Electronic4you, Majdič in nakup kompakta

matofill

Guru
18. sep 2008
3.673
732
113
Jaz pa povem, da so poden, sem jim poslal mail, jih 2 x klical, vsakič so rekli, da me pokličejo nazaj pa nikoli nič, poslal sem jih po 3 dneh še en mail .... NIČ.. Sedaj imam novi TV po še nižji ceni, kot je pri njih od petka že doma, od njih pa niti odgovora, do danes še ne, pa je bilo vprašanje samo je zaloga, lahko pridem z kešem in odnesem ......... Mene ne vidijo več niti ne slišijo !
 

xcape

Pripravnik
14. feb 2009
320
0
16
Tudi sam trenutno ne morem do onlineshopa, vse drugo google najde. Drgač pa delajo. Sem dobu ravno v petek fotiča od njih.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Electronics4you je vseeno neprimerno dražja od Nizozemske, tako da ne vidim zakaj bi naročeval iz Austrije, če pa lahko še malce višje pogledaš. Cene so smešne, poštnina 20€, trgovine pa neverjetno korektne. Sam imam pozitivne izkušnje s Foka.nl ter Cameranu.nl
 

brgo

Fizikalc
14. avg 2007
5.783
0
36
Milky way
V Electronics4you se odpelješ na izlet, pa te ne stane 20€. Pa v primeru uveljavljanja garancije ni posebnega problema.

Seveda pa imajo nizozemci včasih nore cene in je tudi vredno razmislit.
 

sergio

Fizikalc
21. jul 2007
2.557
34
48
41
Ljubljana
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Electronics4you je vseeno neprimerno dražja od Nizozemske, tako da ne vidim zakaj bi naročeval iz Austrije, če pa lahko še malce višje pogledaš. Cene so smešne, poštnina 20€, trgovine pa neverjetno korektne. Sam imam pozitivne izkušnje s Foka.nl ter Cameranu.nl

Kako vzames, jaz sem svoje foto zadeve dobil pri njih najceneje, tudi glede na cene foke....
 

Jarovit

Pripravnik
7. sep 2007
105
1
18
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Electronics4you je vseeno neprimerno dražja od Nizozemske, tako da ne vidim zakaj bi naročeval iz Austrije, če pa lahko še malce višje pogledaš. Cene so smešne, poštnina 20€, trgovine pa neverjetno korektne. Sam imam pozitivne izkušnje s Foka.nl ter Cameranu.nl

Sicer je mal off topic. Cameranu.nl ima res ugodne cene. Tam bi naročil ne DSLR z dvema objektivoma. Zanima me koliko pride kolikšna je poštnina.
 
Nazadnje urejeno:

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik sergio pravi:
Citat:
Uporabnik Pakul pravi:
Electronics4you je vseeno neprimerno dražja od Nizozemske, tako da ne vidim zakaj bi naročeval iz Austrije, če pa lahko še malce višje pogledaš. Cene so smešne, poštnina 20€, trgovine pa neverjetno korektne. Sam imam pozitivne izkušnje s Foka.nl ter Cameranu.nl

Kako vzames, jaz sem svoje foto zadeve dobil pri njih najceneje, tudi glede na cene foke....

Mogoče res ampak za moj komplet me je pri Cameranu prišel 400€ ceneje kot pri Electronics4you, pa približno 700€ - 800€ ceneje (mal sem že pozabil kakšne so bile cene) kot pri nas.
crazy1.gif
.
Poštnina je 20€ fiksna, ne glede na velikost paketa. Moj paket je imel mislim, da 7kg pa je bilo tudi 20€.

p.s.: z Nikonovo garancijo tudi v naših trgovinah nebi smel imeti nobenega problema
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
ja, s foko ima veliko ljudi dobre izkušnje sam kaj ko tale foka za angleščino še ni slišala...o smešno poceni robi pa ne pretiravaj, smešno poceni je pol cene, tega pa nea boš videl...na žalost, bi bilo pa fino, da bi bilo temu tako.
 

Pakul

Fizikalc
18. sep 2007
3.306
46
48
Citat:
Uporabnik stieber pravi:
ja, s foko ima veliko ljudi dobre izkušnje sam kaj ko tale foka za angleščino še ni slišala...o smešno poceni robi pa ne pretiravaj, smešno poceni je pol cene, tega pa nea boš videl...na žalost, bi bilo pa fino, da bi bilo temu tako.

Če sem natančen, kje sem napisal, smešno poceni? Poleg tega sem omenjal Cameranu, kjer so relativno domači z angleščino in zelo vestni pri odgovarjanju na bilokatera vprašanja preko mailov. In ja, mene bi komplet d700 + 24-70 takrat gor prišel 3050€ (sem pa vzel še brez davka), tukaj bi dal pa 3800 ali celo več... Sem na celem kompletu prišparal kreko čez 1000€ (gor sem vzel še sb-900 ter grip, komplet hoya filtorv in polno drobnarij..)...oz. takrat ko sem si izračune delal sem z nakupom v tujini ravno toliko "profitiral", da sem zraven lahko vzel še 85 1.4
grin1.gif
 

Jarovit

Pripravnik
7. sep 2007
105
1
18
Včeraj zvečer sem preko mejla kontaktiral Cameranu in danes zgodaj dopoldan dobil odgovor. Naročil sem Pentax k5, Pentax SMC DA 18-55mm F/3.5-5.6 AL WR , Pentax SMC DA 50-200mm F4.0-5.6 ED WR in kartico Sandisk 16 GB clas 10 ter prišparal najmanj 250 EUR. Če to ni ugodna cena potem ne vem kaj je. Če bodo tudi v bodoče (do zaključka kupčije) tako odzivni potem jim gre vsa pohvala.

EDIT
Aja pozabil sem omenit, da domače cene vsebuje cene aparata z objektivomo z 15 % popustom.
 
Nazadnje urejeno:

stieber

čebinar
1. sep 2007
17.258
3
36
Murgle
Ti kar kupuj v tujini, če so cene pač toliko ugodnejše. Nekateri pri nas bi radi orenk služili, res pa je, da narod v neko trgovino v ljubljani kar dere in očitno ni razloga, da bi cene nižali. Druga plat medalje je pa to, da so naši trgovci tudi odvisni od cen, ki jih postavlja proizvajalec...plus še nekaj - ko bo cro v eu, bo tam kar lepo večina predstavništev za 'balkan', kamor nas večina proizvajalcev tudi šteje...
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
0
36
ali obstajajo še kakšne take spletne trgovine, kot sta te dve nizozemski firmi in so tako ugodne ter prodajajo tudi drugo tehnično robo?

Trenutno ravno nabavljam iRobot Roomba. Electronics4you je zaenkrat najcenejša štacuna...
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
glede roombe imaš nižje v podforumu debato dolgo par strani. Kontaktiraj uporabnika @matofill, prodaja rabljene/obnovljene/sfrizirane roombe mislim, da za vredu cenu.
Jst morem sam še žensko prepričat:))