okvara visokotlačne črpalke CP4

damo

Fizikalc
4. sep 2007
995
148
43
Iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da je avto 1km pted zaribanjem še vedno šel kot veverica. Še pohvalil sem ga ženi. Se pravi performance pade iz 100% na 0 v trenutku.
 
  • Žalosti me
Reactions: RoMeX

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da je avto 1km pted zaribanjem še vedno šel kot veverica. Še pohvalil sem ga ženi. Se pravi performance pade iz 100% na 0 v trenutku.
To je zato ker nisi uporabnik. Po #bibliji bi moral to že vsaj 20 jurejv prej zaznati. In takrat, saj veš, ko ti je baterija v ključu crknila in avto ni vžgal, vidiš takrat bi moral zamenjati pumpo. To je bila tvoja napaka. #biblija

PS: sem pa kar žalosten, da sem moral jaz kmet ta post napisati, saj kaže, da so pravi stručkoti odšli s forumov, saj niso dorasli “strokovnjakom” dr. YT in FB :(. Včasih si dobil res koristne informacije, sedaj pa je to kar je… #sad
 
Nazadnje urejeno:

Schime

Guru
22. nov 2008
1.819
638
113
Ni potrebno posebej pretiravati. Saj ni nobeden posebej omenjal tega, da bi to bila kaka biblija. Povezava sama je pa bolj, kot kak nasvet mišljena verjetno (s strani tistega, ki je link prilepil) z namenom prikaza v katerih avtomobilih se uporablja CP4 črpalka, kar je bilo to že večkrat postavljeno vprašanje v tej temi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: RoMeX

sad

Guru
24. avg 2007
20.498
9.200
113
Ja, jaz sem seznam iskal, sad je pa povsem popenil. Kar mirno :)

Če smem še eno pripombo. Kako lahko takšni strani karkoli verjameš?
To je isto kot če dr.YT ne bi zaupal operacije, ampak verjel bi mu pa za tiste čudežne tabletke, ki bodo vse rešile.
Sem napisal, da sem sam pri tisti kozlariji nehal brati, vi pa kakor želite.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndrejD

mr_

Guru
20. sep 2007
8.936
2.418
113
K imaš težave iščeš odgovore. Eni končajo celo v cerkvi npr. No, verjetno ne zaradi avtomoto problemov. :)
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
Dober post, jz nisem bral tega, sem samo poskrolal čez seznam kjer bi moral bit naveden moj. Ni ga. :)
kater avto imas, oznaka motorja 4 oz 3 crke so v prometni? ce je vag in ima bosch sobo vbrizga in ima potem bosch ecu motorni in cp4.1 pumpo, pika konec, in te ribajo pač
 

Hondi

Majstr
18. avg 2007
3.371
302
83
oznakq motorja?
cbbb, cbea, cffa, cffb, cfgb, clja
vse je bosch edc 17 cp14, s cp 4.1 crpalko
 

smrkec

Majstr
5. sep 2007
1.856
388
83
glej sliko
 

Priponke

  • renault.jpg
    renault.jpg
    1.010,5 KB · Ogledi: 198

B81

22. jul 2007
34.496
8.961
113
Nič, po servisiranju avta v renčah (menjava injektorjev na audiju 1.6 tdi, 124k km mogoce, uvozil je AHV, tako da...) se je napaka spet ponovila in mehanik pravi, da je vis.črpalka, da jo je slišal takoj, ko se je hotel peljat (avto sem mu dostavil dan prej). Je pa ob dodajanju plina avto "zadela kap" za sekundo ali dve, moč pade na nulo in se sliši neko tiktakanje... v tem tednu pride nova črpalka, če bo to to, drugače mora avto v dele, ker se več ne splača. Bi pa tale filter bil dobra preventivna stvar na motorju.
 
Nazadnje urejeno:

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.579
283
113
takole, pa je tudi mene doletela ta bosch pumpa. najprej smo ciljali na injektorje, pristali pa na bosch pumpi...

zdej bo treba menjava pumpe, skupnega voda in injektorjev....

jeba.
 
  • Žalosti me
Reactions: damo in Schime