Odvajanje kajenja

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
leprotto hvala za lepe želje, bom vztrajala saj mislim, da mi je bilo najhuje prvih 5 dni zdaj je že veliko lažje


Smjs tudi tebi hvala za vzpodbudo, te bom ujela odnosno ne smem več nikdar kaditi to je moj moto

WhiteCell čestitam, da si prenehal sem ful vesel azate in za vse, ki smo proč vrgli čike in misel na cigarete zamenjali s čim bolj zdravim,

oriolus tudi jaz imam cigarete na očeh in si ponavljam : ne rabim vas....ne rabim vas..ne rabim vas... he he to je trma kot praviš
 

gonilnik

gps navigator
23. jul 2007
650
8
18
49
No pa da še jaz pristavim svojo pot na odvajanju od kajenja.Sem kadil 15 let po 2 škatli dnevno.Večx probal nehat,tudi s stavami in podobno pa mi ni nikoli uspelo.Dokler se nisem nekega jutra zbudil in moja prva misel je bila cigaret.Letim ven vzamem škatlo pogledam not in so bli 3je cigareti notri.Si mislim te 3 pokadim pa neham.Sem jih pokadil vse zaporedoma zmučkal škatlo in od takrat več nisem prižgal.
Bilo je to pred 8 leti in prvih par mescov je bilo kritično full.Najbolj sem se bal da mi ne bo uspelo spit jutranje kave bez čika.Pa je vseeno šlo,edino kar sem takrat spremenil je bilo to da si nisem več sladkal kave.Tak da od takrat tudi nesladkano kavo pijem :D
Pa pomaga če si postaviš neki cilj in nagrado.
Jaz sem na kolendarju ki sem ga imel na steni vsak dan preden sem šel spat naredil ob datumu kljukico ki je pomenila da ta dan nisem kadil.To sem delal celo leto dni in vsak dan ki sem ga brez cigarete preživel sem z užitkom in ponosom vzel flomaster ter dan odkljukal.
Sedaj po 8 letih še občasno cigaret zadiši(ampak samo za trenutek) drugače pa mi nič ne naredi tudi če sem v družbi kadilcev.
 

stein

Fizikalc
16. sep 2007
19.575
1
36
Citat:
Uporabnik gonilnik pravi:
Bilo je to pred 8 leti in prvih par mescov je bilo kritično full.Najbolj sem se bal da mi ne bo uspelo spit jutranje kave bez čika.
Eh, a kavo si tudi pil?
Si se vmes odvadil?

(malo za šalo, malo za res...)
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.198
1.815
113
samo, ane...če bi se človek s tako težavo navadil kadit kot se odvajaš kadit.

Je pa lepo da predstavnica ženskega spola poskuša nehat kadit. Ker kolikor gledam pri nas v službi po večni samo še ženske skrbijo za osmrajanje okolice (vsaj naš oddelek imamo striktno ženske narkomanke).
 

copka

Pripravnik
26. jan 2010
120
0
16
49
Maribor
Še enkrat thanks babi.
cheer.gif
 

oriolus

Fizikalc
12. avg 2009
3.787
15
38
124
Tudi mene je skrbelo, kako bom pil kavo brez cigarete.
Pa je šlo čisto v redu, to je se je izkazalo za daleč najmanjši problem.
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.500
4
38
Citat:
Uporabnik MG3 pravi:
ksz
No pa je že mesec in pol naokoli odkar sem nekadilka.
Če še kdo potrebuje knjigo za odvajanje kajenja v pdf obliki naj mi pošlje zasebno sporočilo, da mu jo pošljem.
Vsa. Ka. Ti. Čast !!!!

zmaga.gif
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Hvala za podporo!
Ampak kašljam pa že strašno dolgo, že 2x sem bila pri pulmologu, pljučna kapaciteta je v redu
RTG je v redu, skratka nikjer nič narobe, a kašljam pa še kar...imam suh kašelj nič sluzi, ne pomaga ne antibiotik, ne sirup, dobila sem inhalator Flixotide, 2 vpiha zjutraj, 2 zvečer, tudi to mi ni pomirilo mojega suhega kašlja.
Razumela bi, da se mi pljuča čistijo po dolgoletnem kajenju, ampak nič pa ne izločam nobene sluzi, samo nenehno kašljam in se davim, ima še kdo take izkušnje po prenehanju kajenja??????????
uf-1.gif
 
Nazadnje urejeno:

GSMobil

Fizikalc
6. jan 2008
2.500
4
38
MG3: a pa jebe te kaj, ko ni cigarete? Jaz, ko sem probal nehat, sem si po enem tednu požrl vse nohte na prstih pa še na nogah bi jih, če bi jih dosegel :/. Enostavno sem bil preveč živčen, nisem mogel spat in na koncu sem šel na Petrol po dve škatli in kadil in kadil...
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
GSMobil, ne nimam nobenih težav, razen prvi dnevi so bili res mučni, tudi jaz sem si pogrizla nohte, ampak je bilo iz dneva v dan laže. Živčna pa sem mnogo manj ko prej, ko sem še bila kadilka. Kadar sem začutila željo po cigareti, sem prebrala kak stavek iz knjige KONČNO NEKADILCI in misel preusmerila drugam pa je šlo, seveda pa tudi trma, da ga ne bom prižgala in tako sem delalal večkrat dnevno, zdaj mi še diši, ampak ne bom ga prižgala, čeprav imam cigarete doma jih gledam in si govorim:" ne rabim vas:"
ne-ne-1.gif

cheer.gif

Edino ta kašelj me muči pa še najbolj me jezi, ko ne pomagajo zdravila niti ne odkrijejo kaj mi je zakaj tako kašljam .
jezen.gif
 
Nazadnje urejeno:

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36
Najprej čestitke za vztrajnost!


Ne gre se toliko za "čiščenje" katrana (kar se zgodi relativno hitro in kar še predobro vidiš v robcu ali umivalniku), ampak tudi počasno regeneracijo čistilnega aparata dihalnih poti (ki ga s kajenjem precej dobro uničiš). To lahko traja tudi do 12 mesecev in tovrsten kašelj v tem obdobju je povsem normalen.

Če sta RTG in spirometrija ok, potem je verjetno res neko izolirano draženje pljučnih receptorjev. Smiselno bi bilo poizkusiti še s kakšnimi antihistaminiki, nesteroidnimi protivnetnimi zdravili in če to ne pomaga - še z zdravili, ki delujejo direktno na kašelj (npr. Daleron).
 

Yogi

Guru
1. sep 2007
4.333
956
113
Kdaj pa se pojavlja kašelj? V kakšnem položaju (leže, stoje?)? Po jedi?

Lahko razmišljaš tudi o kontrolni gastroskopiji...
 

MG3

babi
20. jul 2007
533
0
16
Bakovci pri MS
www.opelforum.si
Predpisano imam Flixotide 250 inhaler 2x2 vpiha dnevno, vendar mi kašelj še ni ponehal od 23. 9. ko sme dobila inhaler.
Mnenje dr. internista pulmologa je, da naj bi šla na pregled k otorinolaringologu, ker me vse skupaj draži v grlu in ne v pljučih.
V petek 15.10 grem še 3. k pulmologu, če zopet ne bo nič pomagalo grem dalje.


Yogi kašljam ko se zbudim obvezno , in nato še nekajkrat dnevno , ni pomembno če ležim, stojim sem na toplem ali hladnem zraku. Ko me napade kašljam, da se skoraj zadušim , a kašelj je suh brez najmanjše kapljice sluzi to s emi dogaja že od junija meseca in tudi po prenehanju kajenja ni nič boljše.
 
Nazadnje urejeno:

escada66

Fizikalc
5. sep 2007
1.108
27
48
No, naj opišem še moje odvajanje (btw -zelo vesel sem ko prebiram tole temo in vidim, da vas je kar nekaj na "dobri poti")
Aprila meseca se spravljam ob 17 uri iz službe domov, boli me glava, vreme deževno..full se slabo počutim, pridem ven odpiram marelo pizdim nad vremenom, iščem cigarete in kljub slabemu počutju prižagam je..bz en čik....In v enem trenutku mi sine.."pa pismo a je res tole vredeno vsega sranja???" Grem proti avtu, kadim in se pri avtu odločim in položim še skoraj čisto polno škatlico pred sprednje kolo, se vsedem zakurblam in peljem čez.... No, sedaj bo 6 mesecev..
Razen tega da sem se zredil, nimam želje po cigaretu...se mi o njih ne sanja, ne grizem nohtov, od 10 kav dnevno jih sedaj popijem točno eno, ali pa sploh nobene. Nisem verjel da se bom brez cigarete tako dobro počutil, tako fizično kot psihično.
Naslednji projekt...hujšanje
cheer.gif