. 2.5 benz brez turbo - 194 PS. Če nisi obremenjen z značko, best buy v tem razredu. Pa še za konkreten nadstrešek ostane, čez 35k ne prideš s top opremo vključno z AT in AWD seveda (po ceniku nekih 38). Ni neka lepotica (FL prve generacije od 2015 do 2017 mi je bil osebno najvšečnejši, trenutna optično izgleda precej manjša), ampak v primerjavi z X4 ali grandlandom po lepoti še vedno zmaga.
 

hermann

Guru
19. mar 2014
9.230
5.791
113
Tanova cx-5 je za pogledat čudna.Tanova 3 takisto. In ima analogne števce, zame osebno leta 2018 na meji kriminalnega dejanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

afroC

Majstr
6. jun 2009
2.771
351
83
Tablice ne sodijo v avto. Preveč odvračajo pozornost. Dokler avti ne bodo vozili povsem avtonomno, tablic nihče ne potrebuje.
 

roCkY

Majstr
2. sep 2007
2.469
352
83
Osebno mi je čudno stališče, da se apriori nekaj odpiše le zaradi imena. Če je servis 30 kilometrov dlje je recimo čisto korekten razlog.

Izgled je pač stvar osebne preference. Meni je zunaj še vedno malo čudna čeprav jo že nekaj časa vozim. Izgled vozila in značka na volanu mi je precej postranska stvar. Čeprav v primeru Mazde ima kar velike reference s strani nekaterih inštitucij z USA. Najbolj so mi še vedno nenavadni nekoliko široki blatniki glede na ostali del karoserije.. Mazdo sem sicer imel tam nekje pri koncu spiska, ko sem se lotil salon toura. Tako je prišla s precejšnjo skepsto na vrsto čisto na koncu, ko smo se pri parih drugih že konkretno za ceno pogajali.. Ampak prvo je hrbet rekel to je to. Zakaj mi niti ni čisto jasno ampak. In ostali fičri, ki so v opremi vključno z obdelsvo notranjosti so prepričali. Pač enmu nekaj paše drugmu nekj.

Nikakor ne vidim poante imeti v top 2 opla in X4. To sta dokaj različni vozili tudi glede na (potencialne) stroške vzdrževanja.