Ogrevanje mansarde

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Padla je odločitev, da uredim mansardo. Tloris je 60m2. 1/2 bo za telovadnico, 1/2 pa za TV, mini knjižnico in kakšen pult za kaj polotat in podobno.
Za tla pa še ne vem, ali bi dal les ali ploščice.
Ali se splača investirat v talno gretje, glede na to, da prostor ne bo stalno v uporabi? Razmišljam tudi o dogrevanju s klimo...
 

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.972
814
113
Talna rabi cas - da “pride skoz”. Klima alpa mogoce IR paneli?

sosed je dal po tleh v fitnesu neke crne gume (podobn tistemu na zunanjih otroskih igriscih).. da mu lahko tud utez pade in se ne pozna.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jinetera in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.382
5.898
113
pri taščici
Ploščice pa telovadba ne gresta najbolje skupaj.
Kakšna bo izolacija.
Glede na to da bo telovadba in delavnica, razmisli o prezračevanju.
Neka diht zaprta mansarda kot PVC vrečka, ne bo ravno najbolje.
Ogrevanje pa čist odvisno od izolacije, pogostosti uporabe... Nekih drv v kamin se ti najbrž ne bo ljubilo nositi v mansardo. Čeprav gledanje TV ob kaminu je za nekatere skoraj orgazmicno.
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Ploščice pa telovadba ne gresta najbolje skupaj.
Kakšna bo izolacija.
Glede na to da bo telovadba in delavnica, razmisli o prezračevanju.
Neka diht zaprta mansarda kot PVC vrečka, ne bo ravno najbolje.
Ogrevanje pa čist odvisno od izolacije, pogostosti uporabe... Nekih drv v kamin se ti najbrž ne bo ljubilo nositi v mansardo. Čeprav gledanje TV ob kaminu je za nekatere skoraj orgazmicno.
Prezračevanje bo. Na eni steni je balkonček, dal bom pa še dva strešna okna za odpiranje in dva fiksna za svetlobo
 

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Bolj me zanima izolacija strehe, ker ti sprašujes kako bi ogreval.
Jaz bi se pa tudi vprašal kako boš poleti hladil. Razen če rad telovadis poleti v "zaprtem" pri 40+, pozimi pa pri okoli 0.
Streha je še surova, samo strešniki. Pride izolacija 12 cm, deske in gips plošče + seveda hidroizolacija.
 

AndrejEnej

Guru
13. okt 2016
3.718
-1.008
113
145 km SZ od Opatije
Se strinjam s predhodnikom: klima. Ker poleti zna bit pod streho, ki ni izolirana, zeloooooo vroče :poškodovan:

Pozimi bi že nekako ogrel to mansardo, poleti pa bo prostor brez klime skorajda neuporaben ...
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.066
1.272
113
12cm je nista. Jaz bom spomladi isto urejal mansardo in premisljujem o 30cm. To se dela enkrat na X let. Jager ma isover 0,32 volno zelo ugodno recimo

Kako pa bos delal, na knauf profile ali z lesom?

Ce ne bo stalno v uporabi, ti je klima dobra resitev, hkrati z njo poleti hladis.

S cim se pa drugace ogrevate?
 

Daniel

Guru
21. dec 2007
5.135
2.476
113
Streha je še surova, samo strešniki. Pride izolacija 12 cm, deske in gips plošče + seveda hidroizolacija.
Za 12 cm se ti ne splača delati izolacije, ker boš imel samo strošek, efekta pa bolj malo. Glej v smeri 14+16 cm. Mi imamo zračni most, podeskano, 16+14 izolacije, gips, pa še se poleti najde kakšen teden ali dva take vročine, da je čez dan v stanovanju do 30 stopinj. Brez klime bi bilo hudo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jinetera in Hanzi

jinetera

Pripravnik
7. sep 2007
544
8
18
Drugače imamo centralno na kurilca.
Prezračevalnega kanala pa nimamo. Upam, da se bo rešilo s kakšnimi distančniki.
No, saj bo strokovnjak prišel na ogled in bo svetoval...upam...