Okvara alternatorja?

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
pravkar se mi je na Toyoti Avensis 1.6 VVTI (2001 letnik) pripetila nenavadna okvara. vozim po avtocesti, ko mi med pospesevanjem posveti lucka za akumulator (plus za rocno, ABS) spotoma pa so ugasnile luci (svetile so le se parkirne), dolge so svetile, ko sem jih priklopil. kmalu je ugasnil se radio, nehala je delati ventilacija, dobesedno zmrznil je tudi stevec in obratomer. avto je bil drugace se nornalno vozen nekaj casa, vendar pa se je kmalu zacelo dogajati, da ko ko sem pohodil plin je namesto pospesevanja avto zacel zavirati (kot da bi spustil gas) takrat sem prijkopil vse stiri smernike, a je avto zacel se bolj cukati.

na sreco je bil blizu tudi izvoz, tako da sem avto lahko varno ustavil in parkiral. avto potem ni vec vzgal. sumin prav, da gre za alternator? toliko da vem, kaj priblizno pricakovati na servisu (ki bo zaradi vleke verjetno se uradni
tongue-1.gif
)
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.059
5.750
113
blizu močvirne prestolnice
Meni se je to zgodilo pol meseca nazaj, sicer avto 2003 letnik, sem ga peljal k avtoštromarju, plačal 115€ in to je to, aja ni dal novega ampak ga je pošlihtal ( krtačke...). Škoda ker je noč, drugače bi se lahko zapeljal do štromarja, pa ugasniti ga ne bi smel.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.391
5.898
113
pri taščici
Zanima me kako dolgo si vozil po ac?
Ker nekako se mi zdi, da ti je altenator že prej odpovedal, sedaj si samo se akumulator spraznil.
Bo pa uradni najbrž res precej dražji kot kak kogovsek v dravljah s katerim imam dobre izkušnje pred leti
 

Dr_S

Pripravnik
22. avg 2007
898
6
18
Če imaš možnost oz se kar potrudi in avto zapelji do avtoelektričarja.
Okoli 100-150€ z delom vred...na servisu veliko več (400€+)
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.943
5.474
113
Kjerkol ze stoji.....odpeljes accu ga doma al pa pri kolegu napolnis.....za do stromarja bo zdrzu ce bos uporabnike omejil na minimum (no vent no radio parkirne....)
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.059
5.750
113
blizu močvirne prestolnice
Tako sem jaz naredil, najprej sem ga nafilal potem pa do štromarja, pa glih takrat ko je bil mraz, brez klime bre luči na koncu, kaj čmo, policajev ni bilo in to je vsa sreča.
 

Matko

pohodnik
18. jul 2007
5.562
690
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
Kjerkol ze stoji.....odpeljes accu ga doma al pa pri kolegu napolnis.....za do stromarja bo zdrzu ce bos uporabnike omejil na minimum (no vent no radio parkirne....)

tudi če kupiš novega (prodajajo se polni) se lahko pripelješ čez pol Slovenije, bo ceneje kot avtovleka
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.643
14.356
113
Spet tretja varianta je, da se odmontira alternator in se ga nese k avtoelektričarju oz. k nekomu, ki obnavlja alternatorje. Če bi pa avto že kamorkoli premikal z avtovleko bi pa jaz to naredil s pomočjo asistence, ki spada k zavarovanju, da se malce privarčuje na stroških...da bi jo sam plačeval bi bil kretenizem.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
pravkar se mi je na Toyoti Avensis 1.6 VVTI (2001 letnik) pripetila nenavadna okvara. vozim po avtocesti, ko mi med pospesevanjem posveti lucka za akumulator (plus za rocno, ABS) spotoma pa so ugasnile luci (svetile so le se parkirne), dolge so svetile, ko sem jih priklopil. kmalu je ugasnil se radio, nehala je delati ventilacija, dobesedno zmrznil je tudi stevec in obratomer. avto je bil drugace se nornalno vozen nekaj casa, vendar pa se je kmalu zacelo dogajati, da ko ko sem pohodil plin je namesto pospesevanja avto zacel zavirati (kot da bi spustil gas) takrat sem prijkopil vse stiri smernike, a je avto zacel se bolj cukati.

na sreco je bil blizu tudi izvoz, tako da sem avto lahko varno ustavil in parkiral. avto potem ni vec vzgal. sumin prav, da gre za alternator? toliko da vem, kaj priblizno pricakovati na servisu (ki bo zaradi vleke verjetno se uradni
tongue-1.gif
)

Podobno se je meni zgodilo v ponedeljek ... gremo v LJ na koncert in tik za Brezovico se mi prižge lučka za ABS, čez minutko pa ugasnejo še luči. Zavijem dol z AC, parkiram, dvignem havbo ... smrad (aha, pa je šla 1 faza
evil.gif


Zdej pa iščem kakšnega avtoelektričarja ... pozna kdo kakšnega dobrega?
wink-1.gif
 

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
40.943
5.474
113
S tabo se vozt mora bit pa živi dolgčas......takoj ko kaj zaropota veš kaj je narobe
tongue-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
pravkar se mi je na Toyoti Avensis 1.6 VVTI (2001 letnik) pripetila nenavadna okvara. vozim po avtocesti, ko mi med pospesevanjem posveti lucka za akumulator (plus za rocno, ABS) spotoma pa so ugasnile luci (svetile so le se parkirne), dolge so svetile, ko sem jih priklopil. kmalu je ugasnil se radio, nehala je delati ventilacija, dobesedno zmrznil je tudi stevec in obratomer. avto je bil drugace se nornalno vozen nekaj casa, vendar pa se je kmalu zacelo dogajati, da ko ko sem pohodil plin je namesto pospesevanja avto zacel zavirati (kot da bi spustil gas) takrat sem prijkopil vse stiri smernike, a je avto zacel se bolj cukati.

na sreco je bil blizu tudi izvoz, tako da sem avto lahko varno ustavil in parkiral. avto potem ni vec vzgal. sumin prav, da gre za alternator? toliko da vem, kaj priblizno pricakovati na servisu (ki bo zaradi vleke verjetno se uradni
tongue-1.gif
)

Podobno se je meni zgodilo v ponedeljek ... gremo v LJ na koncert in tik za Brezovico se mi prižge lučka za ABS, čez minutko pa ugasnejo še luči. Zavijem dol z AC, parkiram, dvignem havbo ... smrad (aha, pa je šla 1 faza
evil.gif


Zdej pa iščem kakšnega avtoelektričarja ... pozna kdo kakšnega dobrega?
wink-1.gif

Pa to ne na VW-ju???
evil.gif
 

paci

Fizikalc
19. jul 2007
1.567
5
38
alternatorja?Akumolator?? verjetno moraš prej pomeriti napetosti ,če ti alternator kaj daje ven ,da polni akumolator ,potem pa lahko govoriš kaj je šlo ane ...

Z pokvarjenim alternatorjem sem se pripeljal domov iz Milana,samo luči so mi v LJ svetile na minimum.
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
pravkar se mi je na Toyoti Avensis 1.6 VVTI (2001 letnik) pripetila nenavadna okvara. vozim po avtocesti, ko mi med pospesevanjem posveti lucka za akumulator (plus za rocno, ABS) spotoma pa so ugasnile luci (svetile so le se parkirne), dolge so svetile, ko sem jih priklopil. kmalu je ugasnil se radio, nehala je delati ventilacija, dobesedno zmrznil je tudi stevec in obratomer. avto je bil drugace se nornalno vozen nekaj casa, vendar pa se je kmalu zacelo dogajati, da ko ko sem pohodil plin je namesto pospesevanja avto zacel zavirati (kot da bi spustil gas) takrat sem prijkopil vse stiri smernike, a je avto zacel se bolj cukati.

na sreco je bil blizu tudi izvoz, tako da sem avto lahko varno ustavil in parkiral. avto potem ni vec vzgal. sumin prav, da gre za alternator? toliko da vem, kaj priblizno pricakovati na servisu (ki bo zaradi vleke verjetno se uradni
tongue-1.gif
)

Podobno se je meni zgodilo v ponedeljek ... gremo v LJ na koncert in tik za Brezovico se mi prižge lučka za ABS, čez minutko pa ugasnejo še luči. Zavijem dol z AC, parkiram, dvignem havbo ... smrad (aha, pa je šla 1 faza
evil.gif


Zdej pa iščem kakšnega avtoelektričarja ... pozna kdo kakšnega dobrega?
wink-1.gif

Pa to ne na VW-ju???
evil.gif

Ne, ne, na F30.
evil.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
S tabo se vozt mora bit pa živi dolgčas......takoj ko kaj zaropota veš kaj je narobe
tongue-1.gif

Ne veš kako je on švicu ko je videl lučko za ABS. Je bil že skoraj prepričan da je crknil Boschev ABS kontroler!
hysterical-1.gif
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.863
3.891
113
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Pa to ne na VW-ju???
evil.gif

Ne, ne, na F30.
evil.gif

Pa jasno, traktor, dizel. Verjetno je altenator ckrnil ker ni imel kaj delat. Sej vprašanje koliko časa se je uberwagen vozil naokoli brez polnjenja. Pomojem če ne kupiš novega altenatorja, malce paziš na ventilacijo in samo filaš komot razglasiš VWja za plug-in hibrida (tankaš 2 tedensko, elektriko filaš 1x tedensko)!
hysterical-1.gif
 

crashednburnt

Majstr
Osebje foruma
20. jul 2007
8.730
419
83
Goriška
www.avtopro.si
Citat:
Uporabnik Utisevalec pravi:
Citat:
Uporabnik Kamele0N pravi:
S tabo se vozt mora bit pa živi dolgčas......takoj ko kaj zaropota veš kaj je narobe
tongue-1.gif

Ne veš kako je on švicu ko je videl lučko za ABS. Je bil že skoraj prepričan da je crknil Boschev ABS kontroler!
hysterical-1.gif

V bistvu bi bilo zame osebno boljše, če bi res crknila ABS elektronika, ker jo popravim prej kot alternator ... tko da - wrong.
grims-1.gif
 

MViper

Fizikalc
19. jul 2007
12.139
0
36
45
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik MViper pravi:
Citat:
Uporabnik crashednburnt pravi:
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
pravkar se mi je na Toyoti Avensis 1.6 VVTI (2001 letnik) pripetila nenavadna okvara. vozim po avtocesti, ko mi med pospesevanjem posveti lucka za akumulator (plus za rocno, ABS) spotoma pa so ugasnile luci (svetile so le se parkirne), dolge so svetile, ko sem jih priklopil. kmalu je ugasnil se radio, nehala je delati ventilacija, dobesedno zmrznil je tudi stevec in obratomer. avto je bil drugace se nornalno vozen nekaj casa, vendar pa se je kmalu zacelo dogajati, da ko ko sem pohodil plin je namesto pospesevanja avto zacel zavirati (kot da bi spustil gas) takrat sem prijkopil vse stiri smernike, a je avto zacel se bolj cukati.

na sreco je bil blizu tudi izvoz, tako da sem avto lahko varno ustavil in parkiral. avto potem ni vec vzgal. sumin prav, da gre za alternator? toliko da vem, kaj priblizno pricakovati na servisu (ki bo zaradi vleke verjetno se uradni
tongue-1.gif
)

Podobno se je meni zgodilo v ponedeljek ... gremo v LJ na koncert in tik za Brezovico se mi prižge lučka za ABS, čez minutko pa ugasnejo še luči. Zavijem dol z AC, parkiram, dvignem havbo ... smrad (aha, pa je šla 1 faza
evil.gif


Zdej pa iščem kakšnega avtoelektričarja ... pozna kdo kakšnega dobrega?
wink-1.gif

Pa to ne na VW-ju???
evil.gif

Ne, ne, na F30.
evil.gif

Prokleta jajca turška
grin1.gif
 

DizzyReed

Shmoo
5. avg 2007
7.598
189
63
41
Ljubljana Moste
juretov.blog.siol.net
hm, zanimivo, pri meni ni nič smrdelo ...
tongue-1.gif


čuden vžig sem zaznal že kak dan prej, se pravi sem verjetno naredil kar ene par kilometrov še, preden se je vse skupaj ustavilo. sem pa pričakoval cene za akumulator nekje okoli 40€, ne skoraj 100€, tako da bom raje uredil z avtovleko, pa mi avto za podoben denar privlečejo do mojega mehanika. problem je samo, da v teh dneh praktično nihče ne dela ...
tongue-1.gif
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik DizzyReed pravi:
hm, zanimivo, pri meni ni nič smrdelo ...
tongue-1.gif


čuden vžig sem zaznal že kak dan prej, se pravi sem verjetno naredil kar ene par kilometrov še, preden se je vse skupaj ustavilo. sem pa pričakoval cene za akumulator nekje okoli 40€, ne skoraj 100€, tako da bom raje uredil z avtovleko, pa mi avto za podoben denar privlečejo do mojega mehanika. problem je samo, da v teh dneh praktično nihče ne dela ...
tongue-1.gif
A ti še do danes ni uspelo napfilat akumulator in se odpeljat do mehanika?
bonk.gif


Če ni smrdelo potem je v alternatorju najbrž šel šel regler, krtačke, diode, ..... če bi smrdelo pa pomeni da je ležaj zaribal in se je jermen zaradi tega smodil. Možno pa tudi, da jealternator čisto ok, pa je samo jermen popustil, pa je zdrsaval, pa se akumulator ni polnil tako, kot bi se moral.