Opel Grandland X vs BMW X4

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.166
2.258
113
Sploh se ne gre primerjat Grandlanda z X4. Po mojem čisto drug svet. Če bi jaz bil na tvojem mestu bi kupil BMW. Če bi bil na svojem (ja itak sem) bi kupil Opelico, z razliko pa rezerviral nekaj hotelov za nekaj let naprej. Mogoče podaljšal plovilo za kak meter, whatever. Odločitev je povsem tvoja, kak lajf misliš še furat v tvoji zadnji četrtini življenja.

Ravno to sem hotel napisati, ne moreš primarjati BMW X4 in Opel Granlanda :D
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Kaj ga pa ni prepričalo, če ni skrivnost? Sam sem do sedaj imel 3jko 328i, ki pa ga bom raje dal sinu, saj menim, da je to avto za mladega človeka.

Nekako se prevec cinca na cesti, ni tistega pravega bmw-jevskega obcutka, od zadaj tudi pri cisto novem modelu niso najbolje porihtali vzmetenja in je za potnike, ki sedijo odzadaj voznja zelo neudobna, saj je dobesedno tako kot, da bi jahal konja, spredaj je se kar vredu.

Najbolje, da ga probas in se potem odlocis.

Drugace na Avto Aktivu dajo za probati brezplacno za 1 dan, ce se zmenis, za drugje ne vem kako je s testnimi voznjami.
 

Bakki33

Fizikalc
8. dec 2007
415
60
28
Meni je X3 neznansko grd. X4 pa cukrček, čeprav sta spredaj in znotraj na prednjih sedežih enaka. Ja, vsake oči imajo svojega malarja.

20d (190KM) je malce švoh, ampak spet s čim primerjaš (120KM v Oplu), avtomatik pa itak zakon...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.476
113
Za testno vožnjo so mi ponudili srebrnega, ki naj bi bil podobno opremljen kot beli. Belega imajo v Mb. "Da se izognemo morebitnim težavam in nepotrebnim stroškom dobave." Dobro, razumem, ampak jaz imam resen namen kupiti avto za 40 tisočakov, ki bi ga drug teden tudi zaaral.

Q3 se mi zdijo jajca, Q5 pa mi je prevelik. Poleg tega sem imel v življenju že dovolj audijev. Žal.

če si imel do zdaj avdije, pol bmw, opel ni primerljiv z avdijom in znaš bit razočaran
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Dobr se tole bere ja :D A radarski tempomat pa HUD se skrivata v kakšnem paketu ali kako je s tem? Iz fotografioj vidim, da radarski tempomat imaš, kako je pa s head-up displayem pa nebi vedel.

Prilagodljive LED luči so pa zakon zate in za nasproti vozeče :zmaga:

Motor je B47 kajne?

HUDa po fotkah sodeč nima. Je pa to za penzionista verjetno bolj uporabna zadeva kot radar. Zadnjič sem videl da ima M5 celo obratomer v HUDu :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Zgaga

Guru
25. jul 2007
10.398
4.395
113
49
Na sončni strani ALP
Kako pa paše v to kategorijo kakšen volvo XC 40/60?

Ker tako kot pravite, vsake oči... Men so X4/X6/GT na zunaj ogabni...
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Fazer

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Jaz sicer mislim, da je ultimativen avto zate Mercedes GLC.Dovolj mehak, udoben, izredno prijeten za daljše vožnje, dovolj prostoren (volan se ti dvigne, da lažje vamp ven in notri spraviš..:). Samo, če izbiraš med tema dvema, je to to, samo obvezno oba sprobaj. In tudi jaz bi raje X3, kot X4, samo imajo vsake oči svojega malarja.

Od kod si sedaj privlekel Micko? GLC je lep, škoda edino, da je coupe verzija izven mojega budgeta. Sicer bi mi bil super favorit. Rad bi malo bolj športnega SUV-ja, ki ga nima ravno vsak 2. Kaj pa Evoque? Na avto.net-u jih ne najdem. Ga ima pa moja soseda, zato se mi zdi malce "babji" avto. :)

Mah, bolj se bom zapletal, slabše bo. Če mi bo BMW ugajal, ga bom vzel. Nad 45 tisoč pa ne grem. Nekaj pa mi mora tudi ostati, da me ne bodo kdaj tuja vrata po nogah tepla in da si bom nekoč lahko brez skrbi privoščil Dom (ali bog ne daj kakšno zdravljenje, če bi prišlo do tega), brez da bi moral paziti na vsak cent.
 

B81

22. jul 2007
34.542
8.986
113
Glede na statusni simbol, ki se dobi z bmw avtom, je brezveze primerjat z ostalimi avti, razen v isti druzini, opla ne bi niti gledal.

Na tvojem mestu bi poiskal enega, ki ima cimvec opreme za udobno voznjo, avtomat je itak obvezna oprema in toj to.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Tole bi še povedal: Šel sem na testno vožnjo z Audijem Q3. Imeli so ga razstavljenega, zato sem ga vzel za tisto urico. To je tak JAJC od avta, da človek ne more verjeti. Že ko sem sedel vanj, sem se zgolj križal. Obup. :bonk:

Grandlander je proti njemu majka.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Nekako se prevec cinca na cesti, ni tistega pravega bmw-jevskega obcutka, od zadaj tudi pri cisto novem modelu niso najbolje porihtali vzmetenja in je za potnike, ki sedijo odzadaj voznja zelo neudobna, saj je dobesedno tako kot, da bi jahal konja, spredaj je se kar vredu.

Najbolje, da ga probas in se potem odlocis.

Drugace na Avto Aktivu dajo za probati brezplacno za 1 dan, ce se zmenis, za drugje ne vem kako je s testnimi voznjami.

Z Grandlandom X npr. ležečih policajev ali tirnic sploh nisem čutil. Cuknil je presenetljivo dobro, nad 140 km/h pa ga je začelo že opazno pobirati, skozi ovinke ni šel primerljivo z BMW-jem, vseeno pa za avto za 22 tisoč zelo dobro. Ga ne favoriziram, zgolj navajam svoje občutke.

To govorim zato, ker sem si od 2007 - 2012 lastil A4ko s športnim podvozjem. Dobesedno žal mi ga je bilo peljati po naših cestah, tako trd je bil. Sicer se je mogoče držal ceste še bolje od BMW-ja, ki si ga trenutno lastim, ampak tista trdota. :nene:

Od SUV-ja bi pričakoval, da bo "plaval" po cesti.

Še tole moram omeniti. Avto mora pasati v garažo. 3jka gre lepo notri, čeprav sem jo nekajkrat lepo podrsal. :) Še 10 tisočakov za nadstrešek pa ne mislim dajati. Že tako sem moral razbiti zelo debelo betonsko steno, da sem lahko sedel vanj. :)