Odprtje računa na Hrvaškem.. in DURS?

MUC

Fizikalc
4. sep 2007
1.716
99
48
Kolega je odprl račun na hrvaškem, sedaj pa ga zanima, če je potrebno številko računa sporočiti DURSu ali ne? Na netu sva našla, da so imeli leta 2009 objavljen poziv in nek datum, do kdaj je bilo to potrebno sporočiti, nič pa ne piše za naprej. Je potrebno sporočiti ali Hrvatje to sporočijo že sami? Če da, koliko časa imaš na voljo, da javiš?
Je pa fizična oseba, ne gre za podjetje..

Hvala!

edit: ZDS-1C 9. člen (kjer ni napisano koliko časa po odprtju računa, moraš to javit..

(1) Davčna uprava v 30 dneh po uveljavitvi tega zakona pošlje javni poziv fizičnim osebam, da pristojnemu davčnemu uradu posredujejo podatke o računih, odprtih pri bankah ali hranilnicah zunaj Republike Slovenije, in sicer:
– številke računov,
– naziv banke ali hranilnice in
– ime države.

(2) Fizične osebe morajo pristojnemu davčnemu uradu sporočiti podatke iz prejšnjega odstavka v 90 dneh od dneva uveljavitve tega zakona.

(3) Fizična oseba, ki v roku iz prejšnjega odstavka ne obvesti pristojnega davčnega urada o računu, odprtem zunaj Republike Slovenije, se kaznuje za prekršek z globo od 210 do 1.200 eurov.
 

kand

Pripravnik
1. okt 2007
50
0
6
Sicer načeloma ugotovijo tudi sami in te pozovejo, da prijaviš.
Ampak v vsakem primeru bi moral samoiniciativno prijaviti, sicer te lahko kaznujejo.
 

mtl

Majstr
19. jul 2007
10.367
229
63
Kras
www.mtl.si
Kolikor vem moraš prijavit vse račune v tujini.
Saj obstaja en obrazec, rok je tudi določen, kazen pa se mi zdi, da nekih 200 EUR ali nekaj takega. Sam sem prijavil pol leta po roku (nisem vedel, da moraš prijavit
redface-1.gif
), zaenkrat kazen še ni prišla, upam da bo tako ostalo.
 

onlyme

Fizikalc
5. apr 2010
862
63
28
ksz.
A smem vprašat zakaj je to potrebno? Če delam jaz na Kitajskem, imam tam račun in tam zapravljam denar ne vem, zakaj bi to morali vedeti na DURSu.
 

Numy

Majstr
1. jan 2008
9.833
371
83
Citat:
Uporabnik onlyme pravi:
ksz.
A smem vprašat zakaj je to potrebno? Če delam jaz na Kitajskem, imam tam račun in tam zapravljam denar ne vem, zakaj bi to morali vedeti na DURSu.

Potem tudi nisi več davčni rezident Slovenije.. in si si tak status tudi uredil. Potem jih ne briga.