Okolju prijazni avtomobili

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
ma tako malo razmišljam za menjavo 2 avta pri bajti. ma pa ta hudič ceno. Če hočeš tempomat se moraš stegnit do Sol opreme za 17+ k€. Niso normalni, pa še zadnjih elektro šajb ne dobiš za ta denar. verjetno je pa zadeva kr vzdržljiva, če bi recimo kakega rabljenega do 100k km ubodel, verjetno nekih problemov nebi smelo biti, vsaj tako je pri priusu in aurisu. Vozilo bi se večinoma po mestu, tako da tudi tempomat ni neki pogoj, ampak če že kupiš v današnjem času bi rad tudi kako opremo, ne čisto goli avto, kot je osnovni. No ima avt. klimo, to je pa tudi vse.

http://www.toyotaadria.com/si/pdf/cenik_vozil/cenik_yaris_hibrid.pdf

Nikjer ne najdem, osnovni za 13.700, pa da bi še tempomat doplačal, to se pa ne da?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.229
6.514
113
Če rabiš za po mestu, zakaj ne kakšno ampero, pa se boš v celoti fural na štrom.
 

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Zaenkrat ni možnosti polnjenja. Imam sicer garažo, ki je samostojna in ločena od stanovanja, cca 500 metrov stran. je pa brez štroma. priklop štroma verjetno košta isto kot za bajto, na stanovanje se verjetno ne da vezat, da bi bili samo eni prispevki. prispevek za recimo 25A varovalko je slabih 20 EUR na mesec + poraba štroma, pa je vse skup neekonomično. Če bi se dalo pod stanovanje strpat, z enim prispevkom in ločeno porabo po števcih, potem pa ja. Samo pomoje ne gre, bom mogu na elektro vprašat.

Ena 2 km stran od domovanja je občinska brezplačna polnilnica, ampak kadar se mim peljem je en leaf gor priklopljen, cele dneve in noči. Ne vem pa kaj je bilo občinarjem, da so samo enojno polnilnico namestili. Predzadnja slika.

https://www.posavskiobzornik.si/novice/tudi-breice-z-elektrino-polnilnico-za-avtomobile

 
Nazadnje urejeno:

Gasper008

Guru
24. sep 2012
4.645
777
113
Za realno ceno boš moral iti v salon, ne samo gledat cenik, pa že v ceniku piše da dajo do 2.600 € popusta torej Sol oprema ca. 15k €. Na večini Toyot tempomat lahko vgradiš dodatno, ker gre samo za ročko ob volanu, vse ostalo je že napeljano, ti bodo zanli ponudit v salonu.

Jaz bi sigurno doplačal še TSS, za tistih 400 € se sigurno splača

Edit: evo nov s Sol opremo pod 15k €:
https://www.avto.net/Ads/detai...%20CVT%20%20SOL
S kovinsko barvo in TSS pa 15,9k €:
https://www.avto.net/Ads/detai...T-i%20SOL%20TSS
 
Nazadnje urejeno:

map

Guru
6. jul 2008
7.781
1.924
113
najrajš na babi
Sem v fazi razmišljanja o menjavi. Corsa bo februarja 13 let dopolnila, res da ima samo 77k km in je kot nova, ter dela kot prvi dan, ampak v roku kakih 2 let bo treba zamenjat, ker jo je cajt povozu. Delam nekje 3-4 jurje letno, tako da mudi se mi ne. Malo gledam in tuhtam. Morda bi bilo res najbolj pametno kako rabljeno ubosti za kakih 9k, pa vozit nadaljnih 10 let, to je kakih 50 jurjev km. Bo pa ob menjavi sigurno neko eko vozilo, morda še do štroma kako pridem.
 
Nazadnje urejeno:

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Citat:
Uporabnik map pravi: Sem v fazi razmišljanja o menjavi. Corsa bo februarja 13 let dopolnila, res da ima samo 77k km in je kot nova, ter dela kot prvi dan, ampak v roku kakih 2 let bo treba zamenjat, ker jo je cajt povozu. Delam nekje 3-4 jurje letno, ... sigurno neko eko vozilo...
Vidim, da te prevzema potrošništvo
evil.gif
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.034
4.047
113

Ker je v clanku omenjeno poenotenje polnilnih kartic - danes se po dolgem casu ustavim v Cityparku Ljubljana, kjer je ze polnila ena Ampera, druga pa je ravnokar odhajala. Parkiram in hocem zaceti polniti, a na mojo kartico e-Prihodnosti, ki je do sedaj aktivirala to polnilno postajo, se ni zgodilo nic. Grem do informacij, kjer mi prijazna gospodicna da listek od ePrihodnosti, kjer pise, da bo po novem potrebno placevati 5 eur + ddv na leto za delujoco kartico. Tista Amprpera, ki se je ze polnila se je polnila na zacasno kartico od informacij Cityparka.
Nase kartice, za katere smo placali 10 eur akontacije, pa so deaktivirane.
 
Nazadnje urejeno:

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.229
6.514
113
so so, jaz sem decembra doma pokuril samo 86kWh, nočne tarife, torej ene 6€.

Sem pa naredil cca 1500km...znajt se je treba
smile-1.gif
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.899
1.081
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik AndY1 pravi:

Ker je v clanku omenjeno poenotenje polnilnih kartic - danes se po dolgem casu ustavim v Cityparku Ljubljana, kjer je ze polnila ena Ampera, druga pa je ravnokar odhajala. Parkiram in hocem zaceti polniti, a na mojo kartico e-Prihodnosti, ki je do sedaj aktivirala to polnilno postajo, se ni zgodilo nic. Grem do informacij, kjer mi prijazna gospodicna da listek od ePrihodnosti, kjer pise, da bo po novem potrebno placevati 5 eur + ddv na leto za delujoco kartico. Tista Amprpera, ki se je ze polnila se je polnila na zacasno kartico od informacij Cityparka.
Nase kartice, za katere smo placali 10 eur akontacije, pa so deaktivirane.
Torej jih vrnemo in dobimo 10€ nazaj, ne?