Odpoved o zaposlitvi

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.303
931
113
Titograd
Situacija: na razpisu si izbran za novo delovno mesto, kjer pa bi te imeli prej, kolikor imaš sedaj odpovedni rok. Razlike je cca. 10 dni. Načeloma se naredi sporazum, da lahko končaš tudi prej, to vem, ampak kaj pa če delodajalec ni za to? Kaj potem? Rad pa bi menjal.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.277
2.379
113
še v SLO - ampak komaj
Poveš novemu, koliko imaš odpovednega in da ne moreš prej. Če je normalni delodajalec in če se sam na razgovoru nisi zlagal o odpovednem, načeloma ni težav.
Če pa novi ne sprejme, bi se pa vprašal ali se splača menjat.
Če si se pa zlagal - pardon zmotil o svojem odpovednem roku pa ...
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Nujno rabijo takoj ali le rabijo? Vprašam se namreč, kako je firma funkcionirala, ko je dotični bil na dopustu ali pa bolniški ... in kako boš ti funkcioniral ko boš na dopustu in hkrat neogrešljiv na šihtu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Najprej greš do trenutnega, če ni na misiji, da te zafrkava je problem že tukaj rešen. Če te ne spusti, pa do novega pa poveš da 10 dni kasneje začneš. Enako, če je pol normalen, problema ni več. Če nobeden ne popusti, ostaneš kjer si in iščeš tretjega. Že 2. točka je neverjetna, 3. pa res teoretična.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.303
931
113
Titograd
Najprej do svojega? V primeru da se časovno ne ujamemo, sem si lepo jamo skopal. Pa še brez nove službe ostal.

Morda bolje, da se poskusim dogovoriti najprej z novim, da počaka malo dlje. Ne vem... še nikdar prej bil v taki situaciji.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.473
113
Pbutec ti je hotel reči:
Kako je tvoja "nova" firma funkcionirala, ko je oseba katero bi ti zamenjal bila na dopustu, bolniški....?
torej v njegovi odsotnosti verjetno je bila zamenjava, zato tudi sedaj počakat 10 dni ne bo problem za novo firmo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Če so iskali nekoga z delovnimi izkušnjami, potem jim je menda jasno, da takega čaka tudi odpovedni rok pri starem delodajalcu.
Če so resna firma bodo zvozili teh 10dni, ki gre navzkriž, ali kako sicer vozijo v primeru ko kdo nenadoma zboli (kot sem že v prejšnjem postu namignil).
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
A ti resno? 10 dni te ne morejo počakati? So ti že napisali zgoraj. Jaz bi se zelo vprašal, kako funkcionira to. Ker če zaradi 10ih dni vzamejo ne najboljšega kandidat, potem je s tem nekaj narobe. Itak pa JU :).
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.213
5.236
113
Najprej do svojega? V primeru da se časovno ne ujamemo, sem si lepo jamo skopal. Pa še brez nove službe ostal.

Hmm, ja... Sicer sem samo enkrat odpoved dala, ampak meni se je pa to logično zdelo. Itak mu moraš pildek z odpovedjo prinesti. Sem šla do direktorja, povedala, kaka je situacija in da bi namesto 3 mesecev rabila 1,5mesecni odpovedni rok. Oziroma na ta in ta dan, ker da sem napisala, kar sva se zmenila in oddala odpoved, je trajalo še en dan... Zadeva rešena. V drugi službi so pa tudi spraševali, kaj sem se zmenila. Da bodo vedeli, kdaj me pričakovati, če slučajno ne bo ravno ob uri na določen dan zaradi takih administrativnih zadev. Sej to ni hollywoodski film, kjer imaš tajmer na sekundo natančen, če ne, se svet podre.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
uf ja, a se odpovedni rok tako striktno spostuje? jest do sedaj sem vedno sel do sefa (2x) mu rekel zdele delam se tri tedne, pol me pa ni vec, pa nikoli ni bilo tezav... hm, edin ce so bili tok veseli, da grem... :)

mislim kaj pa lahko delodajalec naredi? zvlect te ne more na siht. ce te ni, dobis "plavga" al kako?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Konec koncev pa je lahko za deset dni v igri tudi dvojno delo, pač en šiht pri starem, pa drugi pri novem. Seveda se papirnato uredi zaposlitev le pri enem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.149
5.754
113
pri taščici
Če je delo tako nujno treba opraviti v tistih desetih dneh, sem prepričan da ga bo za primerno plačilo opravil tudi človek ki ga boš nadomestil in gre v penzijo.
Začni se POGOVARJAT v stari in v novi službi.
Za Alter bo potem dovolj časa (JU)
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.303
931
113
Titograd
Konec koncev pa je lahko za deset dni v igri tudi dvojno delo, pač en šiht pri starem, pa drugi pri novem. Seveda se papirnato uredi zaposlitev le pri enem.
Dober predlog. Ok, nasploh upam da se bomo lahko dogovorili glede datumov. Iskali so nekoga izkušenega, to pa normalno da ni nekdo, ki lahko pride od danes na jutri....
 

tesfalar

Fizikalc
1. nov 2008
1.110
59
48
mislim kaj pa lahko delodajalec naredi? zvlect te ne more na siht. ce te ni, dobis "plavga" al kako?
Jah, odvisno od pozicije, trenutnih odnosov in posledično volje po za=bavanju.
Lahko na hitro dobi kdo v roke sklep in zahtevek za povračilo škode ker je "usekal plavega". Pol pa še odškodninsko tožbo.
Seveda pa vsak alteraš tako situacijo že vnaprej prepozna, pravzaprav je alteraš po definiciji na oni strani ki vlaga odškodninske.

Dejstvo je, da bo normalen delodajalec delavca, ki ga želi, brez enega samega vprašanja počakal 10 dni.
Drugače samo obvoz in se išče drugje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

sad

Guru
24. avg 2007
20.461
9.154
113
uf ja, a se odpovedni rok tako striktno spostuje? jest do sedaj sem vedno sel do sefa (2x) mu rekel zdele delam se tri tedne, pol me pa ni vec, pa nikoli ni bilo tezav... hm, edin ce so bili tok veseli, da grem... :)

mislim kaj pa lahko delodajalec naredi? zvlect te ne more na siht. ce te ni, dobis "plavga" al kako?
Vem za primer, ko je zaposleni 2 meseca hodil v luft gledat, ker ga podjetje ni prej spustilo, so ga pa odrezali od vseh projektov. Šel je h konkurenci.
Ampak to nima veze s to temo, saj so ga tam bp počakali.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.348
251
113
Jah, odvisno od pozicije, trenutnih odnosov in posledično volje po za=bavanju.
Lahko na hitro dobi kdo v roke sklep in zahtevek za povračilo škode ker je "usekal plavega". Pol pa še odškodninsko tožbo.
Seveda pa vsak alteraš tako situacijo že vnaprej prepozna, pravzaprav je alteraš po definiciji na oni strani ki vlaga odškodninske.

Dejstvo je, da bo normalen delodajalec delavca, ki ga želi, brez enega samega vprašanja počakal 10 dni.
Drugače samo obvoz in se išče drugje.

dobr, na sodišče ne bo noben hodil, razen če so res bajne cifre v igri.

govorimo za eno delavsko pozicijo.

Zakaj pa nebi bilo dejstvo, da delodajalec spusti delavca brez problema, če želi iti stran?