Odvajanje kajenja

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Čestitam tudi tebi
cheer.gif
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
Da še jaz pristavim svoj piskrček : sem "čist" že dobra dva meseca - po dobrih 15 letih uničevanja ene do dveh škatlic dnevno. Sem šel načrtno v to po razgovoru z osebnim zdravnikom, terapija s tabletami Champix. Precej drag hec, ampak tudi če bi stale 3x več je vredno.
Nimam pojma če zares pomagajo ali je vse skupaj samo placebo efekt, ampak glede na to, da sem poskusil z odvajanjem že XY krat je tokrat šlo res zlahka in neboleče. Kave popijem mogoče malenkost manj kot prej, zredil sem se kaki dve kili, tako da se s kakšnim hujšanjem sploh ne mislim ukvarjati.

Da o tem, da se počutim 1000x bolje, sploh ne govorim
 

smoukar

Majstr
3. avg 2007
4.054
390
83
44
dolenska
Jaoooo, še vedno berem knjigo. Po pravici čakam magični stavek. Sem na poti prenehanja, sam ta pot je tako strma. Tisti, ki ste zmogli nehat, ste zame bogovi.
Kadim že 16 let cca 2 škatli na dan. Ali več. Ni džabe nick smoukar.
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Ej, stari..
Ni težko, sam v glavi prej poštimaj ....skoči in vztrajaj.
Ko kadiš je občutek super fajn....ko pa ne in ko je kriza relativno mimo...pa je občutek priceless ( za vse ostalo pa je MC
smile-1.gif
)
 

WhiteCell

Fizikalc
18. avg 2007
1.930
1
38
42
Kranj
Obišči stran
Da ni težko ? meni je bla dost muka nehat xD trenutno grem proti 3 mesecem...je vedno lažje....1x tedensko me še vedno zagrabi brez razloga........drgač pa zakon nekadit :p
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Verjetno je tudi tukaj, kot pri vsaki stvari rek"sto ljudi sto čudi" zelo na mestu...
Jap, sem pa tudi jaz pričakoval težave in delirij...he he
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Champix vsekakor pomaga.

Je pa ključnega pomena dober pogovor z zdravnikom, ker to še zdaleč ni "čudežna tabletka" in blažitev abstinenčnih simptomov vodi v trajno abstinenco samo ob odločnosti uporabnika, da preneha.
 

cat

Fizikalc
3. sep 2007
901
52
28
To, da Champix ni čudežna tabletka mi je bilo jasno od vsega začetka. Ampak mislil sem si samo to: če mi bo to pomagalo preskočiti tisto malo stopničko, koliko mi je vsakič do zdaj manjkalo - je vredno poskusiti. Tudi besede mojega zdravnika so bile : dobro premisli, če sam nisi poštimal v glavi ti nobena tableta ne pomaga. Jaz sem se za to odločil šele takrat ko sem bil popolnoma prepričan, da hočem nehat s tem sranjem.

Tablete so le ena mičkena pomoč...
 

SJTV1

eV12
18. jul 2007
18.944
1.099
113
www.adriamedia.si
Citat:
Uporabnik escada66 pravi:
No, naj opišem še moje odvajanje (btw -zelo vesel sem ko prebiram tole temo in vidim, da vas je kar nekaj na "dobri poti")
Aprila meseca se spravljam ob 17 uri iz službe domov, boli me glava, vreme deževno..full se slabo počutim, pridem ven odpiram marelo pizdim nad vremenom, iščem cigarete in kljub slabemu počutju prižagam je..bz en čik....In v enem trenutku mi sine.."pa pismo a je res tole vredeno vsega sranja???" Grem proti avtu, kadim in se pri avtu odločim in položim še skoraj čisto polno škatlico pred sprednje kolo, se vsedem zakurblam in peljem čez.... No, sedaj bo 6 mesecev..
Razen tega da sem se zredil, nimam želje po cigaretu...se mi o njih ne sanja, ne grizem nohtov, od 10 kav dnevno jih sedaj popijem točno eno, ali pa sploh nobene. Nisem verjel da se bom brez cigarete tako dobro počutil, tako fizično kot psihično.
Naslednji projekt...hujšanje
cheer.gif

Veliko srece. Meni se ni ratalo (sem se tudi zreeil, ne prav malo). Pa mi (se) ne rata. V primerjavi s tem je nehat kadit bilo res cisto easy ...
 

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
Jap...se strinjam..
to bo res trd oreh....
Jaz sem 9 kil gor potegnil predvsem v vamp...(prej 75 kg sedaj 84 kg) in glede na prej mi je takšen položaj prav čudn, pravzaprav vse je čudno, in v tej situaciji začneš MALENKOST spoznavat s čim se dejansko debeli ljudje srečujejo...par stvari prav s težavo narediš
cool-1.gif
 

pikica

Fizikalc
28. jan 2008
5.759
1
36
35
ampak fantje, tud to se da
smile-1.gif
govorim iz prve roke...iz kok na kok ne bom, ker se bojo spet kaki idioti zacel ob to spotikat. tud tle je potrebna disciplina, mogoce tud mal spremenjen nacin zivljenja (vsaj pri meni je bil kar konkretno).
mam pa kolega, k skos prav, da mora shujsat, zvecer pa pica, cokolada itd.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.676
1.600
113
tudi mene je raztegnilo za ene 6-7 kil ko sem nehal kadit
d055.gif
še danes jih vlačim s sabo, pa je 5 let od tega
 

Maxi25

Fizikalc
4. maj 2009
2.341
0
36
Citat:
Uporabnik smoukar pravi:
Jaoooo, še vedno berem knjigo. Po pravici čakam magični stavek. Sem na poti prenehanja, sam ta pot je tako strma. Tisti, ki ste zmogli nehat, ste zame bogovi.
Kadim že 16 let cca 2 škatli na dan. Ali več. Ni džabe nick smoukar.

podpis...

Sem začela brat knjigo in moram priznat, da me kar malo stiska vse skupaj. Kok resnično je napisano
cry12bpy.gif


Ampak sej bo...
priden.gif
 

Tjasa

Fizikalc
10. dec 2007
4.403
0
36
Babi,

a lahk še men pošlješ to pdf knjigo da si mal razširim obzorja? Mail sm ti dala na privat
smile-1.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Končno sem nehala kašljati, jemala sem 5 dni Panatus tabletke 2x dnevno, in tudi Ranital za želodec po navodilih pulmologa, ne kašljam več
cheer.gif

V četrtek imam pregled pri ORL in 6.12. imam alergološke teste pri pulmologu.
Naj vseeno opravim ta dva pregleda, čeprav več ne kašljam?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Težko rečem... Ob vsem tem repertoarju zdravil in dejstvu, da si novopečena nekadilka, je precej težko sedaj s prstom pokazati točno na enega krivca za ta kašelj.

Pripravi se na malce mrke poglede pri ORL-jevcu (češ, saj je bolje, kaj zdaj hočeš), ampak tudi ni nujno... pač odvisno od zdravnika in osebja. Jaz bi na tvojem mestu vsekakor šel. Tvoje zdravje je! Če ne drugače, je fino da malo pogleda navzdol proti glasilkam, če je kaj posebnega, kar bi lahko bilo krivo za kašelj.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Če imaš napotnico, pojdi.
Mene je doctorz kregal, kaj sploh sprašujem take stvari (če se prav spomnim).

Je pa res, da te čudno gledajo, če prideš, pa ti nič ni...