OKvirji pa kar po starem

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Kar se tiče (ne)strpnosti do drugačnih ljudi oz. do ljudi z drugim kulturnim ozadjem se je Biziju v zadnjem času izjemno poslabšalo, prav ne morem verjeti kaj to berem glede na vse poste v preteklih letih glede uvidevnosti in strpnosti oziroma tolerance do drugačnih pa čeprav družbi škodljivih drugačnih. Če bi bil nov uporabnik na tabli, bi se ga verjetno (seveda neupravičeno) okategoriziralo kot skrajnega desničarja, ksenofoba, nacista ali pa celo janšista. Je pa zanimivo, da ima tako mnenje zgolj in samo pri Ciganih, pri drugih s podobnimi vedenjskimi motnjami pa ne. Morda ima tu kaj veze možnost, da je zaradi bivanja na kočevskem koncu s Cigani imel že kaj opravka z drugimi pa ne.
Moj prijatelj je izjavil, da ni bil nikoli rasist, dokler ni živel pol leta v ZDA. :fredi: S Cigani imam kar nekaj izkušenj, zato o njih pišem, kar pač pišem. Ti pa nimaš osebnih izkušenj ne s Cigani in ne z recimo migranti in pišeš slabšalno samo na podlagi nepreverjenih novic in YT filmčkov.. :evil:
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.754
5.380
113
Jaz gledam čigana vsak dan na, šihtu....ko bom nekoč šel stran sem si obljubil da, stopim v kadrovsko in jih povprašam po zdravju!
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.527
14.130
113
Moj prijatelj je izjavil, da ni bil nikoli rasist, dokler ni živel pol leta v ZDA. :fredi: S Cigani imam kar nekaj izkušenj, zato o njih pišem, kar pač pišem.
Aha, moje predvidevanje je bilo torej pravilno. In zato tudi nergaš glede enih, ter podpiraš druge. Zabavno.

Ti pa nimaš osebnih izkušenj ne s Cigani in ne z recimo migranti in pišeš slabšalno samo na podlagi nepreverjenih novic in YT filmčkov.. :evil:
Kiks. Imam tako dobre kot slabe osebne izkušnje tako s Cigani kot z migranti & begunci. Preden zapišeš tako trditev bi lahko vsaj vprašal ali pa napisal da predvidevaš... In ne boš verjel od kod imam dobre izkušnje s Cigani - iz Kočevja. Neverjetno a resnično. Novo mesto je bila pa druga stvar...

Poleg tega pa imamo o Ciganih ter njihovem ciganskem obnašanju že pregovore (npr. "krade kot Cigan") in je žel v praksi skorajda več možnosti, da boš imel ob srečanju s Ciganom probleme in podobno se zdaj prijema ilegalnih migrantov iz BV in Afrike, ki za začetek delajo štalo in nam nepredstavljive stvari (zloraba otrok pri ilegalnemu in po možnosti nasilnemu prestopu državnih meja) nato pa s svojim neciviliziranim početjem nadaljujejo naprej na svoji poti do obljubljene dežele ali pa v njej (vlamljajo, kradejo, pretepajo, kdaj celo posiljujejo in morijo). Ja, niso vsi taki - enako kot niso vsi Cigani slabi ljudje - ampak je pa enostavno preveč takšnih, da bi osebno lahko toleriral tak način obravnave, kot ga vsiljuje (skrajno) leva stran.

Aja pa še to kar se YT filmčkov tiče in (nepreverjenih) novic - teh zadev je toliko, da se lahko brez problema pride do realne slike dogajanja če si le zmožen to sestavit. Ni vse nepreverjeno in fake, je pa tega res kar veliko in to tako na "pravični" levi kot tudi na "nacistični, fašistični in ksenofobni" desni. Morda ne boš verjel ampak tudi tebi bolj všečni liberalni levi mediji opisujejo stvari tako kot njim bolj odgovorja, dandanes je zelo malo objektivnega poročanja.

p.s. edit - dvojni typo
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N in Gavran

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.142
5.753
113
pri taščici
Mogoče so si pa sončna ocala postregli, glede na to da so bili na obali.
Itak da so si postregli, saj vidiš da ni nikjer nobenega prodajalca na slikah, ki bi jim postregel in prodal
 

Fonzl

Guru
5. sep 2007
6.757
4.904
113
Reveži še na dopustu delajo, namesto da bi se spočili in oddahnili.
So ko ljubljanski japiji, ki na jadranje vzamejo s sabo služben laptop...

Stresno tako življenje, vi se pa še norca delate.
 
  • Všeč mi je
Reactions: hermann in Kamele0N

piagolo

Guru
22. nov 2009
6.083
3.033
113
Naj si dajo dopovedat, da zaslužen dopust je tak, da se počiva. (no in kuje načrte za čas, ko se bo spet delovalo)
 

franZanton

Pripravnik
5. jul 2015
621
7
18
zavržene ovadbe zoper polnoletne storilce v letu 2019;
ODT KK: 536;
ODT NM: 915.
Število delovnih dni v letu 2019: 249.
536/249=2,1 na dan;
915/249=3,6 na dan.
 

vandrovec

Pripravnik
19. jan 2014
672
11
18
Jaz gledam čigana vsak dan na, šihtu....ko bom nekoč šel stran sem si obljubil da, stopim v kadrovsko in jih povprašam po zdravju!

Ta nekoč se lahko zgodi danes, jutri, lahko bi se včeraj.
Pošlje se tvojemu delodajalcu PrintSc tegale recimo.

Ali pa fotka službenega monitorja, ker idiot kot si, ne znaš narediti prej omenjene reči.

Zrihtamo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jest5

virtuoz

Fizikalc
20. jul 2007
873
80
28
Včeraj ponoči cigani zažgali 6, izgleda da svojih odsluženih avtov, pri njihivem šendtviškem taboru.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.147
5.568
113
Nazadnje urejeno: