Opel Grandland X vs BMW X4

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.951
5.026
113
10k za nadstrešek... adijo pamet. Če si zadovoljen z lesom si z lahkoto pod 3k. Če je pocinkan, in na strehi pravo steklo, ne sme prit 10. Jaz sem dal za 2 avta 2,5k. Edino, pač lesen je, kritina tegula, če ti to ni ovira.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Janez40, ubijaš me. :)

Tole je pr0n!

No, kaj sem ti rekel ;) + za to, da si pogledal mimo Coupe verzije tudi.

Če imaš raje mehko podvozje/vzmetenje, svetujem, da GLC vzameš s 18" platišči in ne z AMG line paketom. Drugače je malo trši. Sam vozim sicer na 20", pa mi ni neudoben. Če pa vzameš zračno vzmetenje, boš pa vriskal, ker je to potem vožnja po oblačku.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pacek (kot na novo pravijo uporabnikom na Alter-ju). :)

Hud je, nimam kaj.

Kako je pa kaj z avtomatik lag-om? Ko sem nazadnje vozil ta motor v C-klasi, je potreboval kar nekaj časa, da je skočil in mi ni bil niti najmanj všeč.

Kje jih pa prodajajo? Najbližje sta mi Novo mesto ali Celje od "večjih" mest.
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Pacek (kot na novo pravijo uporabnikom na Alter-ju). :)

Hud je, nimam kaj.

Kako je pa kaj z avtomatik lag-om? Ko sem nazadnje vozil ta motor v C-klasi, je potreboval kar nekaj časa, da je skočil in mi ni bil niti najmanj všeč.

Odvisno kaj si vozil. V GLC je 9 stopenjski avtomatik. Jaz ga imam v kombinaciji z 205KM dizlom. Za menjalnik komaj veš, da je tam, vleče dobro, je pa res, da včasih rabi malo, da se spomni potegnit, ampak to je v Comfort načinu. Imaš še Sport in Sport+, kjer menja hitreje in tudi kasneje, da ima vedno nekaj obratov več in temu primerno hitreje reagira. Pri bencinarju je drugače in je meni manj všeč, saj se zaganja v obrate in zganja neko nepotrebno paniko.

Ima pa GLC 2 toni in sigurno teža vpliva na agilnost. Potrebno je vedeti, da je to SUV in naravnan je na avtoceste/potovanja. Skozi ovinke boš raje krivil kaj drugega verjetno.

Pojdi ga testirat. Na Autocommercu ti ga dajo kadarkoli v test.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Pacek (kot na novo pravijo uporabnikom na Alter-ju). :)

Hud je, nimam kaj.

Kako je pa kaj z avtomatik lag-om? Ko sem nazadnje vozil ta motor v C-klasi, je potreboval kar nekaj časa, da je skočil in mi ni bil niti najmanj všeč.

Kje jih pa prodajajo? Najbližje sta mi Novo mesto ali Celje od "večjih" mest.

Meni je bil izredno všeč z zračnim vzmetenjem (mislim, da je edini v tem razredu, ki ga ima). Pomaga pri športni vožnji, če želiš in noro pomaga pri udobju. Sam ga nisem vzel, ker mislim imeti avto dlje časa in berem, da z leti postane vzdrževanje tega vzmetenja draga zabava. Vsekakor preizkusi.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Hvala!

Nujno rabim še mere širine in dolžine obeh avtov.

MrDaco,
železen/alu nadstrešek s PVC kritino za vsaj 3 avtomobile za manj kot 10 jurijev? Pa govorimo za celotno konstrukcijo, ne zgolj za "podaljšek" hiše.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.447
4.546
113
Hvala!

Nujno rabim še mere širine in dolžine obeh avtov.

MrDaco,
železen/alu nadstrešek s PVC kritino za vsaj 3 avtomobile za manj kot 10 jurijev? Pa govorimo za celotno konstrukcijo, ne zgolj za "podaljšek" hiše.

2018-12-14_13-59-54.jpg
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Hvala!

Nujno rabim še mere širine in dolžine obeh avtov.

MrDaco,
železen/alu nadstrešek s PVC kritino za vsaj 3 avtomobile za manj kot 10 jurijev? Pa govorimo za celotno konstrukcijo, ne zgolj za "podaljšek" hiše.


Evo nas nadstresek, vse skupaj kar vidis na sliki (brez avtov) cca 10k€ mogoce malo vec.
 

Priponke

  • 13513C5A-CCEC-46DC-BA8A-3D94FA10EEC0.jpeg
    13513C5A-CCEC-46DC-BA8A-3D94FA10EEC0.jpeg
    3,9 MB · Ogledi: 382
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Nenasiten

Fizikalc
16. sep 2011
845
70
28
Pacek (kot na novo pravijo uporabnikom na Alter-ju). :)

Hud je, nimam kaj.

Kako je pa kaj z avtomatik lag-om? Ko sem nazadnje vozil ta motor v C-klasi, je potreboval kar nekaj časa, da je skočil in mi ni bil niti najmanj všeč.

Kje jih pa prodajajo? Najbližje sta mi Novo mesto ali Celje od "večjih" mest.

morš vedt, da je x4 tastar model - kar je sicer ok k je tanov grd kot svinja. pa tale "tvoj" je trd ko prasica, te bo zrukal celga na naših cestah.
pr glc pride kmalu prenova, bo dobil fukiš armaturo v stilu C. aktualni bo tko še mal cenejši. glc coupe je tut lep, aktivno vzmetenje ga itak zmaga.
drgač je pa hud še tanov Q3, pride čez kak mesec dva. sam je pač manjši. grandland x je sicer ok, sam pol raj poglej peugeot 3008, bolj fensi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: urby20

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
morš vedt, da je x4 tastar model - kar je sicer ok k je tanov grd kot svinja. pa tale "tvoj" je trd ko prasica, te bo zrukal celga na naših cestah.
pr glc pride kmalu prenova, bo dobil fukiš armaturo v stilu C. aktualni bo tko še mal cenejši. glc coupe je tut lep, aktivno vzmetenje ga itak zmaga.
drgač je pa hud še tanov Q3, pride čez kak mesec dva. sam je pač manjši. grandland x je sicer ok, sam pol raj poglej peugeot 3008, bolj fensi.

Tocno tako, x3/x4 sta trda za pop..., je sigurno vsak drug avto boljsi, kar se tice udobja in pa tudi kvalitete. BMW ni vec kar je bil, zal, pika.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Pobje, res hvala za vse odgovore.

To, da je x4 trd, mi ni čisto nič všeč. Očitno ga bo res treba peljati na testno vožnjo.

Koliko bi po vaše koštalo tole? Sicer bom širil dvorišče sosedovo stran, ki mu ne pripada, tak nadstrešek pa bi mi prišel zelo prav. Po tleh nekakšne tlakovce (ker bom naredil na zelenici), pred vhodom pa bom naštimal eno lato.
 

urby20

Majstr
14. jul 2010
3.031
316
83
Goriska
Ene 3-5k€ je hitro.

Sicer pa ne vem no, ce ima 45k€ za avto, ne vem zakaj potem tako gledas, koliko stane en nadstresek ;)
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
Odvisno od iznajdljivosti ampak pod 2 je pomoje neizvedljivo, 5 se mi zdi povsem dovolj, če ne kar preveč. Saj bolj simpl kot to ne gre :D
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.631
14.330
113
LoL, fifty shadey of gray :cheer:

Huh, ta sophisto gray je pa zelo zelo temno siva in seveda, da potem pride do tega efekta izjemno lepega čistega a takoj usranega temnega avta :aplauz:

Nice ride, tho :zmaga: