OKvirji pa kar po starem

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.052
390
83
44
dolenska
katera območja na dolenjskem so kritična glede kraj in podobnega če bi človek želel met vikend v tistih koncih? (vse nižje od ivančne do meje)
ali pa raje - kje je v tistih koncih pametno met vikend?
Tm kjer češ met vinograd. Če misliš sam zidanco kupit in vinogradnikom težit zaradi škroplenja, kaljenje tvojega miru, mej,... potem ne kupuj na dolenjskem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

wd40

Guru
10. dec 2007
2.874
797
113
Pa glih v vinorodnih okoliših radi zbirajo stvari :)
Men so pred parimi mesci v zidanco udrl samo ni nč zmanjkalo, ker poskrbim, da nimajo kej vzet.
 

cappy

Guru
8. apr 2010
8.155
4.482
113
s tem nimam težav in lokalnih navad nimam namena spreminjat v primeru da bi imel vikend v tistih koncih. nisem pa iz kakšnega mesta tako da s takimi varjantami imam izkušnje.
bolj me skrbi da potem ni na vsake 2-3 leta vdrto noter ter pobrano kar je vrednega, pa tudi če je to samo manjša vrednost. pač ni ok filing.
 

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Sosed kriminalist mi je dobronamerno svetoval, naj se preveč ne izpostavljam v iskanju tatov, sicer obstaja verjetnost, da mi bodo okvirji vdrli v hišo, minimalno pa zastrupili psa. :eek:

Ne bom, obljubim! Sem že včeraj kupil novo kosilnico, tako da sem 400€ lažji. Hvala, okvirji! :oops1:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Sosed kriminalist mi je dobronamerno svetoval, naj se preveč ne izpostavljam v iskanju tatov, sicer obstaja verjetnost, da mi bodo okvirji vdrli v hišo, minimalno pa zastrupili psa. :eek:

Ne bom, obljubim! Sem že včeraj kupil novo kosilnico, tako da sem 400€ lažji. Hvala, okvirji! :oops1:
Povej sosedu da je pi.cka. Ce okol svoje bajte ne upa ciganov iskat ker lahk psa zastrupijo pol je cas da se prezaposli na upravno enoto.

Ne me je.bat.

lahk mi pa na ZS napises kdo to je pa mu bom sam to povedal
 
  • Všeč mi je
Reactions: Grestr

Runo

Guru
11. avg 2013
2.031
704
113
Mah, vredu je, pusti. Je prišel policaj, sva odšla do sadovnjaka, je pregledal zadevo in naredil, kar pač mora narediti.

So se pa morali kar konkretno namatrati, ker je bila kosilnica težka, oni so jo pa morali spraviti čez ograjo in jo odnesti skozi travnik ter hosto cca. 3 km daleč do njihovega "naselja".
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
Ja, sam ne more ti nekdo zaposlen na policiji govort da bols da nic ne naredis. Pa sem zelo pragmaticen in bi ti norda enako svetoval, sam ne ce bi bil moj sosed....nekje se tud pragmatizem konca...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Runo in Matey

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
A ni tko da pragmatizem sloni na idealistih? Dokler so eni...so tud drugi.
Torej ne moreš rect...ej jst sm pa samo 1/2 pragmatista.....al pa pragmatist sem samo v službenem času...

Al si al pa nisi...
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.673
6.228
113
ne ni tako. Bolj na kratko ti ne morem odgovorit.

Razlika je a svetujes neaktivnost kr enmu al pa sosedu...kar pomeni da tud teb cigoti po dvoriscu serjejo pa nic ne naredis
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.874
5.469
113
Danes slučajno naletel na ta text iz 2008...upam da del ki se nanaša na našo policijo ni resničen!

.
Ravnokar me je pretresla novica, da so trije Romi (zame so cigani, ker če jim lahko tako reče Jelinčič, potem jim lahko tudi jaz) posilili 12 letno deklico. Video si lahko ogledate tukaj.

Sam sem o ciganih na to temo pisal že 16.11.2006, in opozarjal ravno na take stvari, kot so se zgodile sedaj. Najbolj jezen pa sem na tiste posameznike, ki cigane zagovarjajo in zagovarjajo. Kljub temu, da mi Janševa vlada ni všeč, a so se ob dogodkih v Ambrusu vsaj malo postavili proti njim. A vseeno premalo!

16.11.2006 sem napisal:

Čeprav mi službene in ostale dolžnosti ne puščajo veliko časa, se čutim dolžnega, da na temo Romov napišem svojo zgodbo. V nadaljevanju jih bom imenoval cigani, ker tisti, ki jih bom omenjal niso vredni drugega imena. Ko berem dnevno časopisje in gledam televizijo, sem najbolj jezen na tiste pametne gospode, novinarje in ostale delomrzneže, ki v življenju še niso vzdignili več kot pet kil ali pa se morali za kaj sekirati, sedaj pa na veliko zagovarjajo cigane. Lahko je takim, ki še nikoli niso imeli opravka z njimi.

Pa naj začnem svojo zgodbo o njih, ki se je začela pred več kot tridesetimi leti, ko sem bil še otrok. Živim v majhni vasi po imenu Šentlovrenc. Ciganski tabor na Mali Loki je od moje vasi oddaljen približno tri kilometre. Še kot otrok se spomnim, kako so se cigani vedno pretepali v gostilni pri sosedu. Ker smo imeli eni izmed prvih telefon v vasi, je sosed vedno prišel k nam telefonirat na policijo. Že takrat so se najbrž policisti bali ciganov, saj so običajno prišli drugi dan narediti zapisnik.

Tudi v vaški trgovini so vedno kradli in nadlegovali ljudi. Spomnim se, ko sem bil star pet ali šest let in sem se s kolesom peljal mimo trgovine, kjer so bili ravno takrat cigani. Ker sem se jih iz zgoraj navedenih razlogov bal, sem na polno pritisnil na pedala, da bi se čim hitreje odpeljal mimo njih. Pa je nesreča hotela, da mi je ravno v tistem prišla hlačnica med zobnik in verigo. Ker nisem mogel naprej, sem se ustavil par metrov od njih, ti pa so vpili: “Tamal jajca ti bom odtrgal.” Tisti, ki jih zagovarjate, si predstavljajte, da bi en cigan vašemu šest let staremu otroku rekel kaj takega. Verjetno ni treba posebno poudarjati, kako sem bil takrat prestrašen.

Ko sem začel hoditi v prvi razred osnovne šole, smo imeli srečo, da v našem razredu ni bilo niti enega cigana. Je pa bil eden, mogoče celo dva, v drugem razredu. Četudi smo bili mi v prvem razredu, smo se jih zelo bali. Že takrat so v šolo nosili nože in nam grozili.
V tretjem razredu pa smo, na žalost, za sošolca dobili cigana Zvonka. Tretji razred sem obiskoval na Čatežu. Kmalu so se začela izsiljevanja. Rekel mi je: “Jutri mi prinesi jurja, če ne te bom pretepel.” In seveda sem ga zaradi strahu prinesel. Vsak dan mi je bilo težje iti v šolo, ker sem se bal izsiljevanja. Najbolj sem bil vesel, ko cigana Zvonka ni bilo v šolo. Od petega pa do osmega razreda, nisem imel v šoli težav z njimi, saj je do petega razreda redko kdo prišel. So se pa nadaljevali pretepi pri sosedu v gostilni.

Podobne so bile tudi bratove in sestrine zgodbe, ki sta mlajša od mene.

Naslednjih deset in več let sem imel mir pred njimi, vendar to ne pomeni, da so imeli mir tudi ostali. Vedno je bilo nekaj.
Pred desetimi leti sem odprl gostinski lokal, in na mojo nesrečo so po treh letih obratovanja začeli v lokal prihajati tudi cigani. Sprva po malem, nato pa počasi vedno več. Na koncu jih je prišlo že sto na večer. Nadlegovali in otipavali so ženske. Če jih je bilo veliko, so bili pogumni in so se tudi fizično spravili na kakega gosta. Ker nisem imel takrat pravih redarjev, ki bi se jih znali znebit, je lokal čez noč propadel.

Po parih letih životarjenja in hude finančne stiske, mi je nekako uspelo lokal spet spraviti na nivo, da je posloval z dobro nulo. Toda spet so začeli v moj lokal hoditi cigani, ter delati sranje. Enkrat se spomnim, da je eden za šankom grozil natakarju s pištolo. Menda je bil sošolec od mojega brata. Kasneje je na parkirišču ugrabil eno dekle in jo odpeljal v cigansko naselje. Si mislite kaj je to za punco staro okoli osemnajst let, da jo cigan na silo odpelje v ciganski tabor? Lahko bi navedel še številne podobne zgodbe.

Nato sem si rekel, da ne bom dopustil, da mi bo ta drhal spet vse uničila, saj sem se moral preveč truditi za svoj lokal. Redarjem sem naročil, da tiste, ki so kadarkoli v mojem lokalu naredili kaj narobe, da jih ne spustijo notri. Potem so se začele grožnje po telefonu, prihajali so mi na dom in grozili. Enkrat sem šel celo prijavit na policijo, vendar je stvar nekje obstala ali pa je nihče niti ni začel obravnavati.


Kasneje so mi jih redarji nekajkrat spustili v lokal in spet ista pesem. Edina rešitev je bila, da sem se sam postavil na vrata in, ko so prišli, sem jim povedal, da nimajo vstopa. Ker je sodelavec videl, da je stvar resna je poklical policijo. Preden je prišla policija so se cigani odpravili do svojih kombijev in se oborožili z sekirami, koli in biljard palicami. Izpred vrat se nisem umaknil, vendar ne zato, ker bi bil tak heroj, temveč zato, ker sem se toliko ustrašil, da se niti premakniti nisem mogel. Ne predstavljam si kako bi bilo, če te nekdo udari s sekiro.

Potem so prišli policisti, cigani pa so orodje hitro pospravili v svoje kombije. Policistka je prišla do mene in mi hotela dopovedati, da sem za vse kriv jaz, ker jih nisem spustil notri.

Čez štirinajst dni so spet prišli v še večjem številu. Kakih trideset jih je bilo. Ker sem jih pričakoval sem že prej zaprosil brata za pomoč. Postavila sva se na vrata in jim preprečila vstop. Situacija je bila skrajno napeta. Redarji se niso upali nič mešati zraven. Še sreča, da je bil v lokalu prijatelj od brata, ki nama je pomagal. Do pretepa ni prišlo, ker smo bili vsi previdni in se nihče ni upal nikogar konkretno udariti.

Spet so nekateri prišli s sekirami, koli, vendar udariti se ni upal nihče. Potem so prišli policisti. Cigani se sploh niso zmenili za njih. V pričo njih so mi grozili, da bodo ubili mene in vso mojo družino, zažgali hišo, minirali lokal,…

Čez teden, dva mi je uho prišlo, da mi menda policija pripravlja kazensko ovadbo, zaradi rasne diskriminacije. Nisem čisto verjel, ampak vseeno sem si rekel, da malo previdnosti ne škodi.

Ko sem imel naslednjič odprt lokal sem jih spustil notri, da si nebi še bolj otežil položaja zaradi kazenske ovadbe. Sem jih pa imel ves čas na očeh. In ko je eden od ciganov razbil kozarec, sem šel do njega in mu rekel naj zapusti lokal. Takoj jih je pet skočilo name. Ker sem imel še enega kolega in ker so cigani reve jih ni bilo težko obvladati.

Potem pa je prišla ena nedelja. Zjutraj sem brez skrbi vstal, nakar me kmalu pride v sobo poklicati mama, da me išče policija. Čisto policijske fore, da pridejo ob takem času, da je še večji šok in da sosedje vidijo. Grem dol in ta ista policistka mi lepo uradno pove, da sem osumljen kaznivega dejanja, po tem in tem členu, in da so mi prinesli vabilo, da pridem na zaslišanje. Če ne pridem, me bodo prisilno privedli. “Jebem ti” tako državo, ki poštene delovne ljudi “jebe”, ciganom pa daje podporo in jih ščiti.

Naslednji dan grem malo k odvetniku povprašat koliko je resna ta zadeva. Pove mi, da je možno tudi do dve leti zapora. Odločim se, da grem na zaslišanje. Po nekaj mesecih dobim obvestilo, da je tožilec zavrgel ovadbo. Bil pa sem zaradi tega par mesecev živčen.

Na zaslišanju sem hotel vedeti kdo me je ovadil, pa je rekla policistka, da je ona začela postopek po uradni dolžnosti. Pa jo vprašam, če bo začela tudi postopek proti ciganom, ker so mi grozili. Odgovorila mi je, da bodo to pa preganjali, če bom jaz dal zahtevek. Se pravi nismo enaki pred zakonom. Ciganom ni potrebno nič narediti, jaz pa bi moral dati zahtevek. Pred dvema mesecema sem bil na koncertu Mambo Kingsov v Dolah pri Litiji. Seveda ciganov cel kup. Pa mi je en smrkavec vseskozi kazal elektro šoker. Enkrat, ne dolgo nazaj, pa je en cigan šel proti meni z nožem.

Povejte zdaj vi meni, če se jaz lahko obrnem na Hanžka, da so mi kratene človekove pravice? Pa ne pišem to tukaj zaradi mene. Jaz se bom že nekako znašel. Če nebi imeli pištol, nožev, sekir, se jih ne bojim vseh skupaj, kar jih je v občini Trebnje. Boječa je ta golazen, zato morajo imeti pištole, nože in sekire. Meni tega ni treba.

Tole ne pišem zaradi sebe, da bi se komu smilil. Jaz bom to že rešil, nisem tako neumen. Pišem zato, ker se čutim dolžan to pisati, da pomagam drugim, ki so veliko hujše žrtve kot jaz. Sem prepričan, da so v šolah še vedno izsiljevanja, samo otroci si ne upajo to povedati staršem. Tako, kot se nisem upal povedati jaz. Pa še na tisoče je takih zgodb.

Novinarje pozivam naj pridejo še malo povprašati tiste ljudi, ki živijo v bližini ciganov. Kar boste izvedeli pomnožite z dva ali tri, pa boste prišli do realnega stanja. Ljudje so namreč prestrašeni in se ne upajo javno govoriti o tem.

Predlagam, da se nad Rome spravimo z vsemi možnimi pravnimi sredstvi. Gradbenemu inšpektoratu prijavljajmo črne gradnje. Verjetno obstaja tudi kakšen okoljevarstveni inšpektorat. Ta bi tudi imel veliko dela. Potem obstajajo Romi, ki imajo firme in sploh ne oddajajo davčnih napovedi, kar vem iz zanesljivih virov. Da ne govorim, da nimajo ustreznih tabel, poslovnih prostorov, izobrazbe,… Tudi policiji je treba prijavljati vožnje z neregistriranimi avtomobili, delovni inšpekciji delo na črno. Prijave se da enostavno vložiti, lahko tudi anonimno, preko spleta.

Če pa jih kakšna gospoda hoče za sosede, jih pa z veseljem damo!
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd in 8888