Okolju prijazni avtomobili

mags

Fizikalc
11. nov 2020
197
91
28
Lastimo si jih kot femily, drugače sem lastnik 1y-ke.
Imamo jih zato , ker se nam splača, ( imamo svojo EE) s tem smo ekološki, sedaj kolikšen je to vpliv na okolje ?, verjetno majhen, pa vendarle ,sama vožnja je boljša, predvsem ni zvoka motorja ,lahkotnejša kot z ICE-jem, stroški vzdrževanja napram ICE so znatno nižji, samo primer, v enem letu po prevož. 28000 km, prihranek pri gorivu cca. 3000 €, cestna taksa, servis najmanj 500€.Znesek ni zanemarljiv.
Nam se splača, verjetno za vse ni tako.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Najbolji

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.326
5.845
113
pri taščici
Lani alhambro menjal za Y, letos merivo za Kono.
Zakaj: zato ker je bia.meriva polnoletna in 16 let pri hisi, alhambro pa zato ker je Tesla cebo spustil Za nekih 7k.
Pa se ni bila na dnu, jo je potem se za nekaj k.
Nekateri si pri 20 kupujejo avte z 200+ konji, drugi pri 50. ;)
Aja, filam v 90+ % doma, ce je mozno direkt iz soncne v avto. Jbg, sejke podpiram samo se s kosilnico in motorko
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.984
113
A ni udobje tudi to, da ne smrdi, ko stopiš iz avta, ravno za tem, ko si parkiral v garažni hiši in zasmradil vse?
Pa saj ne vozimo več tega:

1711610867468.jpeg


Če DPF ni prevrtan, lahko danes z belim robčkom izpušne cevi brišeš. Ali se ti kje iz kake Rusije mogoče javljaš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sajkek

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.550
8.903
113
Tvoje udobje se začne in neha v besedici "zastonj". Ko tega ne bo več, se ti bo fučkalo za smrad. Sej ti privoščim, da ti ti tesla s free polnjenjem čimdlje zdrži, si pač ujel pravi čas korenček, sam ne sebe in drugih prepričevat, da se voziš z EV zarad čistega zraka. Če bi ti blo do čistega zraka bi se vozil samo takrat ko je to potrebno in ne zarad zabave.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.927
4.984
113
Vsi tukaj imajo premije z euro6 motorjem? afaik je pri nas povprečna starost avtov kar konkretna...
Povprečna starost je 10 let. Euro 6 bo pa tudi kmalu obrnil 10 tico. Zdaj pa ne vem, ali samo jaz živim v elitnem delu Slovenije, ampak z mojo 8 let staro karjolo se počutim da vozim zeloo star avto.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: Borg

jezek

Guru
24. jul 2008
2.616
1.240
113
Nikoli nazaj na ICE za osebno rabo.

Bom pa šel na službeno pot z ICE (s težkim srcem), zato ker raje rešim opravek v 1 dnevu, namesto da bi moral prespati - čeprav bi mi nočitev plačala firma, mi več pomeni domača postelja :) Ta en dan bom pa že požrl ICE, na srečo je tudi 95% avtocesta, drugače bi premislil...
Kako zdaj to?? Vedno je v igri kavica...zdaj moras pa ze kar prespat? Nekaj ne stima. A ni samo stvar planiranja in blabla....?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.336
6.533
113
Katerega imaš to? Moja zgonjena tesla ima vse kar rabiš od avta...sam vozi po AC, radarski tempomat, navigacijo na sredinskem "tvju", free spotify, , navigira upoštevajoč promet..

kaj bi še hotel več? Mogoče je edini "problem", ker dela AP samo do 150kmh, ampak ok...
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.330
9.717
113
kod Džej-Zija
Če ne bi imel zgoraj toliko megle, bi dojel, da ti nihče ni fouš. Gre za razkorak med tvojim nabijanjem o ekologiji in tvojim dejanskim obnašanjem, ko se voziš naokrog za brezveze in celo to vozakanje prodajaš kot ekološko. Samo za to gre. Ti se zaradi mene vozi zastonj, kamor in kolikor hočeš, samo nehaj že faking nabijat o ekologiji. Bo šlo ali si še vedno pretrd za osnovnošolsko razumevanje stavčnih zvez?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.336
6.533
113
Priznaj, da si fauš, drugače se ne bi tako zaganjali s total off topic zadeva. Če pa ste tako patetični, da se vam da zaganjat v bedarije, pa razumem takšne in podobne nemisle.
 

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.825
616
113
EU
Sploh ne vem zakaj oziroma ni razloga, da bi ti bili fouš, ker slej ko prej boš ti moral ta avto vzdrževati po kubanski metodi, če ga res misliš voziti v nedogled. Tega pa si v resnici noben od nas ne želi, če ne drugega že zaradi varnosti na cesti.