Oleovit

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
955
113
Pediater nam je pred kratkim svetoval, da naj bi se d vitamin kapljice priporočale otroku do konca drugega leta...
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38
Ali je možno v Sloveniji kupiti Oleovit D3 kapljice? Najdem samo bolj stare podatke.
 

dem

Fizikalc
4. avg 2011
1.931
13
38

To sem našel, vendar me je kar malo zapeklo ko sem ugotovil kakšna cena je v Avstriji...
grin1.gif
 

skorpy

organizatorka
18. jul 2007
7.801
0
36
40
Citat:
Uporabnik dem pravi:
Ali je možno v Sloveniji kupiti Oleovit D3 kapljice? Najdem samo bolj stare podatke.

Če še rabiš se mi javi na zs
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Citat:
Uporabnik Hanzi pravi:
Zanimivo da n nobenega podatka o pošiljatelju.....
Ker gre za črnega posrednika. En od ptujskih lekarnarjev jih tudi na črno prodaja pod pultom brez računa. Ne vem zakaj je ta zadeva tak prepovedana v Sloveniji.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
KSZ

Nama so svetovali kapljice BioGaia, češ da mali ne bo imel krčev.
Po enem tednu ugotavljava da kapljice niso OK, saj so krči vseeno.

Naj poskusimo z oleovitom?
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
BioGaia so probiotiki, torej bakterije, ki pomagajo pri prebavi in delovanju črevesja. Oleovit je D vitamin, druga verzija D vitamina je Plivit D3 - nekaterim Oleovit povzroča manj krčev kot Plivit, pri nekaterih je pa obratno. Skratka BioGaia nima veze z Oleovitom.
 

Chimay

Fizikalc
22. jul 2007
1.516
14
38
36
Dolenjska
Sem pozabil napisat - imamo BioGaia z vitaminom D3. To naj bi bilo namesto Plivit D3. Tako so mi rekli.
 

ptil

Pripravnik
11. jun 2012
364
15
18
E, to je potem nekaj novega, pri nas so bili še vedno samo probiotiki, brez vitamina D. Potem ti je dokaj vseeno, če itak pijete zaradi vitamina D - probaj pač Plivit ali Oleovit, mogoče bo kaj drugače.

(Sicer nepopularen odgovor je, da krči minejo, ko minejo oz. "dozori" prebavni sistem, in niso kapljice nič krive. Probajte striktno podirat kupčka po vsakem obroku, da ne ostane zraka v trebuhu, pa včasih pomaga "vozit kolo" z nogicami od otroka, medtem ko leži na hrbtu, malo pritisnit z njegovimi koleni v trebuh, isto zato da se znebi zraka.)
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.373
5.889
113
pri taščici
Jaz sem šel po porodu ponovno na del predporodnega tečaja kjer je prehrana obdelana. Ker na tečaju se nisva spomnila da bi kaj govorili o krčih. In tudi na ponovitvi niso kaj veliko povedali. Na moje vprašanje pa so rekli da neke zanesljive rešitve proti krčem ni. Nekateri jih nimajo, nekaterim se lahko blažijo, nekateri pa so imuni na vse "terapije" in diete okoli hrane matere in dojenčka.
Tako je bilo pri nas. Poba do treh mesecev da smo bili vsi vijolični včasih, pri punci nimava pojma kako izgledajo krči. In ja poba je tudi imel oleovit.
 

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.300
1.061
113
za krče blažit je zakon pojšterček polnjen s koščicami češenj, katerega pogreješ v mikrovalovni in mu ga daš na trebuh.... vedno pomagalo v trenutku..... vsaj nam no...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Če je to pomagalo, potem to niso bili krči. Sicer pa Oleovit ni proti krčem, ampak jih lahko povzroča.
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.330
955
113
Plivit D3 naj bi krče povzročal ker je na vodni osnovi. Oleovit pa so na arašidovem olju osnovani, pa naj ne bi povzročali krčev, je pa hudič če je otrok alergičen na arašide...
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Naš mali mora tudi jemat D3, imamo D3 od Plivita, pa ima krče. Vsaj mislim, da so krči - otroka imava komaj tretji dan doma, tak da se še "lovimo."
smile-1.gif

Sma naročila Oleovit in pa Antiflat, za vsak slučaj pa še Woodwards, ki jih je prilepil guardy.
Bomo videli, kako in kaj bo pomagalo...
 

ynos

Vremenko
18. jul 2007
24.273
3.687
113
davorinm.wordpress.com
Ponavadi krči niso tako zgodaj. Pa ko bodo krči boš res vedel, da nekaj ne štima. Mi smo imeli zapoznele kolike na prvem "družinskem" dopustu... Nepozabne prvomajske v Rovinju.
bonk.gif