OLED TV

Car

POSTman
4. avg 2007
8.915
3.176
113
57
Planet zemlja
www.posta.si
Ce ti Avstrija ni predalec se zapelji po LG B5 65”, kateri je 999€ v mediamarktu trenutno (sem prilepil ze link zgoraj).

Ce pa mini led potem pa kaksen TCL C7K.

Gledam tale? Je ok?
 

urby20

Guru
14. jul 2010
3.414
501
113
Goriska

Priponke

  • IMG_4264.jpeg
    IMG_4264.jpeg
    422,1 KB · Ogledi: 52

urby20

Guru
14. jul 2010
3.414
501
113
Goriska
Bil sem v Big Bangu, TCL so mi odsvetovali.... Ponudili so mi kot best buy Hisense. Cena zelo podobna + na Mimovrste dobiš zraven še soundbar....
Hisense glej vsaj U8, ostalo je srot.

Je pa cena modela U8 cez 1k€ (cca 1200€) cene bi ti ga svetoval, ker tisto je pa res dober TV, U9 pa sploh samo tisti je pa se drazji.

edit:

U8Q je na mimovrste pod jurja.
 

delavec44

Guru
17. dec 2012
4.247
3.003
113
Hisense dela s paneli celo sranje znotraj iste oznake modela. Za US trg da bolj kvalitetne, za EU manj. In potem se sploh ne moreš zanesti na teste. Sem gledal u7q pro in če bi pri nas prodajali US verzijo, bi ga vzel. Tako dobiš pa pri nas 2x manj dimming con.

Naj se jebejo s tako prakso. Naj naredijo potem ločen model, da vidiš po oznaki kaj kupiš.

Kot so zgoraj rekli, pri nas je minimum u8 serija.

Se pa vidi pri Harvey Normanu recimo, ko imajo razstavljene 3 police Hisense in 3 modele TCL tv-jev kje jim je marža. Če imata oba isto končno ceno, si lahko misliš kateri je boljši.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
14.813
8.913
113
Samsung podobno. Za 90 serijo imeš recimo 55" navedel OLED, na 65 in 75 pa QD-OLED. V ameriki pa spet nekaj drugače.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
4.168
2.812
113
Ma niso rekli da je šrot... Rekli so, da imajo s TCL slab feed back, ostalo pa je dražje za primerljivo kvaliteto s Hisense. Ne vem, najbrž ga bom vzel.
Kot so ti pisali že drugi BB močno forsira določene znamke. Tako da jaz se res nebi odločal glede na info tamkajšnega svetovalca.
 

bpfc

Majstr
12. sep 2008
2.059
80
63
Bil sem v Big Bangu, TCL so mi odsvetovali.... Ponudili so mi kot best buy Hisense. Cena zelo podobna + na Mimovrste dobiš zraven še soundbar....
Ali sploh rabiš miniLED? Ali imaš zelo svetel prostor? Ta TCL ima zelo ozek kot gledanja. Tako, da če se bo gledalo tudi od strani, potem ni najboljša izbira.
Mislim, da bi bil zgoraj predlagani OLED za 999€ boljši nakup.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco
22. jul 2007
15.055
2.595
113
125
Po dolgem branju in spremljanju tem o LG OLED tv-jih, nisem imel cohones da bi ga tudi vzel in sem se odločil za malo cenejši miniLED od TCL
Slika in zvok sta odlična, kot gledanja iz kavča je za naše razmere, ker ne gledamo iz strani ok in ne vidim, da bi slika kaj izgubljala zaradi kota gledanja ostrino ali barvo zaradi VA panela.
Zaslon je mirror - gloosy in je potrebno malo privajanja glede na prejšnji mat tv.
Tv uporabljam kot "dumb TV" brez priklopa na wi-fi in prijavljanja v Google račun.
Malo se še lovim z nastavitvami, ker jih je toliko da ko nekaj prestaviš že vmes pozabiš kje in kaj si prestavil, če ni zadeva ok.
Skratka zaenkrat sem zadovoljen, edino me malo matra upcale pri Wii konzoli, čeprav sem že izklopil vso živo automatiko, hoče na vsake toliko časa spet nekaj popravljat sliko.
 
  • Všeč mi je
Reactions: luciano in Krop

Jado

SCANIA, na uro ziher 140
21. maj 2008
15.660
220
63
Kranj
TCL je čisto ok zadeva. Jaz imam svetel prostor, zato bo MINI LED zame hehe
 
22. jul 2007
15.055
2.595
113
125
Po dolgem branju in spremljanju tem o LG OLED tv-jih, nisem imel cohones da bi ga tudi vzel in sem se odločil za malo cenejši miniLED od TCL
Slika in zvok sta odlična, kot gledanja iz kavča je za naše razmere, ker ne gledamo iz strani ok in ne vidim, da bi slika kaj izgubljala zaradi kota gledanja ostrino ali barvo zaradi VA panela.
Zaslon je mirror - gloosy in je potrebno malo privajanja glede na prejšnji mat tv.
Tv uporabljam kot "dumb TV" brez priklopa na wi-fi in prijavljanja v Google račun.
Malo se še lovim z nastavitvami, ker jih je toliko da ko nekaj prestaviš že vmes pozabiš kje in kaj si prestavil, če ni zadeva ok.
Skratka zaenkrat sem zadovoljen, edino me malo matra upcale pri Wii konzoli, čeprav sem že izklopil vso živo automatiko, hoče na vsake toliko časa spet nekaj popravljat sliko.
Update: ko sem zamenjal hdmi kabel in adapter Wii deluje brez motečega spreminjanja resolucije :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: Krop in luciano

bpfc

Majstr
12. sep 2008
2.059
80
63
Kot so ti pisali že drugi BB močno forsira določene znamke. Tako da jaz se res nebi odločal glede na info tamkajšnega svetovalca.
Danes sem bil v BB v Kranju. Prva ugotovitev je bila, da že od lani sredi novembra nimajo LG OLEDov. Zanimal sem se za LG 65C5, ker ga nimajo so mi ponudili Sonyja, ali Hisense miniLED. Na vprašanje, zakaj nimajo LG OLEDov, sem na njihove odgovore dobil občutek, da niso zainteresirani za njihovo prodajo.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
19.871
11.304
113
MB
Danes sem bil v BB v Kranju. Prva ugotovitev je bila, da že od lani sredi novembra nimajo LG OLEDov. Zanimal sem se za LG 65C5, ker ga nimajo so mi ponudili Sonyja, ali Hisense miniLED. Na vprašanje, zakaj nimajo LG OLEDov, sem na njihove odgovore dobil občutek, da niso zainteresirani za njihovo prodajo.
kot sem ti pisal že večkrat, problem je v principalu.

natančneje na madžarskem.

lg za slovenijo ne ve da obstaja sploh. že za regijo jim je vseeno ker so to take številke da so v bilancah za vejico.

in točno to kar pišeš je identičen pojav vsako leto zadnjih 10 let.

ko regija doseže plane, ustavijo dobavo za to da nimajo drugo leto višjih planov.

na našem trgu se proda 100k tvjev na leto, od tega lg že lep čas ne pride čez 10 % deleža. zdaj si pa računaj kdo se bo ukvarjal s tem.
zato pa maš pol slovenske prevode menije z google translate in podobno.

razen letnega showcase-a novih modelov, pa še to ponavadi nekaj mesecev ko so že na policah, nimajo trgovci nič od lg-ja, ni sogovornika oz komunikacije.

tak da lepo da si videl s terena s prve roke stanje.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
19.871
11.304
113
MB
Kot so ti pisali že drugi BB močno forsira določene znamke. Tako da jaz se res nebi odločal glede na info tamkajšnega svetovalca.
določene = tisto kar imajo dejansko zalogo.

TCL je tu pač problematičen s tega vidika, da ni prisoten na trgu, distribucijo ima pa preko avtera.

to pa še nikoli ni delovalo ok, ko se določeni distributerji odločijo za ta način, brez pravega supporta znamke.

isto ko je probal bb sam z grundig-om.

al pa zdaj ko distributer ki ima v paleti blaupunkt poskuša polek budilk pa bt zvočnikov zdaj vpeljat na trg še tvje ... od tega kar so pol leta nazaj razlagali velikopotezno, sedaj že spoznavajo realnost.