Odsluženi telefoni

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
Verjetno se tudi pri vas nabirajo odsluženi telefoni in vse kar gre zdraven (predvsem polnilci). Ker te novodobne krame postaja zmeri več, me zanima kam z njo?
 

Bucko

Fizikalc
28. avg 2007
1.718
39
48
Maš prov, je kar nekaj telefonov že v predalu ... za v smeti pomoje niso (ekologija)... Ali pač?
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Seveda niso za v smeti. Prodajalcu pri katerem si ga kupil, lahko telefon vrneš in tam bojo poskrbeli za ustrezno reciklažo. Kolikor vem Mobitel in Simobil to počneta že lep čas.

Je pa čisto res, trenutno imam v predalu pet "odsluženih" mobitelov.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Ma na Bolhi se da vse prodat, še staro regljo
grin1.gif




Drugače pa mam vedno enega za rezervo (potem pa seveda baterijo oživljam ko ga rabim
bonk.gif
).
 
Nazadnje urejeno:

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Mah; za tak drobiž ko so ti telefoni vredni, se mi ne da niti oglasa gr dat, še posebej ker vsi neki zbijajo cene pol...
Jih mam rajš doma (tiste res stare, ampak delujoče) pa ga lahk maš za razervnega če kaj pride al pa če je gužva
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
to da vzamejo operaterji telefone nazaj je lepa gesta, sicer pa se mi zdi da prave politike kako ravnati z "odpadnimi" telefoni nikjer ne zasledimo...mogoče bi morali organizirat na alterju kako akcijo v stilu zbiranja starega časopisa:)
 

gogy

Pripravnik
14. sep 2007
459
0
16
Ljubljana
www.mobisvet.net
Lahko vprašate v kakem GSM servisu če kaj potrebujejo, ker včasih prav pride display, vezje, tipke, ohišje...

Nekateri starejši ljudje raje popravijo svoj stari mobi kot pa da kupujejo novega katerega niso vajeni.

V servisu bodo morda veseli če jim ponudite brezplačno.
 

Retroid

Pripravnik
22. avg 2007
60
0
6
Jst jih tud kar zbiram, nekako se mi ne da ukvarjat s prodajo telefonov za 10-30€, potem pa folk še zbija ceno in kritizira napake...v takšnem primeru telefon raje zabrišem v smeti
smile-1.gif
Me pa vsake toliko prime in s predala vzamem kakšen star telefon in ga uporabljam kakšen dan ali dva.
 

Sefan

Pripravnik
22. jul 2007
249
0
16
40
SG
Čisto isto pr meni s tem, da mam jz rajš enga kr v avtu za rezervo. Trenutno Siemens M75, če me kdo napade, da ga s ciglo po buči
smile-1.gif
Drugač se mi pa niti slučajno ne da hantlat preko Bolhe za razne 3,75€ po komadu
 

SyncMaster

Pripravnik
6. sep 2007
231
0
16
mah niti na misel mi ne pride da bi t20 prodajal na kaki bolhi, ko bom menjal telefon ga bom pac odnesel k prodajalcu...mogoče bom pa dobil dodatno ugodnost:))
 

AfterEight

Fizikalc
16. sep 2007
1.217
0
36
Nima smisla prodajat ali vračat prodajalcu. Če telefon še funkcionira ga je najboljš nekam pospravit. Sigurno bo zabavno pogledat zadevo čez kakšnih 20 let.
smile-1.gif
 

artie

Pripravnik
23. avg 2007
87
0
6
Citat:
Uporabnik SyncMaster pravi:
mah niti na misel mi ne pride da bi t20 prodajal na kaki bolhi, ko bom menjal telefon ga bom pac odnesel k prodajalcu...mogoče bom pa dobil dodatno ugodnost:))
se strinjam, se ne splača ubadat s prodajo. ko bom kupila nov telefon bom stare odnesla kar na Mobitel, pa tud Simobil počne isto stvar, pa naj oni lepo poskrbijo za ekološko odstranitev.